Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű kutyát, hogy kell...

Kistestű kutyát, hogy kell alomtálra nevelni?

Figyelt kérdés
Benti kutya és nincs mindig idő kivinni sétálni mert sokat dolgozunk és nincs otthon senki.

2013. nov. 24. 15:54
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/119 A kérdező kommentje:
47-es te direkt beszólogatsz ezt élvezed? Te voltál ott vagy én ? Nem fogok látleletet ,rendőrségi papírt belinkelni ,de ha a párom nincs ott és nem elég erős hozzá hogy eldobja a hátsó lábánál a dögöt akkor lehet tényleg nem írnék ide már.Addigra a gazdája is beérte a kutyát és meg tudta fogni.
2013. nov. 24. 20:51
 52/119 anonim ***** válasza:
100%

kicsit off, de amit csinálsz az teljes önsors rontás. értem én, hogy nagyon nehéz most munkát találni és nehéz az élet, de élet az, ahol 24 órából 15 a munkával, vagy az oda való utazással telik, marad 9 órád, ebből ha alszol 6-ot, akkor kemény 3 órád van élni egy nap? miért nem keresel másik munkát sürgősen és akkor talán a kutya kérdés is megoldódna.


azzal kapcsolatban, hogy a te kutyádat minden más kutya megtámadja érdemes lenne elgondolkodni, hogy vajon miért van. talán mert egy szocializálatlan öleb, amit ha kivételesen nem kapsz fel az öledbe fingja nincs, hogy hogy kell más kutyákkal viselkedni, ezért félre értik és ezért bántják.

2013. nov. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/119 A kérdező kommentje:
Előtte sokáig nem találtam munkát millió helyre pályáztam,most ez van nem ugrálhatok. Nézem a hirdetéseket ha lenne bármi jobb a közelben 8 órás akkor mennék ,de a fű se nő errefelé.
2013. nov. 24. 21:00
 54/119 A kérdező kommentje:
Mentem is aludni mert mindjárt kelek. Aki érdemileg válaszolt, és nem támadólag annak köszönöm!
2013. nov. 24. 21:16
 55/119 anonim ***** válasza:
46%
A mi törpe pincserünk(bár panelban,majd kertesben is laktunk vele)bizony alomra volt szoktatva-a napi séták mellett is.Főleg idősen,már a vizeletét sem bírta visszatartani,éjjelente is lemászott az ágyról és ha kellett,ment pisilni,nem rohangáltunk vele a tizedikről.Azon kívül egész életében sovány volt,mert gyenge,csirkemellből főzött húslevesen kívül semmit nem tudott megenni,úgy tönkrevágták a szervezetét egy kölyökkori mérgezés során,így mindig fázott,télen egy gyors pisi után csak úgy szaladt befelé a házba.Sétálni sosem szeretett és nem azért,mert antiszociális lett volna-nem volt gondja más állatokkal,kutyákkal,emberekkel,nem félt,nem támadott-viszont annyira ölbekutya"volt,hogy a legjobban egész életében a mamám ölében és a családban,a falkában"érezte jól magát.Így,bár a napi séták meg voltak,bizony előfordult,hogy jól jött ez az alom dolog,kiváltképp télen és éjjelente,ill.idős korában,amikor már jóformán annak is örültünk,ha az alom helyéig eljutott a pisivel.Tény,hogy neked is több sétáltatást kellene biztosítani a kutyádnak,de az ember nyilván nem válik meg a családtagjától azért,mert változnak az életkörülményei(hacsak nem olyan drasztikus mértékben,bár én ha hajléktalan lennék,se adnám oda a kutyámat...Ahogy ismerem,bele is pusztulna)Nem tudom,a kiskutya boldogabb lenne-e egy idegen helyen,idegen emberek közt,akik napi két sétával többet adnak ugyan neki,de a Gazdit többet nem láthatja...Én nem javaslom az elpasszolást,viszont-bár tudom,a mai világban nagyon nem ilyen egyszerű-de vagy a párodnak,vagy neked meg kellene próbálni legalább egy kicsit kutyabarátabb időbeosztású munkahelyet keresni.Az alomra szoktatáshoz még annyit,hogy be kell helyezni a tálcát,az almot,aztán mikor jelez,hogy dolga lenne,odahívni/beletenni a kutyust akár,ha sikerül oda végeznie,nagy-nagy dicséret,sok jutalom,minden,és ezt sokszor,míg rá nem szokik.Egyelőre annyit tehettek,hogy meló után viszont nagy-nagy séta,sok játék,tanulás,fárasztás.
2013. nov. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/119 intense ***** válasza:
83%

Nézd, őszinte leszek: a kutyádnak csak te vagy. Akkor megy sétálni amikor te elviszed, akkor kap kaját és azt, amikor és amit te adsz neki, akkor megy orvoshoz amikor te úgy érzed szüksége van rá, akkor játszik más kutyával amikor te megengeded neki. Csak neked él, neked van kiszolgáltatva, érted? Megtépték a kutyák és ő most retteg, szerinted ez neki milyen érzés? Ez olyan mintha te minden magasabb embertől sírva menekülnél, úgy már nem lenne olyan normális, igaz? Egyből mennél a pszichológushoz szabad akaratodból, a saját lábadon, vagy BKV-val vagy kocsival vagy mit tudom én, DE Ő NEM TUD! Ő csak akkor jut segítséghez ha a gazdája, aki felelősséget vállalt érte 15 évre elviszi kutyaiskolába ahol megtanulja hogy nem kell félni. Miért nem segítesz szegényen? Az én kutyám mentett, agresszív kutya volt, és nagyon jól tudtam hogy csak akkor lesz "normális", akkor szereti meg a fajtársait ha én teszek érte. Nem nekem lett jobb, én elrángathattam volna minden kutya közeléből attól ugyanúgy maradtak volna barátaim, én ugyanúgy bulizhattam volna, kit érdekel? De szeretem, és tudtam hogy nekem kell okosabbnak lennem, és megmutatni neki hogy mitől élhet boldogabban ő is. 1.5 óra utazás volt minden rohadt szombaton a Cerbi úgy, hogy hétköznap a gimi miatt keltem korán, vasárnap meg a matek korrepetálás miatt. Gondolhatod, úgy hiányzott mint púp a hátamra, DE MEGÉRTE! Az első alkalom mikor nekiállt a vizslákkal játszani mindent megért. És most itt van velem egy jól szocializált kutya és büszke vagyok magamra amiért ezt elértem, DE ELSŐSORBAN RÁ vagyok büszke, amiért sikerült megértenie amit közvetíteni akartam felé. Kérlek, a kiskutyád érdekében először csak magadnak próbáld beismerni hogy valamit elrontottál, és hozd rendbe, mert neki ez így nem élet!

Hogy a kérdésedre válaszoljak: egy kutya nem úgy pisil mint az emberek. Nem csak leguggol/felemeli a lábát és kipisil mindent, hanem jelölget, és egyszerre csak keveset enged ki, hogy máshol is a többiek tudtára adja a jelenlétét. Ebből is látszik milyen fontos a séta, mert a kutyák csak így tudnak egymással kommunikálni. Nálunk az eü. séta is egy fél órás kör a környéken, minden második bokrot és fát megkínál, persze előtte leszaglássza az üzeneteket amiket a többiek hagytak. Na most, szerinted ez egy alomtálcában hogy kivitelezhető? Nem fog visszajárni és egy helyre jelölni, mert neki az nem természetes, és azt sem fogja a kedvedért megtenni, hogy egyben kiengedi a pisit. Kaki más, de a pisi itt a lényeg. Ha bepisilt, akkor előtte már nagyon komoly feszültséget kellett átélnie, ezt te sem akarhatod neki. Mellesleg tudom hogy pici meg yorki meg aranyos és nem is igazán tekinted kutyának, de mit csinálnál ha mondjuk egy farkaskutyád lenne? Megtöltenéd alommal a kádat?

2013. nov. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/119 intense ***** válasza:
100%
Azt még hozzátenném, hogy a jelölgetés az ivartalanítással sem múlik el, nem tudom a tiéd ivaros-e vagy sem. Én 6 hónapos korában heréltettem, de ugyanúgy megmaradt a jelölgetés, szóval nem ettől függ. Ebben a kb. -500 fokban persze elég szívás a séta, de ha muszáj, hát muszáj, a kutyám meg se érzi szóval nekem is ki kell bírni valahogy fogcsikorgatva. :D
2013. nov. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/119 Szilvi & Argos ***** válasza:
78%
Kedves pincseres és a kérdező. Ha mondjuk dobermannt tartanátok, akkor is alomra szoktatnátok? Vagy csak azért, mert pici kutyát lehet macskapótléknak tartani???
2013. nov. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/119 Szilvi & Argos ***** válasza:
69%
Kedves pincseres és a kérdező. Ha mondjuk dobermannt tartanátok, akkor is alomra szoktatnátok? Vagy csak azért szoktatjátok rá kutyáitokat, mert pici kutyát lehet macskapótléknak tartani???
2013. nov. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/119 intense ***** válasza:
67%
Szerintem akkor padlószőnyeg helyett kutyapelenkával lenne betakarva a nappali, az előszoba meg alommal felszórva, és gond egy szál se! :D
2013. nov. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!