Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vannak olyan emberek...

Miért vannak olyan emberek akik póráz nélkül sétáltatják a kutyájukat, csak úgy az utcán? Még ha mezőn, vagy ilyesmi.

Figyelt kérdés

Két nappal ezelőtt is rátámadt egy az én kutyámra. Egyszerűen nem értem. Az ilyen miért nem megy zárt területre? Telefonálgat, a 10 éves gyerek ott botorkál mögötte a kutya pedig 20 méterrel előtte... Sarokról fordultak ki, nem tudtam volna elkerülni.

De ez nem az első eset. Volt olyan akinél még póráz sem volt. És ezek nem kis ölebek, vagy menyét nagyságú kutyák. goldenem van, és volt amelyik egy fejjel magasabb volt nála. Senkinek aki póráz nélkül sétáltatja a kutyáját, nem fordult még meg az fejében, hogy bármikor bekattanhat valami a kutyájánál és rátámad egy másik kutyára, vagy még rosszabb, egy emberre?


Amúgy nem is tudom, nem vezették be végül, hogy csak pórázzal lehessen kutyát sétáltatni.

Mit csináljak? Mennyek ki önvédelmi eszközzel kutyát sétáltatni. Tanácsolták, hogy engedjem el a kutyát ha rátámad egy másik, de akkor meg mi van ha az elkapja?



2013. aug. 8. 14:30
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
0%
Nem fogom amiatt rettegésben tölteni a sétákat, mert egyszer akár meg is támadhatja egy másik kutya. Ő nagyon jámbor jószág, soha nem balhézik senkivel, és soha nem is köt bele senki. Ha meg mégis megtörténne, észrevenném időben, hiszen folyamatosan figyelek rá. És ha még sem venném észre, ám legyen, megfizetem az árát, ennyit megér a kutyám boldogsága.
2013. aug. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
És ha pórázon van, attól ugyan úgy neki tud ám menni egy másik kutya.
2013. aug. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
Igen, csak gondolom arról még életedben nem hallottál, h kiemelsz egy kutyát, ugye?
2013. aug. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
Én a legtöbb esetben póráz nélkül sétáltatok, mert egy vizslának kínzás a póráz. ebben a városban nincsen egy darab kutya futtató így kénytelen vagyok közterületen elengedni
2013. aug. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 zsuzsabazsa ***** válasza:

Mindenkinek ismernie kellene a saját kutyáját és tudnia kell, hogy elengedheti e vagy sem. Megbízhatóan engedelmes, vagy nem. Van olyan kutya amelyik csak addig engedelmes amíg nincs emberek és kutyák közt és ha emellett esetleg még agresszív is akkor persze, hogy pórázon kell vinni.

Ez mind azért van mert a gazda nem tesz lépéseket afelé, hogy a kutyája megbízhatóan engedelmes, szófogadó legyen.

2013. aug. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 A kérdező kommentje:

28-as

Már nem azért, de egy kutyát nem az tesz teljesen megnevelté, hogy póráz nélkül is tudjon sétálni. Amúgy is lehet egy nevelt kutyát is pórázra kötni, nem fog belehalni.


Valaki említette, hogy minek tartsa be a kormányrendeletet, ha amúgy is már úgy megvan kötve a kezünk. Azért szerintem nem ez a rendes hozzáállás... Ez olyan, mint, hogy: "Inkább ingyen elhozom a boltból az árukat. Amúgy is már mindenféléért nekem kell fizetnem."


A másik fajtája ezeknek a "nem kell póráz, jól nevelt a kutyám" féle embereknek, mikor a kutyája szabadon sétál, jön a gyerek, a kutyája odarohan a gyerekhez, a gyermeken látszik, hogy nagyon fél és megpróbál elmenni onnan, de a kutya pedig követi. A gazdának gondolom ez egy jó poén, miközben mondogatja, hogy úgysem bánt, nem harap, nem kell tőle félni, de a 6-8 éves gyereknek ez biztos egy jó időre megpecsételi a kutyákkal való kapcsolatát, akár egy ilyen eset is.

Múltkor is, anyuka már rimánkodik, hogy hívja már magához a kutyát, mert ott mászkál a halálra rémült gyerek körül az ugyanolyan magas kutya, de a s*ggarcú gazdája mondogatja, hogy nem bánt...

2013. aug. 9. 09:56
 37/69 anonim ***** válasza:

vannak szemetek mindenhol... ezt is lehet kultúráltan csinálni meg kultúrálatlanul is..


Én pl nem engedem oda senkihez a kutyát amíg az külön nem kéri. Kutyához meg csak akkor ha megbeszéljük.

Egy kivétel van ha a másik kutya magától jön oda. Ugyanis akkor direkt ráküldöm az egyik kutyámat, mivel a másik még nem igazán jön ki az arcoskódobb kutyákkal..


A lényeg hogy lehet ezt normálisan csinálni csak az emberek nem hajlandók odafigyelni, pedig ezt csak úgy lehet.. És az ilyen kutyás séta nem pihenés, hanem igen komoly megterhelés pont amiatt hogy folyamat figyelni kell erre arra, persze meg lehet szokni már közel nem olyan fárasztó mint az elején volt..

2013. aug. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:

28-as vagyok.

AZ én kutyám ugyan nem üldöz semmilyen gyereket, sőt, pont fordítva.

Diesel jól írja. Lehet kulturáltan sétáltatni póráz nélkül és bunkó módon is. Az ilyen idióta kutyásokat nyilván én sem bírom, mert pont miattuk lesznek olyan előítéleteik az embereknek a normálisokkal szemben is, mint amilyenek neked is vannak...

2013. aug. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 A kérdező kommentje:

Akárhogy is, én azt mondom, hogy a kutyáknak közterületen igenis pórázon a helyük. Ezt úgy mondom, hogy nekem is van kutyám. Aki póráz nélkül akar sétáltatni kutyát, menjen ki mezőre, vagy futtatóba. Hatvan kilós kutyát pedig ne vegyen az aki nem tudja megfékezni, sajnálom.

Előítéletekkel kapcsolatban, tudom, rossz dolog, de menj csak a Politika kategóriába, és meglátod a magyar ember hozzáállását ehhez...

2013. aug. 9. 10:54
 40/69 anonim ***** válasza:

Akkor elmondom az én részemet.. ha póráz nélkül viszem el őket sétálni akkor elég nekik másfél óra bőven egy nap, ha pórázon akkor 3se lenne elég..


Itt mindeki aki póráz nélkül sétáltat vállalja az 50.000es büntit.. A kutyának jó, nekem jó... sok embernek a környezetemben jó mert nem 2fruszrált vadállatal sétálok ^^ Ráadásul sokan gyerekkel is oda jönnek mert látják hogy el van engedve és ez némi bizalomra ösztökéli az embereket.. Érdeklődnek hogy mi hogy van hogy lehet hogy 2kan egyáltalán ilyen jól elvan. Meg akarják őket simogatni.. Az egyik gyerek kompatibilis a másik nem annyira (de dolgozunk rajta) Ezt felfogják.. és már sokszor keresik a társaságunk nem elkerülnek.. aki meg 100szor látott és a kutyáját/gyerekét 100szor nem bántotta az enyém és még mindig elkerül az meg nem érdekel majd ha egyszer velük is összefutunk akkor ők is rájönnek hogy nem bánt..


Hozzáteszem hogy minden esetben ha valaki szembe jön velünk az utcán behívjuk láb mellé mind a 2kutyát.. pont azért mert csak két nagy kutyáról van szó. Ezt meglepően sok ember nagyra értékeli és sokszor emiatt bontakozik ki beszélgetés...


Embereknek tökre tetszik hogy a kutya magától leül a patkánál.. hogy átugrálják a padokat parancsra stbstb..


A lényeg hogy lehet normálisan kutyát sétáltatni póráz nélkül... sőt szerintem csak úgy lehet. Csak ezt mint ahogy már 100000000000szer megbeszéltük valami vizsgához kéne kötni.. és akinek nincs meg a vizsga azt nagyon keményen büntetni...

2013. aug. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!