Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vannak olyan emberek...

Miért vannak olyan emberek akik póráz nélkül sétáltatják a kutyájukat, csak úgy az utcán? Még ha mezőn, vagy ilyesmi.

Figyelt kérdés

Két nappal ezelőtt is rátámadt egy az én kutyámra. Egyszerűen nem értem. Az ilyen miért nem megy zárt területre? Telefonálgat, a 10 éves gyerek ott botorkál mögötte a kutya pedig 20 méterrel előtte... Sarokról fordultak ki, nem tudtam volna elkerülni.

De ez nem az első eset. Volt olyan akinél még póráz sem volt. És ezek nem kis ölebek, vagy menyét nagyságú kutyák. goldenem van, és volt amelyik egy fejjel magasabb volt nála. Senkinek aki póráz nélkül sétáltatja a kutyáját, nem fordult még meg az fejében, hogy bármikor bekattanhat valami a kutyájánál és rátámad egy másik kutyára, vagy még rosszabb, egy emberre?


Amúgy nem is tudom, nem vezették be végül, hogy csak pórázzal lehessen kutyát sétáltatni.

Mit csináljak? Mennyek ki önvédelmi eszközzel kutyát sétáltatni. Tanácsolták, hogy engedjem el a kutyát ha rátámad egy másik, de akkor meg mi van ha az elkapja?



2013. aug. 8. 14:30
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:

Abban egyet értek, hogy 60 kilós kutyát ne sétáltasson póráz nélkül olyan aki nem tudja megfékezni.

Viszont nekem egy 6 kilós kutyám van, akit minden gond nélkül meg tudok fékezni. Jól nevelt és még kicsi is, így nem kelt félelmet az emberekben. Semmi okom pórázra kötni.

A büntetést meg vállalom, ha arról van szó, ennyit megér a kutyám boldogsága. Egyébként a mi kerületünkben nem büntetnek érte, a közteresek rendszeresen vakargatják a póráz nélküli kutyámat.

2013. aug. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
100%

Boldogság...Nem tudom, én még rendszeresen sétáltatott (pórázon is), lemozgatott, szeretetben tartott kutyát nem láttam boldogtalannak.


Ezen az "így boldog a kutyám" kezdetű érven kívül semmi épkézlábat nem tudsz amellett felhozni, h el van engedve a kutya.

2013. aug. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
41%
Most őszintén. Szerinted hogy jobb annak a kutyának? Hozzám kötve egy 1,5 méteres pórázon, vagy szabadon szaladgálva? Szerintem elég egyértelmű a válasz.
2013. aug. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 A kérdező kommentje:

Diesel, értem én, hogy mit mondasz, és ha tényleg így van, értékelem, de ha van egy kutyás aki nem köti pórázra a kutyáját, a másik (akinek lehet nincs olyan jó kutyája) sem fogja. Máris kész, egy csomó kutya póráz nélkül sétálgat, mert a gazdák látják, hogy a másik kutyája milyen jó póráz nélkül is.

Az én kutyám tökéletesen élvezi a sétát pórázon, sőt van, hogy már ő hozza a pórázt és nyakörvet ha veszem a cipőm. Én napi háromnegyed órát sétálok vele (főleg ebben a melegben) és ez bőven elég neki. Nem hiperaktív, nyugodt, és jól elvan napközben. Van, hogy naponta kétszer is kiviszem, ha van hozzá kedvem. Reggel és este. Nem tudom, hogy miért ne lenne boldog egy kutya pórázzal, ha alapból is tud melletted menni, mert ugye "megbeszéltük", hogy nem szeretjük ha valakinek 20 méterrel előtte rohangálnak a kutyái.

Amúgy sem igazán lenne kedvem 50 ezer kipergetésére, ha úgy adódna, így is boldog.


A kis kutyákkal akiken nincs póráz, csak az a bajom, hogy annyival feljebb áll nekik, hogy odajönnek az én kutyámhoz és ugatnak rá, sőt, még lábon is próbálják néha harapni.

2013. aug. 9. 12:05
 45/69 A kérdező kommentje:

43-as, pont ezzel a "szabadon szaladgálással" van a gond.

Szerinted, hogy jobb egy járókelőnek? Ha a te kutyád körülötte rohangál, vagy ha pórázon sétál a gazda 5 méteres (mert ugye nem csak másfél méteres póráz van...) körzetében, kontrollálva? Szerintem elég egyértelmű a válasz.

2013. aug. 9. 12:07
 46/69 anonim ***** válasza:
39%

Nem a járókelők között rohangál, hanem a fűben, a kb 10m-es körzetemben. Vagy előttem, vagy mögöttem, de nagyon kulturáltan teszi ezt. Ha tömegben megyünk, magam mellé hívom és akkor ott jön. Általában kis csendes utcákban sétálunk, ott ritkán kell magam mellé hívni, ha bemegyünk a belvárosba, akkor viszont végig mellettem jön.

És nem megy oda más kutyákat inzultálni senkihez.


Én soha egy rossz szót sem kaptam még az emberektől miatta. Imádják, mindenki simogatni akarja. Mosolyt csal az emberek arcára, amerre csak járunk.

2013. aug. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:
Én meg azt utálom, amikor valaki viszi a kutyáját az 5 méteres felxin, az meg körbeszalad. Múltkor az egyik csajnak megvágták így a lábát. Az sem jó.
2013. aug. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindig csak pórázzal közlekedünk. Biztos, hogy több energiát is belefektethetnék a dologba, de nekem macskázik a kutyám, és nem tudom 100%-ra letiltani róla. Rengeteg a kóbor macska, így mindhármunk biztonsága érdekében tetszik nem tetszik, arany cicakutyám pórázon van.


Az utcán viszont igen goromba tudok lenni, ha valaki engedély nélkül engedi oda a kutyáját az enyémhez.

2013. aug. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 A kérdező kommentje:
Emberek közelében nekem sem mászkál mindenfelé az ötméteres körzetemben. Ha kell magam mellé hívom, és ott jön. Lehet ezt pórázzal is csinálni.
2013. aug. 9. 12:27
 50/69 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

"Múltkor is, anyuka már rimánkodik, hogy hívja már magához a kutyát, mert ott mászkál a halálra rémült gyerek körül az ugyanolyan magas kutya, de a s*ggarcú gazdája mondogatja, hogy nem bánt..."


Ez a normális kutyások szerint is felháborító, mi is sokszor szólunk, hogy figyeljen már oda a gazda a kutyájára, mert pl a gyerek fagyijára pályázik.

Ismerősömmel sétáltattunk egy német juhászkutyát, meg egy német juhász-roti keveréket. A keverék nem jön ki szinte semmilyen kutyával, idős már. Jött bácsika a kivételesen tényleg normális yorkijával. Mondjuk, hogy ne engedje ide, mert a keverék veszekedős. Erre a pasi: nem bánt. És ezt már párszor eljátszottuk ugyanezzel a pasival.

Vagy pl tegnap három kutyával sétáltam pórázon. Jött két testű kutyás, egyik pórázon, másik szabadon. Kutyákat rövidre vettem mellém, szóltam, hogy vissza kéne hívni a kiskutyát. Erre gazdi: "SÜKET" mondom jaaa, forgalmas út mellett süket kutyát, aki megy ezer fele tényleg el kell engedni.


Az teljesen jogos elvárás, hogy a kutya NE MENJEN ODA MÁSOKHOZ. De fordítva miért nem tudják megtenni a barmok??? Cukrászdában, postánál, boltnál, stb kifektetett, esetleg kikötött kutyámhoz mennek csesztetni, hadonásznak előtte gyerekek. Mikor szóltam, hogy NEM KÉNE, mert más kutyánál baleset lehet belőle, még nekem pofáztak szájkosárról. Mi van??? Ha nincs ott a gazda, de ha ott is van...NEM KELL HOZZÁNYÚLNI, amíg a gazda engedélyt nem ad rá!!! Ezt már oviban is tanítani kéne...

2013. aug. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!