Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aláírjátok ezt a petíciót a...

Aláírjátok ezt a petíciót a kutyák kötelező pórázon tartása ellen?

Figyelt kérdés
[link] A kutyásokat lassan úgy kezelik, mint a bűnözőket, a kutyák pedig a társadalom első számú ellenségei lesznek. Egyszerűen ellehetetlenítik a kutyák normális életét, egész életében egy 2 m-es zsinór végén kell rángatni.
2013. nov. 22. 10:50
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/118 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, normál esetben egy kutya nem is távolodik el annyira a gazdájától, hogy ezt külön kelljen jelezni. Amúgy ha ez kell, én is felteszek hámot, kendőt, amit akarnak, és kilátszik a hosszú szőrből. :)
2013. nov. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/118 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nem távolodik el, én is rendszeresen megyek velük az erdőben. Sőt, ha szűk, beláthatatlan ösvényhez közelítünk, vagy mielőtt tisztásra lépünk mindig magam mögé rendelem őket, hogy akár vadász, akár másik túrista jön szembe, ne a kutyáimat lássa meg először, hanem engem. Ettől függetlenül a hám rajtuk van, hogy ne tűnjenek kóbor kutyának. De sajnos ez nem óvja meg az életüket, mert utólag bármit állíthat a vadász is. Hány és hány kutyát lőttek már ki közvetlenül a gazdája mellől!
2013. nov. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/118 anonim ***** válasza:
62%
Nem.Sok felelőtlen gazdi van,akik úgy engedik el a kutyájukat,hogy másoknak ezzel problémát okoznak.Inkább valamilyen vizsgához,kutyajogsihoz kötném az elengedhetőséget.A budapesti parkok nagy része használhatatlan a kutyaürülék,meg a futkosó kutyák miatt.A gyereket el sem lehet engedni,mert belelép,odamegy stb..Másrészről meg nincsenek futtatók,így sem egyszerű.De mint mindent,ami nehezen betartható,ezt sem fogják komolyan számon kérni,úgyhogy,mint szintén kutya tartó gazda,nem parázom miatta.
2013. nov. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/118 anonim ***** válasza:
89%
Az engem nem nyugtat meg, hogy "nem fogják számonkérni". Ha csak egyszer is számonkérik, mert épp olyan napjuk van és mert megtehetik, az engem anyagilag padóra tudna vágni. Addig meg állandó rettegésben és illegalitásban kell kutyát sétáltatnom az erdőben. Merthogy városban én is csak pórázon sétáltattam eddig is és ezután se szándékozom elengedni.
2013. nov. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/118 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek a 24-es válaszolóval, engem nagyon nem nyugtat meg a feltételezés, hogy "úgysem fogják számon kérni".


Ugyanakkor a petícióval magával nem tudok teljes mértékben egyetérteni.

Szerintem a chipezést nem is kéne felemlegetni, szerintem arra célozni, hogy felelős állattartóként nehezünkre esik kifizetni egy kutyára 3-5 ezret, a saját magunk lejáratása.

Kötelező jellegű vizsgát pedig én igenis szükségesnek tartok. Nem értem, miért fáj ez jobban, mint az, hogy az autóvezetéshez jogosítvány kell? Ja, hogy ez pénzbe kerül? Aki kutyát akar tartani, az igenis vegye tudomásul, hogy ennek ugyanúgy vannak költségei, mint bármi másnak. S úgy mondom ezt, hogy nem valami gazdag gyerek vagyok, rengeteg dologról lemondok azért, hogy kutyát tarthassak. De egy olyan országban, ahol minden szembejövőnél a legújabb iPhone van, meg az xyz okoskütyük, nekem senki ne jöjjön azzal, hogy nincs pénze egy szros vizsgára! Nekem 2000 ft-os mobilom van, viszont két kutyám, akiknek mindent meg tudnék adni (ha a párom szintén nem a legújabb iPhone-nal rohangálna -_-). Viszont épp azért, mert egy max 2 év múlva ócska, kifutó tárgyra van pénze, a kutyáknak is kitaposom, ami kell. Ez ilyen egyszerű.


Annyira nem vagyok agyontájékozott, gondolom arra akarnak vizsgát bevezetni, hogy elengedhessük a kutyákat. Ez mondjuk olyan szempontból nem tartom jónak, hogy kölyök kutyával gondolom nem lehet vizsgázni. De ez is jobb, mint a semmi.

Persze, egy ilyen vizsga meglétét se ellenőrizné senki.

De én örülnék, ha ellenőriznék, s így biztonságosan sétálhatnánk bárhol. Miért nem sétálhatok nyugodtan a kutyáimmal bárhol? Mert a kutyás emberek igen nagy százaléka hülye. Pl elengedi utcán a kutyáját akkor is, ha nem tudja behívni. Meg kiengedi önsétáltatni. A kutyatartási kultúrát ebben az országban szerintem csak a vizsga tudja rövid időn belül megemelni. Mondjuk, még az én aktív életemben.


Ugyanakkor azzal teljesen egyetértek, hogy akár lesz vizsga, akár nem, akár van törvény, akár nincs, minőségi kutyafuttatókat kéne csinálni. Csak az a baj, hogy ma Magyarországon egy buszmegállót fél az ember felújítani, mert egy hónapon belül úgyis jön vmi suttyó, ami szétbarmolja. Ha csinálnának is egy valóban normális, igényes futtatót, akkor egy fél év múlva is be mernénk menni a kutyáimmal? Vagy a részeg kölykök teledobálnák üvegszilánkokkal, tönkretennék a padokat, a kutyások pedig otthagynák az ürüléket mindenhol?

Ezért, ha csinálnának ilyen parkot, jó lenne, ha ellenőriznék. De én életemben egyszer láttam élőben közterület felügyelőt. Pedig az ilyesmi legalább plusz munkahelyeket is jelentene.

2013. nov. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/118 anonim ***** válasza:
10%

igen, ez valószínüleg egy pénzlehúzás lenne a kormány részéről, de azért túlzásokba sem kell esni

a cikkben tett "büntetnek azért, mert kutyát tart" kijelentés azért elég szélsőséges

legyen azért olyan hely, ahol el lehet enegdni a kutyát, de az is igaz, hogy sok kutyatulajdonos már azért köszönetet várna a többi embertől, amiért az utcán pórázat tesz a kutyára

én a szájkosarat is bevezetném kötelezően az összes kutyára, persze csak közterületen

2013. nov. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/118 anonim ***** válasza:
62%

szia!


Köszönöm, aláírtam! Remélem, nagyon sokan meg fogják még tenni. Valamint azt is remélem, hogy ezután már a hozzászólók elolvassák a petíciót, mielőtt válaszolnak a kérdésedre .)!

2013. nov. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/118 anonim ***** válasza:
18%

Jó sok itt a lepontozó. csak egyet felejt el mindenki. A kutya alapvetően egy ösztönlény. és ez nem elcsépelt frázis, ez igy van. Ezek után sosem 100%-ban megbizható.

Elég egy lappangó betegség, és már nem ugy reagál zajokra. kanoknál a tüzelő szuka, és még sorolhatnám. Sosem lehet felkésziteni ugy, hogy mindig, és minden körülmény között kiszámitható legyen. És egyébként meg itt a törvény, mikor lőhet ki a vadász a kutyát.


Az 1996. évi LV.törvény a vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról szóló törvény

28.§(2) bekezdése szerint „A vadászaton kívül a vad nyugalmát mindenki köteles megóvni. Tilos vadászaton kívül a vad fennmaradását bármilyen módon veszélyeztetni.

(3) bekezdés szerint „A vad védelme érdekében tilos a vad búvó-,lakó-,és táplálkozási,valamint szaporodási vagy költési helyét zavarni.

Ugyanazon törvény 38.§ (1) bekezdése szerint „A jogosult a vadállomány védelme érdekében a vadászterületén elpusztíthatja:

a)a gazdája hatókörén(irányításán és ellenőrzésén) kívülre,de attól legalább kettőszáz méterre került,vagy az egyébként vadat űző kutyát.

2013. nov. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/118 anonim ***** válasza:

semmi gond a lepontozásért

már megszoktuk ebben a kategóriában ;)

2013. nov. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/118 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. nov. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!