Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aláírjátok ezt a petíciót a...

Aláírjátok ezt a petíciót a kutyák kötelező pórázon tartása ellen?

Figyelt kérdés
[link] A kutyásokat lassan úgy kezelik, mint a bűnözőket, a kutyák pedig a társadalom első számú ellenségei lesznek. Egyszerűen ellehetetlenítik a kutyák normális életét, egész életében egy 2 m-es zsinór végén kell rángatni.
2013. nov. 22. 10:50
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/118 anonim ***** válasza:
18%
és mi van azokkal az emberekkel, akik félnek a kutyáktól?? nekik nincsenek jogaik? száz szónak is egy a vége, én nem akarok póráz nélkül sétálgató kutyával találkozni.
2013. nov. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/118 anonim ***** válasza:
100%

nem olvastam végig az egészet.

Igazából, szerintem nem abból kellene kiindulni hogy minden kutya veszélyes lehet, ezért kell a szájkosár... én akkor sem adnék szájkosarat a kutyámra, ha kötelező lenne, esetleg megbüntetnének. Viszont közterületen nem engedem el, csak nagyobb parkban, vagy mezőn.

A kötelező pórázhasználat viszont nem rossz ötlet szerintem. Errefelé pár olyan kutya van , akinek tényleg nem kell póráz, a többi, nyugdíjasok kis agresszív vakarékai szabadon... de volt hogy németjuhász támadt rá az 5 hónapos kutyámra, és a bunkó gazdája még egy "elnézést" sem kért.

Amúgy nemhiszem hogy bármi változna, akármilyen új törvény hatására.


Én azt szorgalmaznám, hogy a flexi pórázokat is tiltsák be. :D

2013. nov. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/118 anonim ***** válasza:
0%

most én is jöhetnék az általatok kedvelt szélsőséges példákkal, hogy ha egyenlő vagy a kutyáddal, akkor miért sétáltatja egyik a másikat? ő is sétáltathatna téged nem?

te miért az ágyban alszol, ő meg a kutyaólban?

az emberek védelme igenis fontosabb, mint az állatoké, szerencsére ezt a törvény is így látja, de ez amúgy sem ide tartozik

azt hiszitek nekem az a célom, hogy minél több kutya szenvedjen?

sajnos ez lenne a legnormálisabb törvényhozás és igen, amiatt a pár hülye miatt kéne szívnotok, ami nekem nem célom, de nekik köszönhetnétek

hogy mondjunk egy jó példát is: biztonsági öv

ha mindenki betartaná a szabályokat és nem közveszélyesen vezetne, nagyot csökkenne a balesetek száma, mert ugye a baleset általában ott kezdődik, hogy valaki hibázik

a folyton 40-el szuttyogó nyugdíjasok is felháborodhatnának, hogy ők minek kössék be magukat?

ez a törvény is azért vonatkozik mindenkire, hogy ne legyen kivétel

ha már millió kilómétert vezettél, akkor is meg vagy büntetve, ha nincs bekötve az öv, mert sosem lehet tudni

elhihetitek, hogyha itt teremne előttem az összes olyan gazda, akik úgy viszik közterületre a kutyáikat, hogy veszélyesek és no szájkosár, jól megbírságolnám őket, ti meg mehetnétek szájkosár nélkül ugyanúgy

de nagyon más lehetőséget nem látok, ha ti igen, nyugodtan megoszthatnátok

2013. nov. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/118 anonim ***** válasza:
30%

a 80%-os kollégát megkérem, hogy kicsit fékezze magát, és ne oktasson ki engem, amikor ilyen sületlenségeket ír, hogy minden kutya kiszámítható

az, hogy még nem találkozott igazi "fenevadakkal" még nem jelenti azt, hogy nincsenek is

az embereket meg hagyjuk már, olvassátok el a kategória címét...

2013. nov. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/118 anonim ***** válasza:
11%

az 51-es válaszoló rá is tapintott a lényegre

sok kutyatulajdonos megfeledkezik róla, hogy az ember az első, ha tetszik, ha nem

de mégis egy harapás után előbb nézné meg, hogy törött e ki foga az ebjének, minthogy megkérdezze azt a szerncsétlent, hogy van e valami baja...

szomorú tények

2013. nov. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/118 anonim ***** válasza:
66%
Az, hogy ki mitől fél, egyéni szocprobléma. Én meg fulladni kezdek, ha egy dohányos a járdán előttem megy, és rám száll a füst, mégis körberöhögnének, ha ezért azt akarnám, hogy csak úgy az utcán se lehessen dohányozni. Pedig ez aztán tényleg nem lenne egy nagy kunszt.
2013. nov. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/118 anonim ***** válasza:
0%

miért? rátenni egy kutyára egy szájkosarat nagy kunszt?

egyébként meg ha nem csak fulladni kezdenél, de még korházban is kiköthetnél egy kis cigifüsttől már azért egyből nem lenne olyan mindegy

2013. nov. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/118 anonim ***** válasza:
100%

55-ös: "de mégis egy harapás után előbb nézné meg, hogy törött e ki foga az ebjének, minthogy megkérdezze azt a szerncsétlent, hogy van e valami baja...

szomorú tények"

Ez nem szomorú tény, ez egyszerűen ferdítés és általánosítás. Valóban vannak, akik még a legkisebb kutyától is félnek, de a kutyától félő emberek hány százalékát bántotta vajon kutya, mert azoknak tényleg okuk is van rá. A többiekbe belénevelték. Ezért mondom én, hogy helyes neveléssel sok összeférhetetlenségnek és balesetnek elejét lehetne venni a kutyás-nemkutyás témakörben.

Ha valaki fél a kutyáktól, az általában látszik. Nem fog leállni veszekedni a kutyással, hogy de tegye pórázra, szájkosárra és különben is takarodjon a kifutóba, és teli van kutyapotyadékkal az utca, és persze az is az illető meg a kutyájának hibája. Ha látom, hogy valaki fél a kutyámtól, akkor a kutyát behívom, leültetem, vagy pórázra is kötöm, ha a tökéletesen engedelmesen ülő kutyám látványa nem nyugtatja meg. 23 év alatt két kezemen meg tudnám számolni, hány emberrel találkoztunk, aki valóban félt, ellenben azokkal, akik leálltak veszekedni, vagy akik uszították a gyereküket, hogy vigyázz, megharap, vagy hagyták, hogy az hergelje a kutyát.

49%-os, melyikünk állította, hogy egyenlőek vagyunk a kutyánkkal? Normális gazda nem, mert ő fölérendelt, falkavezér, ez szükséges és természetes.

2013. nov. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/118 zsuzsabazsa ***** válasza:
96%

Igenis kell a szájkosár, DE csak a tömegközlekedési eszközökön, mert ha véletlen rálépnek a kutya farkára vagy a lábára akkor odakaphat. Még egy esetben is, ha az a bizonyos kutya tudván harapós kutyákra és emberekre nézve.

Különben NEM.

A kutya támadás elenyésző és igen ritka, a többi emberi brutalitással szemben ami naponta többször is előfordul itt Magyarországon.


Kedves 49-es!

Megkérdeznélek, hogy mitől félnél jobban egy aluljáróban este, egy 5 tagú cigány csoporttól, vagy egy nagyobb testű kutyától akit a gazdája pórázon visz és nincs rajta szájkosár. Szerintem az utóbbitól.

Én nagyon díjazom, hogy nem kell a kutyákra szájkosár.

2013. nov. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/118 anonim ***** válasza:
100%
DE ti most miért a szájkosáron prögtök? Nem ez most a téma....
2013. nov. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!