Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vannak olyan emberek...

Miért vannak olyan emberek akik póráz nélkül sétáltatják a kutyájukat, csak úgy az utcán? Még ha mezőn, vagy ilyesmi.

Figyelt kérdés

Két nappal ezelőtt is rátámadt egy az én kutyámra. Egyszerűen nem értem. Az ilyen miért nem megy zárt területre? Telefonálgat, a 10 éves gyerek ott botorkál mögötte a kutya pedig 20 méterrel előtte... Sarokról fordultak ki, nem tudtam volna elkerülni.

De ez nem az első eset. Volt olyan akinél még póráz sem volt. És ezek nem kis ölebek, vagy menyét nagyságú kutyák. goldenem van, és volt amelyik egy fejjel magasabb volt nála. Senkinek aki póráz nélkül sétáltatja a kutyáját, nem fordult még meg az fejében, hogy bármikor bekattanhat valami a kutyájánál és rátámad egy másik kutyára, vagy még rosszabb, egy emberre?


Amúgy nem is tudom, nem vezették be végül, hogy csak pórázzal lehessen kutyát sétáltatni.

Mit csináljak? Mennyek ki önvédelmi eszközzel kutyát sétáltatni. Tanácsolták, hogy engedjem el a kutyát ha rátámad egy másik, de akkor meg mi van ha az elkapja?



2013. aug. 8. 14:30
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
25%

De neki is és nekem is kényelmesebb póráz nélkül, plusz nem győzöm hangsúlyozni hogy sem más kutyákat, sem más embereket nem zavar.


De mindegy, én itt befejeztem, úgy sem tudjuk meggyőzni egymást.


Azért így a végére még hozzá tenném, hogy ha én kutya lennék, biztosan szívesebben lennék a saját kutyám mint a tiéd. :)

2013. aug. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 Szilvi & Argos ***** válasza:
25%

El nem tudom képzelni, hogy a kutyámmal csak pórázon sétáljak. Nem tud futni egy jóízűt, mindig húzná a nyakát a póráz szimatoláskor, mert nem várhatom el, hogy minden másodpercben laza pórázra figyeljen a kutya, ha nincsen lehetősége szabadon dolgát intézni, szimatolni. Annyi mindenben korlátozva vannak manapság, annyi szabálynak kell megfelelniük...legalábbis a normálisan nevelt és felelős gazdák kutyáinak! Még séta közben is mindig csak a 2-3 méteres körzetemben lézengjen, ki van zárva.

Kutyám mellettem pl nem is tudja dolgát intézni, távolabb vonul mindig.

2013. aug. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 Szilvi & Argos ***** válasza:
32%
Ja, még valami. Pórázon ismerkedni sem lehet. Az állandóan pórázon sétáló kutya, szerencsétlen...soha nem tud kontaktusba kerülni más kutyákkal, mert ugye pórázzal nem engedünk össze kutyákat. A kutyafuttatók...inkább hagyjuk
2013. aug. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:

A 47-es vagyok, aki mindig csak pórázon sétáltat.


Na, azért annyira nem vészes, mint első hallásra :D


Lent vagyok a kutyával 04.00-kor, ez negyedóra, és sötét van, kutya pórázon.

Hazajön a férj munkából, leviszi pórázon, szintén negyedóra.

Délután kimegyünk a kertbe, ahol aztán szabad a vásár. - ide kocsival megyünk, itt futtatjuk, fárasztjuk, rongyozunk, labdázunk, lógatjuk stb.

Parkolóba/parkolóból 5-5 perc, vagyis kb. 40 perc az, amit pórázon kell, hogy éljen/naponta. Amikor én nem megyek a kertbe, akkor délután csavargunk, ez változó hosszúságú. De tény és való, csak a kertben és a lakásban van elengedve.

2013. aug. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:

Nekem ez bőven elég érv. :) amúgy hogy mozgatod le pórázon mond már el nekem? csak mert labdázni is viszonlag bonyolult pórázon..


Az enyémnek meg nem elég a pórázas séta.. volt mikor beijesztettek és pórázon hurcibáltam őket akkor bontották meg a ház falát.. :D

Van egy erdő 40percre tőlünk.. nem fogok oda elsétálni napi 2-3szor sőt naponta egyszer sem.. azért hogy ott legyek(hozzáteszem hogy ott meg a vadászok lövik ki a kutyát akkor meg inkább az 50.000 ) Persze heti 1-2szer kimegyünk de az bőven elég.. itt a jó parkos külváros nekem megfelel...

2013. aug. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 A kérdező kommentje:

Na, ez a téma már kezd kicsit összekavarodni.


Diesel,

A kutyával lehet kertben is labdázni, ronggyal játszani, kötelet húzni, nem kell ahhoz közterületen lenni. Remélem nem gondolod, hogy kertben is pórázon van. Másrészről én szoktam futni a kutyával. Egy kellemes tempót diktál. Lefutunk pár utcát, és jól is van. Megvan mozgatva. Volt, hogy az egész sétáltatás alatt futottunk. Nem vagyok annyira szerencsétlen, hogy ne tudjak figyelni egy pórázra, hogy ne essek el benne, vagy gabalyodjon rám (nem támadásból mondom a szerencsétlent).


51-es, nem csak a sétától lesz egy kutya jól tartva... Szerintem - mivel nem ismerjük egymást, és kutyáját - nem tudjuk eldönteni, hogy kinek a kutyája él jobb körülmények között. Ezzel le is van zárva.


Szilvi & Argos, miért is ne tudna két kutya kontaktusba lépni egymással pórázon? A környékünkön 6 olyan kutya van, akikkel nagyon szívesen találkozunk. Nagyon jól kijönnek, pórázon is.

2013. aug. 9. 21:01
 57/69 Szilvi & Argos ***** válasza:
0%

Remélem nem betonon futsz a kutyáddal, azzal ugyanis tropára teszed az ízületeit!


Pórázos kutyához nem engedem oda a sajátomat, kivéve, ha ismerem, illetve NAGYON TALÁN, ha látom, hogy nagyon szeretne NORMÁLISAN ismerkedni és a gazdi megengedte.

Ugyanis pórázon nem tudnak normálisan kommunikálni, a legtöbb ember kezében feszülő póráz feszültséget szül a kutyák közt, nem tudnak egymáshoz ívesen közeledni...nagyon is balesetveszélyes...

2013. aug. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 A kérdező kommentje:

Természetesen előtte beszélek a gazdájával, és a kutyát is megnézem. Miért kéne amúgy feszülnie a póráznak?

Futok én vele betonon is, de füves terülten is. A közelünkben van egy olyan kiépített futórész (gumi, vagy gumírozott piros téglákkal). Láttam ott futni embereket kutyával, lehet kipróbálom.

2013. aug. 9. 23:30
 59/69 anonim ***** válasza:
Ismerkedésnél SOHA nem szabad feszülni a póráznak. Ez a lényeg :)
2013. aug. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ez a gumis futórész tök jó lehet :) Talán még én is elkezdenék rajta futni, pedig azt nagyon utálom :D


"a legtöbb ember kezében feszülő póráz"

Tehát a LEGTÖBB EMBER kezében sajnos igenis feszül a póráz, ahogy a sétákon látom

2013. aug. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!