Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vannak olyan emberek...

Miért vannak olyan emberek akik póráz nélkül sétáltatják a kutyájukat, csak úgy az utcán? Még ha mezőn, vagy ilyesmi.

Figyelt kérdés

Két nappal ezelőtt is rátámadt egy az én kutyámra. Egyszerűen nem értem. Az ilyen miért nem megy zárt területre? Telefonálgat, a 10 éves gyerek ott botorkál mögötte a kutya pedig 20 méterrel előtte... Sarokról fordultak ki, nem tudtam volna elkerülni.

De ez nem az első eset. Volt olyan akinél még póráz sem volt. És ezek nem kis ölebek, vagy menyét nagyságú kutyák. goldenem van, és volt amelyik egy fejjel magasabb volt nála. Senkinek aki póráz nélkül sétáltatja a kutyáját, nem fordult még meg az fejében, hogy bármikor bekattanhat valami a kutyájánál és rátámad egy másik kutyára, vagy még rosszabb, egy emberre?


Amúgy nem is tudom, nem vezették be végül, hogy csak pórázzal lehessen kutyát sétáltatni.

Mit csináljak? Mennyek ki önvédelmi eszközzel kutyát sétáltatni. Tanácsolták, hogy engedjem el a kutyát ha rátámad egy másik, de akkor meg mi van ha az elkapja?



2013. aug. 8. 14:30
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
15ös vagyok. Ismerősöm járt úgy egyébként, hogy az első kutyáját póráz nélkül sétáltatta, évekig semmi gond nem volt, szépen ment mellette, forgalmas helyeken is. Majd egyszer átszaladt a négysávoson egy másik kutyához (valszeg tüzelhetett az a kutya), szerencsére nem lett baj, de azóta ő is mindig használ pórázt, belvárosban. Füves területen megint más a helyzet.
2013. aug. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
Nem tudom.. én mindig pórázon sétáltatom a kutyámat, mégis hihetetlenül boldog. Egyáltalán nem érzi kínzásnak, mivel ha szeretne valamit megszagolni, akkor odamegyek vele, ráérünk. De mindig is tudtam, hogy ő kivételes kutyus :)
2013. aug. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 A kérdező kommentje:

Utolsó,

A mi kutyánkat sem zavarja. Úgy vagyok vele, mint Te, hogy mi is ráérünk. Szerintem leginkább épp azok a kutyák lennének még pórázra valók, akik ha pórázra vannak kötve húznak, feszül rajtuk a póráz, stb.

2013. aug. 8. 16:08
 24/69 zsuzsabazsa ***** válasza:
37%

Én is póráz nélkül viszem a kutyámat, de a póráz azért rajtam van, mint egy ruhadarab. Viszont ha lemegyünk az aluljáróba ott ráteszem mert tudom, hogy némely alak nem szimpatikus neki és látom már előre a kutya szándékát, hogy odakapna. Akár póráz nélkül is vihetném az aluljáróban csak ahhoz nincs mindig hangulatom, hogy siessek a kutyával és láb mellett szlalomozzak vele az emberek között. Mert ha elengedném és nem gyors ütemben haladnánk akkor a figyelme el kandikálna és ráérne arra, hogy a szembejövő embereket pásztázza.

Mellesleg egy pórázon tartott kutya is simán megharaphat embert, ha a gazda nem figyel. Sőt pórázon még hamarabb.

2013. aug. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 A kérdező kommentje:

"Pórázon még hamarabb"

Ezt biztos átgondoltad? Részben egyet értek azzal amit mondtál, de azért aki már pórázon viszi a kutyáját, azt legalább ki lehet kerülni.

2013. aug. 8. 16:29
 26/69 anonim ***** válasza:

Pórázon a kutya kiszolgáltatottab és ezt ő is tudja. Ráadásul a pórász feszítésével a kutyába is beleraksz egy feszkót (amit amúgy is érez rajtad esetleg)


többek között emiatt haraphat "hamarabb" egy kutya pórázon mint nélküle

2013. aug. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
100%

Viszont a póráz ideális esetben nem feszül :)


Nekem csak másfél méteres van, de így is sokszor rálép a kutya...


Ja és igen, eddig is benne volt :) :P

2013. aug. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
0%

12-es vagyok.


Nyilván egyszerűbb pórázra kötni a kutyát mint megnevelni.... Már csak az a kérdés, hogy a kutyának mi a jobb. Szabadon sétálni, vagy egy madzag végén lógni.

Amikor forgalomban megyünk, a kutya szorosan a lábam mellett halad. Nem értem miért kéne, hogy legyen még köztünk egy póráz is. Csöndesebb utcákban, parkokban,meg mehet amerre akar. Ha hívom visszajön, úttestre nem megy le, más kutyákat és embereket nem inzultál. Akkor meg miiért is kéne meggátolnom, hogy nyugodtan szaladgálhasson és szaglászhasson?

2013. aug. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
Ja, és ha nagy ritkán valamiért meg kell kötnöm, azzal is gyönyörűen sétál, nem feszül meg a póráz sosem.
2013. aug. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
100%
Majd mikor nekimegy egy kutya, vagy felrúgja egy ember, akkor megtudod. Ha felrúgja egy ember, akkor is te szívod meg, ha feljelented, mert nem volt pórázon. Ha nekimegy egy kutya, akkor te fizeted annak is a költségeit, mert a tiéd nem volt pórázon.
2013. aug. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!