Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aláírjátok ezt a petíciót a...

Aláírjátok ezt a petíciót a kutyák kötelező pórázon tartása ellen?

Figyelt kérdés
[link] A kutyásokat lassan úgy kezelik, mint a bűnözőket, a kutyák pedig a társadalom első számú ellenségei lesznek. Egyszerűen ellehetetlenítik a kutyák normális életét, egész életében egy 2 m-es zsinór végén kell rángatni.
2013. nov. 22. 10:50
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/118 A kérdező kommentje:
Köszönöm annak, aki aláírta. Eddig is tudtam, de mindig rácsodálkozom, hogy mennyi buta ember van. Kutyára szájkosár. Akkor a 25 és 35 év közötti, 175 és 185 cm között férfiakat csak bilincsben engedjük ki, mert ők követik el a legtöbb gyilkosságot. Biztos, ami biztos:)
2013. nov. 22. 16:42
 42/118 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó kettőn a 36-37-est értettem.
2013. nov. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/118 anonim ***** válasza:
0%

most ez olyan, hogy pár kutya miatt ne hozzunk be ilyen törvényt, inkább harapjanak meg embereket kutyák?

olyan törvény nincs, ami mindenkire nézve kedvező, a többséget kell nézni és a hatásosságot

ha pár szelíd kutya beszájkosarazása biztosítaná azt, hogy többet senkit se harapjon meg az utcán egy kutya sem, akkor én aláírnék egy ilyen törvényt

2013. nov. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/118 A kérdező kommentje:
86 %-os: köszönöm. Megmutattad, hogy van még egy-két pislákoló fény a végtelen sötétségben...
2013. nov. 22. 16:44
 45/118 anonim ***** válasza:
100%
És igen, az enyéim is jutalomfalattal vannak nevelve. Plusz aki szerint a szájkosár nem hátrány, próbálja ki a már említett maszkot, biztos nagyon kellemesen fogja érezni magát benne.
2013. nov. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/118 anonim ***** válasza:
100%

" most ez olyan, hogy pár kutya miatt ne hozzunk be ilyen törvényt, inkább harapjanak meg embereket kutyák?

olyan törvény nincs, ami mindenkire nézve kedvező, a többséget kell nézni és a hatásosságot

ha pár szelíd kutya beszájkosarazása biztosítaná azt, hogy többet senkit se harapjon meg az utcán egy kutya sem, akkor én aláírnék egy ilyen törvényt

" Mi lenne, ha inkább a felelőtlen kutyatartásról lenne törvény? Az utcán max kóborló kutya harap, vagy olyan kutya, akihez nem megfelelő módon közeledtek, ha már a többséget nézed. A többség családi kutya ugyanis teljesen normális, szocializált állat, aki nem fog "csak úgy" harapni. Ellenben az a kutya, aki egész életében az udvarba van bezárva, és nincs jól szocializálva...

A szelíd kutyák száma nem "egy pár", van jópár olyan fajta, amelyet direkt nem agresszívra tenyésztettek és súlyos hiba nála az agresszió! Inkább az agresszív egyedek itt a deviánsak. Vannak agresszívabb fajták, valóban, de náluk eleve szigorúbb tartási kötelezettségek vannak törvényileg.

2013. nov. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/118 anonim ***** válasza:
11%

nem szeretnék személyeskedni, de ha annyira értesz a kutyákhoz, akkor miért hasonlítgatod a szájkosarat a gázálarchoz?

nektek ez nyilván butaság, hogy valaki ezt bevezetné, de csak azért mert nem is találkoztatok még olyan "gazdával" aki az agresszív kutyáját szájkosár nélkül sétáltatja és már előre üvölt nekünk, hogy ha lehet menjünk már le a járdáról

a szájkosárban is vannak méretek, ha egy tacskónak valót próbálsz ráerőszakolni egy kaukázusi juhászra, akkor az persze, hogy állatkínzás

én elhiszem nektek, hogy a kutyátok nem harapna meg engem az utcán, ha szembetalálkoznánk, de az éremnek 2 oldala van

így, hogy nincs erre rendes törvény, meg KELL valakit harapjon egy kutya és csak aztán nyilvánítanák veszélyesnek és lenne rá kötelező a szájkosár

szóval ez szép és jó, hogy szegény kutyákat korlátozzuk a szabadságukban de az emberekre senki sem gondol?

egy embernek milyen szabadság az, ha kimegy az utcára és egy szájkosár nélküli kutya megharapja?

és még büntit sem kap a gazdi (mert ugye törvény nincs), csak biztosítják, hogy ez a kutya már nem fogja többet megharapni, mert szájkosárköteles

de akkor már a szerencsétlen fizetheti az oltást, meg az új nadrágot, nem beszélve a fájdalomról meg a lelki megfélemlítésről

kedves kérdező szerintem meg pont ti vagytok buták, mert csak az egyik oldalát nézitek a dolognak

az emberi biztonság többet jelent a kutyáknál

2013. nov. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/118 anonim ***** válasza:
100%

Látom, a szájkosár mellett érvelők figyelmen kívül hagyják az összehasonlításokat. De azért én próbálkozom. :)

A skizofrén embereket nem zárják be és nem felügyelik, még azt se, hogy szedi-e a gyógyszerét. Pedig én ismerek olyat, akinek "a hangok" azt mondták, hogy meg kell ölnie valakit. Ráadásul, mivel akkor, mikor szedi a gyógyszereket, jól van, ezért időnként abbahagyja... Őt majd csak akkor fogják kivonni a társadalomból, ha bántalmazott valakit. S akkor is csak azt biztosítják, hogy többé már nem fog mást bántani. Ehhez képest egy kutyaharapás lófsz.

Ez pedig csak egy példa, és senkit sem akarok ezzel bántani. Ezt csak azért hoztam fel példának, hogy megmutassam: még a magas kockázati tényezővel rendelkező embereket is megillet az ártatlanság vélelme. A magas kockázati tényezővel rendelkező kutyafajtákat ez nem illet meg. Így már arra se lehet hivatkozni, hogy az ember fontosabb, hisz valóban ezt mutatják a törvények. Viszont az átlagos kutyákat meg kell, hogy illesse.

2013. nov. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/118 anonim ***** válasza:
100%

Nekem miért jelentene többet egy vadidegen ember biztonsága a saját kutyáménál, akiért én vagyok felelős? Ha megharapna valakit, azért is én vagyok felelős, természetesen, még akkor is, ha az illető ingerelte-bántotta a kutyámat, akkor is ő lesz veszélyes állattá nyilvánítva.

Valljuk be, ha egy ember kimegy az utcára, még mindig nagyobb a valószínűsége, hogy közúti balesetet szenved, mint hogy egy kutya megtámadja. Egyébként találkoztam, sajnos találkozom is olyan kutyásokkal, akiknek a kutyája megtámadná a kutyámat, álltam már támadó kutya elé, hogy a sajátom épségét védjem, ezzel vállalva azt a kockázatot, hogy engem harap meg, és tudod mit? Egyszer sem harapott meg, még a német juhász sem, ugyanis egy átlagkutyában benne van egy erősebb gátlás emberrel szemben, mint más kutyával. A gond azokkal van, akik uszítják vagy támadni tanítják a kutyájukat, azok már fognak emberre támadni.

Én és a hasonlóan gondolkozók nem úgy véljük, hogy az ember mindenek felett. Inkább az igazság. Miért büntessünk egy ártatlan állatot és a gazdáját, azok miatt, akik idióták? Nem a bűnözőket büntetik? Egyébként egyetlen helyen sincs a világban szájkosárkötelezettség minden kutyának, és biztosra veszem, hogy a nemzetközi állatvédelem sosem hagyna ilyesmit jóvá.

2013. nov. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/118 anonim ***** válasza:
100%

49%-os. Én nem érzem magam biztonságban az emberi butaságtól.

Komolyan mondom, végig olvastam az egészet, és kissé felidegesít a süketelésed. Indítványozni fogom, hogy ha valaki nem ért egy témához, akkor az ne szólhasson hozzá, mert az én személyemet sérti, amikor egy hozzá nem értő próbál hozzáértőnek tűnni.

Én is évek óta kutyázom, szakmám végett is kutyákkal foglalkozok, mert kutyakozmetikus vagyok, és saját, és idegen kutyákat is képeztem már.

Én még ha törvény is lenne se raknék szájkosarat a kutyáimra, mert utálják, és amúgy se harapnak, mert neveltek.

Amúgy hol laksz? Mert az írásodból azt próbálod felénk vetíteni, hogy ha te kimész az utcára, akkor azt már gyomorgörcsben teszed, mert minden kutya akivel találkozol vérben forgó szemekkel méreget, és a megfelelő pillanatra vár, hogy rád vethesse magát. Ne nevettesd már ki magad.

Érdekes, lehet, hogy én lakok kiváló környéken vidéken, de itt még egyszer sem próbált meg kutya megtámadni a póráz végéről.

Szerintem csak te liheged túl a dolgot, mert véleményem szerint kevesebb ilyesfajta támadás történik, mint amit te emlegetsz, mint pl az emberek egymás közti agresszivitása. Az emberek többsége nagyobb veszélyt jelent a saját társadalmára, mint a kutyák, mert egy kutya kiszámítható, beszél hozzád, csak érteni kell a nyelvét, és ahogy előttem is írták, ha gyerekként belénk nevelték, hogy értsük ezeket a jeleket, akkor nem lenne ennyi baleset(ami megjegyzem ,hogy általában saját gazda felé irányul, és nem a póráz végén)

Ha egy ember megtámad, akkor könyöröghetsz te neki, hogy hagyjon békén, nem fog békén hagyni, és ha felidegesíted, akkor durvább esetben meg is ölhetnek. Pedig mi egy fajhoz tartozunk.

2013. nov. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!