Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű kutyát, hogy kell...

Kistestű kutyát, hogy kell alomtálra nevelni?

Figyelt kérdés
Benti kutya és nincs mindig idő kivinni sétálni mert sokat dolgozunk és nincs otthon senki.

2013. nov. 24. 15:54
 71/119 sippara ***** válasza:
88%

"Azt is írtam ,hogy miért nem szeret sétálni ,a többi kutyatartó felelőtlensége miatt."


Az egyetlen kutyatartó, aki felelős a TE kutyádért, az TE vagy. A te felelősséged az is, hogy az esetleges balhékat úgy reagáltad le, hogy a kutyád rettegjen - mondom ezt úgy, hogy az enyémnek is mentek már neki nem egyszer, mégsincs semmi baja a többi kutyával (de biztos én csinálom rosszul).


"Tilos póráz nélkül sétáltatni a kutyát, de tesznek rá és hagyják ,hogy nekitámadjanak a másiknak."


Pórázzal kutyát sétáltatni pedig hosszú távon nem lehet, nem elégíti ki a kutya igényeit - bár gondolom, a tiédnek még az is felüdülés.


"Adott helyzetből kell kihozni a legtöbbet és az alomra szoktatás a megoldás erre."


Nem. A legjobb megoldás a helyzetedre az, ha örökbe adod a kutyát és megvárod, amíg leszel olyan helyzetben, hogy el tudj látni egyet.


"A kutya alkalmazkodó állat."


Ezért kínozzuk, ahogy bírjuk. Igazad van.


"Egyetlen jó választ meg lepontozta itt a jól összeszokott bandátok, ezért lehet ,aki hasonló helyzetben van nem is mer írni."


A neked tetsző válasz NEM egyenlő a jó válasszal, aki meg hasonló helyzetben van, az lője fejbe és ássa el magát, vagy szerezzen egy GAZDÁT a kutyájának.

2013. nov. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/119 A kérdező kommentje:

Nekem ugyanúgy jogom van kutyát tartani mint nektek akik nem dolgoztok keményen és olyan marha jó helyzetben vagytok ,hogy néhány órás munkátok van,nem 15 órát kell házon kívül tölteni ,hogy legyen mit ennetek.

Nem adom oda senkinek és kész,teljesen felesleges ezt leírni sokadszor, pont nem érdekel. Aki a kérdésre válaszolt annak köszönöm. Alomtálat már beszereztem ,szép nagyot ,rá fog szokni. Az a baj ,hogy ezen az oldalon nem csak a kérdésíró pontozhat, egyből nem lenne ennyi rosszindulatú válaszoló.Mivel egyedül ő tudja eldönteni ,hasznos e a válasz vagy sem.

2013. nov. 28. 15:29
 73/119 intense ***** válasza:
86%

Ahelyett, hogy örülnél hogy az az 5-6 ember minden egyes alkalommal hajlandó válaszolni ugyanazokra a kérdésekre, amiket kb. 4 dolog miatt tesznek fel:

1. neveletlen -->falkavezérség, kutyasuli

2. nem szobatiszta -->nevelés, sok séta

3. szaporítók hülye kérdései -->nem kell szaporítani, helyette ivartalanítás

4. beteg kutya -->állatorvos

A kérdések 99%-a ezekhez kapcsolódik, régi motoros vagyok csak eddig nem volt kint a nevem de hidd el, baromi unalmas állandóan ilyen hülyeségekre válaszolni, és ha egyszer arra hogy mitől beteg a kutyám nincs más válasz csak az, hogy vidd állatorvoshoz b@zmeg akkor mit írjunk? Hogy ó semmi gond, majd ráolvasással meggyógyítjuk?

És a probléma az, hogy manapság boldog-boldogtalan kutyát tart, és 100-ból 1 ha ért hozzá akkor már sokat mondok, lehet inkább 1000-ből 1. NEM MINDENKINEK VALÓ KUTYA, a kutya LUXUS, tessék neked nincs időd arra sem hogy sétáltasd, akkor minek? Ja, mert jogod van. A baj csak az, hogy a kutyának legtöbbször nincs joga kiválasztani a gazdáját.

2013. nov. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/119 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem luxus, akit ismerek mindnek van vagy volt kutyája, és ezért is mondom hogy nálam ezerszer jobb helye van ,mert melegbe van védve van jól tartva! Kint a láncon a fagyban tényleg jobb helye lenne, mert kb minden 2. kutya a kertes részben így van tartva, amelyik meg nincs láncon az akkor sétál ha kirágja a kerítést. Szóval nem én vagyok a közellenség,keressetek más céltáblát.
2013. nov. 28. 15:36
 75/119 sippara ***** válasza:
79%
Ácsi... a logikád mentén én most odamehetnék, kirabolhatnának és megrugdoshatnálak, mert LEHETNE ROSSZABB? Komolyan? Király, jó lehet a környéketeken élni...
2013. nov. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/119 anonim ***** válasza:
86%

De, a kutya luxus, mert kell hozzá

1. elég sok pénz (150-200-tól a csillagos ég egy minőségi kutya)+minőségi kaja+orvos

2. rengeteg idő (napi 3-4 séta, kutyasuli, tanítás, foglalkozás)

Ezt bizony sok ember nem engedheti meg magának. Neked jelenleg az idő olyan luxus, amiből nem rendelkezel eléggel.

2013. nov. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/119 A kérdező kommentje:
Legalább kiderült hogy csak a 150-200ezres kutya szerinted a jó kutya.
2013. nov. 28. 15:52
 78/119 anonim ***** válasza:
86%

Igen. 3 féle kutya ami jó:

1 tenyésztőtől

2 menhelyről

3 gyepiről.


Ez a 3 variáció van. Aki mást választ (szaporítót) az meg is érdemli a sz@rt. Csak a kutyát sajnálom ahogy a te esetedben is.


Amúgy ha bevezetik azt, hogy vizsgás kutya próz nélkül lehet, akkor mi lesz a kutyáddal? Örök lakásfogság, vagy mi?

2013. nov. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/119 A kérdező kommentje:

Vizsgás kutya gondolom nem fog nekimenni más kutyáknak ,azért vizsgás. De idehaza libáért fogják osztani a vizsgapapírt abban biztos lehetsz. Sokkal komolyabb hivatalos vizsgákat is rutinból vesznek meg emberek, lásd pl autóműszakiztatás.

Én kutyusomat 3 ezerért vettem ismerőstől, mert ajánlotta ,hogy van egy alom kiskutyája, ez jelképes összeg,nagyon helyes kutya és semmi baja . De ebbe már had ne menjünk bele.

2013. nov. 28. 16:54
 80/119 intense ***** válasza:
86%
Milyen érdekes, hogy egy-egy kérdésből amit sokáig boncolgatunk mennyi minden kiderül. Ugye azzal kezdtük, hogy alomra akarod nevelni a kutyád, majd kiderült hogy félős, hogy nem vagy képes nevelni (mert akkor nem lenne az), hogy szerinted a kutyaiskola baromság, hogy a kutyád szaporított keverék akiért még fizettél is, ahelyett hogy akkor megmentettél volna egyet menhelyről... És mindezek után te vagy felháborodva, és te oktatod ki a tizen-huszon éve kutyázó tapasztalt embereket, akik rávilágítottak a problémádra, de te a világért sem akarsz semmin változtatni. Hát akkor lágy boldog a szapis, ideggyenge kutyáddal akit még sétáltatni sem vagy hajlandó! :)
2013. nov. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!