Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aláírjátok ezt a petíciót a...

Aláírjátok ezt a petíciót a kutyák kötelező pórázon tartása ellen?

Figyelt kérdés
[link] A kutyásokat lassan úgy kezelik, mint a bűnözőket, a kutyák pedig a társadalom első számú ellenségei lesznek. Egyszerűen ellehetetlenítik a kutyák normális életét, egész életében egy 2 m-es zsinór végén kell rángatni.
2013. nov. 22. 10:50
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/118 anonim ***** válasza:
100%
25ös vagyok! Elfelejtettem odaírni a végére, hogy ezt a petíciót nem írom alá, mert összességében nem tudok vele egyetérteni (s így megválaszolom a kérdést is).
2013. nov. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/118 anonim ***** válasza:
81%

"én a szájkosarat is bevezetném kötelezően az összes kutyára, persze csak közterületen"

Minek? Mert az egyszerűbb??? Kikérem magamnak, hogy a teljesen szelíd, emberbarát kutyámat, vagy az emberekkel tartózkodó, de nem harapós és engedelmes, kontrollálható kutyámat egy ilyen vacakkal kelljen - teljesen feleslegesen! - kínoznom. Aki azzal jön, hogy 100%-ig nem kontrollálható a kutya, annak pedig azt mondanám, hogy a gépjármű sem, ott is lehet hirtelen meghibásodás, mégsem kell mindenkinek mindenhol max 30-cal mennie, vagy ugyanúgy a gyerek sem kontrollálható, az is csinálhat olyat, hogy balesetet okoz pl. kiszaladva az útra, rájuk is tegyünk pórázt? A macskákra meg "bokszkesztyűt" és szájkosarat?

Én nem értem azokat az embereket, akik átgondolatlan korlátok kiszabásával akarnak megoldani egy olyan problémát, amit inkább józan belátással kéne. Van állatvédelem is, és egy nem veszélyes kutyát szájkosáron tartani állandóan szerintem állatkínzásnak minősül. Sokkal inkább meg kellene tanítani gyerekkorban, hogy milyen körülmények között lehet veszélyes egy kutya - pl. ha önmagát, gazdáját vagy területét védi.

A chipezéssel és a vizsgához kötött póráznélküliséggel nincs bajom.

2013. nov. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/118 anonim ***** válasza:
16%
Igen kedves utolsó, csak éppen akik itt ellenzik, lehet hosszú évtizedek óta kutyáznak, és nem álmos Buksi az első kedvencük. lehet többet tudnak a kutyákról, mint te valaha is tudni fogsz. Ráadásul autóhoz, meg gyermekhez hasonlitani a kutyát, butaság.
2013. nov. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/118 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Tegnap aláírtam :)
2013. nov. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/118 anonim ***** válasza:
0%

32#

számítottam már egy ilyen válaszra, úgyhogy megpróbálom értelmesen elmagyarázni

jelenleg a szájkosár ugye nem kötelező

most a hivatalos verzió azt hiszem az, hogy ha a kutya veszélyessé van nyilvánítva vagy ha a gazdi veszélyesnek tartja, akkor tegyen rá szájkosarat

hogy ezzel mi a gond?

az, hogy egy kutyát csak az UTÁN fognak veszélyessé nyilvánítani, ha már megharapott valakit

és az kinek hiányzik, de őszintén?

egyes gazdik épeszű belátásáról már ne is beszéljünk...

ha szerinted állatkínzás egy kutyának közterületen szájkosarat hordani, akkor meg sürgősen fejezd be ezt a kutyatartós játékot

a szelíd kutyádnak semmi baja nem lesz attól, ha szájkosár van rajta, viszont a veszélyesebbek sem fognak megharapni senkit

most akkor mi is a probléma?

2013. nov. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/118 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel minden férfira kéne egy kis elektromos nyakörvet tenni a házasságkor, nehogy verni kezdjék az asszonyt. xD Vagy minden nőre jelszavas bugyit húzni, nehogy megcsalják a férjüket. (csak hogy ne vádolhassatok szexizmussal)
2013. nov. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/118 anonim ***** válasza:
100%
Azért a megelőzésnek is vannak ésszerű és ésszerűtlen módjai. Forgalmas helyen a kutyát pórázra venni egy ésszerű kockázatcsökkentő módszer. De minden kutyára szájkosarat tenni ésszerűtlen.
2013. nov. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/118 anonim ***** válasza:
14%

lehet, hogy ésszerűtlen, de legalább hatásos

én elhiszem, hogy ez bosszantó a szelíd kutyás gazdáknak, de csak így lehetne eredményesen kiküszöbölni annak a lehetőségét, hogy valakit közterületen megharapjon egy kutya

és tulajdonképpen milyen hiányt szenved így a kutya? semmit

etetni gondolom senki sem akarja sétáltatás közben...

2013. nov. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/118 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyisnem akarom etetni sétáltatás közben!

Mi pl rendszeresen végzünk közömbösítő gyakorlatokat a kutyáimmal, terápiás céllal. Ha ezt nem tehetném meg, akkor szájkosárban, póráz végen őrjöngő kis dögök lennének. Vagy ha mondjuk kérek a kutyától egy ült, akkor időnként megjutalmazom érte, hogy ne egy unott, kényszeredett ült produkáljon, hanem mindig legyen lelkes.

De az sem igaz, hogy a kutyának ebből nincs hátránya. Az enyémek félősek, szájkosárban 5x annyira félnek, stresszelnek.

2013. nov. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/118 anonim ***** válasza:
86%

32-es vagyok. Az utolsó kettővel egyetértek, bár gondolom a 33-as szerint az ilyen hasonlatok is butaságok. 33-as: közlöm veled, hogy 23 éve tartok kutyát, továbbá intenzív kutyás szakemberi ismeretség-és baráti köröm van (tenyésztők, kiképzők, állatorvosok), magam több mint 6 évig szakmaszerűen foglalkoztam kutyákkal és a kutyák személyiségével, ebből diplomát is írtam. Kinológiai bizonyítványom is van. Úgyhogy igazán kedves azt feltételezni, hogy nem értek a kutyákhoz, és csak a Buksit ismerem, valamint lehet, hogy a többség hozzászólónál egy picivel csak több kutyát láttam már, és ismertem meg. Talán nálad is.

Viszont elszáll az agyam az értelmetlen korlátozásoktól. Lehet a szájkosár nem állatkínzás abban az értelemben, hogy fájdalmat okoz az állatnak, viszont kb. olyan szinten az, mint ha egy kutyát egész életében láncra verve tartanak. Személyes szabadságában való korlátozás. Aki nem hiszi, próbáljon akár egy orvosi maszkkal az arcán sétálgatni, vagy egy füstszűrőssel, pedig a SAJÁT egészségét védi vele, főleg a forgalmas városokban. Aki felhozta a szájkosarat megelőzésként: kérdezlek, miért kell a kutyára eleve vadállatként tekinteni? Miért nincs joga a kutyának megvédeni saját magát vagy a területét, bár igaz, hogy lassan már a becsületes embernek sincs. Ahelyett, hogy eleve veszélyesnek minősítenénk, miért nem jobb fiatalon megtanulni, megérteni, hogyan működik egy kutya? Mint ahogy megtanuljuk a közlekedés alapszabályait, mert ugye a forgalom is veszélyes.

Röviden: ha egy embert megillet az ártatlanság vélelme, egy az ember társállataként tartott, és minden háziállatunk közül legjobban szocializálódott fajt, amelynek kognitív és szociális képességei bizonyos dolgokban sokkal inkább olyanok, mint a mieink, semmint az emberszabásúaké - miért is kell eleve veszélyesnek minősíteni, és nem adni meg neki azt a lehetőséget, hogy ha még nem harapott, nem is fog?

Érdemes lenne olvasgatni kicsit kutyaetológia téren. Miért is butaság egy gyerekhez hasonlítani a kutyát, mikor bizonyították, hogy a kutya gazdához való kötődési mechanizmusa pontosan olyan, mint a kisgyereké a szülőjéhez?? A kocsis hasonlatot meg azért hoztam fel, mert ha egy kutyában lappanghat fertőzés, egy kocsiban meg lappanghat hiba...szóval ha ezek a hasonlatok butaságok, akkor vállalom.

2013. nov. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!