Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aláírjátok ezt a petíciót a...

Aláírjátok ezt a petíciót a kutyák kötelező pórázon tartása ellen?

Figyelt kérdés
[link] A kutyásokat lassan úgy kezelik, mint a bűnözőket, a kutyák pedig a társadalom első számú ellenségei lesznek. Egyszerűen ellehetetlenítik a kutyák normális életét, egész életében egy 2 m-es zsinór végén kell rángatni.
2013. nov. 22. 10:50
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/118 anonim ***** válasza:
100%
Te tényleg lökött vagy! :) Ki a fene akar itt rendőrkutyákat nevelni?! Itt társállatokról van szó, nem szolgálati kutyákról. Azoknak a gazdáiban van annyi felelősségtudat, hogy ha szükségesnek ítélik a szájkosár használatát, akkor használják is. Hozzánk viszont egyetlen gyereket se engedtek volna oda kutyát simizni, ha szjkosárban lett volna.
2013. nov. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/118 anonim ***** válasza:
0%

ha én lökött vagyok akkor te diszleksziás

olvasd végig az összes kommentemet

2013. nov. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/118 anonim ***** válasza:
0%

amúgy itt mutatkozik meg a legnagyobb különbség

akinek olyan a kutyája az úgysem engedi ember közelébe?

éltél te már faluban?

voltál te már itt olyan napon, amikor az emberek oltani viszik a kutyáikat?

2013. nov. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/118 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Jó, hogy nem tanítunk meg minden kutyát, akár egy tacskót fém szájkosárral embert feldönteni...jól vagy te????? :D

Rendőrkutyáknak ez ALAP...házi kedvenceknél meg szinte törvénytelen is...kivéve, ha önvédelemből védi így a gazdát...

2013. nov. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/118 anonim ***** válasza:
Na, csak megtaláltam azt ahol elkezdted ezt a szájkosarasdit. :) Semmi értelmes indokot nem írtál, csak egy alaptalan félelmedet akarod a szájkosárral elfedni. Semmi adat nincs ami alátámasztaná, hogy a szájkosár nélkül sétáltatott kutyák veszélyesek lennének. Sőt, megkockáztatom, hogy a legtöbb jámbor kutya szájkosárban hamarabb okoz véletlenül sérülést, mintha nem lenne rajta. Arról nem is beszélve, hogy szájkosárban teljes képtelenség egy kutyát szocializálni. Rehabilitáció alatt viszont hasznos lehet.
2013. nov. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/118 anonim ***** válasza:
0%

na, te is sikeresen leszűrted a lényeget...

ha a rendőr kutya nem hal bele a szájkosárba, akkor a tacsid bele fog?

így már érthető kedves válaszoló?

2013. nov. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/118 anonim ***** válasza:
0%

most ne haragudjatok már meg rám, de ti tényleg ennyire sötétek vagytok?

leírtam, hogy szerintem miért kéne nektek is szájkosár, ez egyszerű szövegértés

2013. nov. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/118 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál, az sajna butaság. Ennyi.
2013. nov. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/118 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan nem értem, hogyha egy embernek van egy véleménye, összetalálkozik másik 15 emberrel, akiknek teljesen ellentétes a véleményük, hogy nem jut eszébe az, hogy esetleg az ő véleménye nem jó?

Valamelyik korai hozzászólásodban azt írtad, hogy minden kutyára szájkosarat tennél. Utána, mikor egy csomóan megfelelő érveléssel kifejeztük az ellenérzéseinket, valahonnan kitaláltad, hogy mi állatkínzásnak tartjuk a szájkosarat, s innentől kezdve ezt leírtad vagy 5x. Hiába írták mások, hogy nem tartják állatkínzásnak a szájkosarat. Tapasztalataim szerint a mondandó folytonos ismétlése mögött az érvek hiánya áll. Itt meg most már visszakozol. Azzal persze mindenki egyetért, hogy a szájkosár használata nagyon is indokolt bizonyos helyzetekben.

De egy szimpla sétán egyáltalán nem. Ebből sem kell elvi ügyet csinálni. Egyszerűen, nem praktikus. Ha képeztél már ki bizonytalan kutyákat, akkor azt is tudod, hogy a szájkosár egy ilyen kutya viselkedésén nagyon sokat ront. Ha pedig nincs szükség rá, akkor nincs szükség rá. Aki azt mondja, hogy a kutyák annyira megbízhatatlanok, hogy bármikor rájuk jöhet a harapó-ötperc, az valóban nem ért hozzájuk.

Ráadásul, a szájkosár a legtöbb emberben félelmet kelt. Én egyszer merészkedtem ki az utcára haltival, s az emberek nagy ívben kerültek minket, s összesúgtak a hátunk mögött, hogy veszélyes a kutya. Filmbe illő jelenet volt. :D

A harapások elkerülésére sokkal jobb a már sokat emlegetett tudatformálás. Pl, egy iskolás korú gyereknek már tudnia illenék, hogy ne rohanjon el egy mm-re egy kutya mellett százzal, mert az esetleg felizgathatja. Velünk már volt ilyen. :)


De én tényleg nem értem, hogy lett az egyébként is megosztó póráz témából egy ilyen szájkosaras vita. Azaz értem, de térjünk vissza :) Javaslom, ne kövessétek a példámat, és térjetek vissza az eredeti témához!

2013. nov. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/118 anonim ***** válasza:
100%
OK, visszatérünk! Póráz nélkül akarunk sétálni az erdőben!!! ;)
2013. nov. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!