Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű kutyát, hogy kell...

Kistestű kutyát, hogy kell alomtálra nevelni?

Figyelt kérdés
Benti kutya és nincs mindig idő kivinni sétálni mert sokat dolgozunk és nincs otthon senki.

2013. nov. 24. 15:54
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/119 sippara ***** válasza:
100%
...és a kutya szépen lassan belenyugszik, hogy kénytelen lesz a saját területére üríteni, mert egyszerűen rá van kényszerítve... szomorú :(
2013. dec. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/119 anonim ***** válasza:
25%

Egy kicsi kutyát simán rá lehet szoktatni...Vegyél neki egy jó nagy alomtálcát, bele pl. Tesco-s macskakavicsot, az egész jó.


Ha kutyapelusra piszkított, tedd be alomtálcába egy helyre, hogy érezze, hol pisilt utoljára, elvileg a kavicsra így ugyanúgy rá fogja végezni a dolgát. Sűrűn kell cserélni az almot, pisit IS mindig ki kell belőle dobni. Az alomtálca távol legyen a kedvenc helyeitől (pl. kiságyától).


Ha hazaértél, még ugyanúgy elmehettek egy nagy sétára, kérdés egy yorkinak mennyi a nagy séta, azért nem kell egy kalap alá venni mondjuk egy dalmatával :)

2014. febr. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/119 anonim ***** válasza:
22%
Ja igen, amikor épp elvégzi a dolgát, látványosan örülj neki, dicsérd :)
2014. febr. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/119 anonim ***** válasza:
63%
Utolsó, te hol vetted a plüsskutyádat? Csak mert remélem igazinak a közelébe se engednek!
2014. febr. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/119 anonim ***** válasza:
19%

Hú, de vicces vagy, nagycsoportot elvégezted már?


Képzeld, nem plüsskutya volt és nem, nem én szoktattam rá az alomra, csak láttam, hogy igenis rá lehet szoktatni és semmi problémája nem volt ebből. Utcán ugyanúgy végezte a dolgát.


Úgy ugrik mindenki erre az alom dologra, hogy az nem igaz, holott nagyobb probléma ha szerencsétlen kutya egész nap kénytelen tartogatni, egészségének nem tesz jót az biztos. Én a macskánál sem értek egyet az alommal, szerintem ugyanúgy egészségtelen, ahogy az is, hogy jópár macska négy fal között éli le az egész életét.


Amúgy meg az alomra pisilős kutya nagyon hosszú, szép, boldog életet élt, az alom meg különösen jól jött, amikor beteg lett és utolsó éveiben már folyton pisilési ingere volt.


Igen, abban igazad van, hogy az alomra szoktatás nem épp a legjobb dolog, amit gazdi tehet, ez igaz, ebben nem vitatkozom! Nekem azóta van saját kutyám, ő csakis lenn végzi a dolgát és eszembe nem jutott pelusra vagy alomra szoktatni.


De ha már kisebbik rossz, akkor inkább az alom, mint a stressz meg a "szégyen", hogy összehugyozta magát a lakásban.

2014. febr. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/119 anonim ***** válasza:
11%

Elolvastam én is végig a válaszokat....Ennyi megkeseredett, agresszív embert...


LEHET kutyát alomtálcára szoktatni és nem fog bárhová csinálni a lakásban, hanem csak oda.

Persze nem a legjobb ötlet, de lehetséges. Pont.


És mi van a kerti kutyákkal, akik összeszarják az egész kertet és gazdi sz.a.r.ik feltakarítani, hmm??? Az nem bántja a kutyus lelki világát? Sok okos.

2014. febr. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/119 anonim ***** válasza:
51%

a sosem sétáltatott kerti kutyáknak is rossz, de attól nem lesz jobb a lakásban raboskodó almos kutyának. az a nagy különbség, hogy az általad említett kertet összecsináló kutyák nem szobatiszták (vagyis kerttiszták), a kérdésben említett kutya pedig eddig szobatiszta volt, tehát valószínűleg mielőtt bepisilt órákig tartogatta és szenvedett.


valóban van olyan helyzet, ahol "jól tud jönni", hogy alomra is hajlandó pisilni egy kutya, pl. egy nagyon idős, vagy egy beteg kutya esetében. de hosszú távon nem egy jó élet egész nap bezárva lenni egyedül a lakásban és alomra végezni a dolgot. tipikusan az az eset, amiről előre figyelmeztetnek, hogy mielőtt kutyát veszel, jól gondold át, hogy mindig lesz-e rá időd, pénzed. hát a kérdezőnek nincs (ideje).

2014. febr. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/119 A kérdező kommentje:
Végre néhány értelmesebb kutyatartó ,aki a kérdésre válaszol!Persze jól lepontozva,ez sajnos jellemző itt... Már egész jól megy a kutyámnak az alomtálazás,van neki egy jó nagy méretű ,és majd minden nap van benne "eredmény" ,szóval sikeresnek ítélem a tanítását.
2014. febr. 6. 21:07
 99/119 anonim ***** válasza:
72%
Sikeresen töbkreteszed a kutyád? *TAPS*
2014. febr. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/119 anonim ***** válasza:
56%
Szerencsétlen kutyát megverte veled a sors... :(
2014. febr. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!