Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű kutyát, hogy kell...

Kistestű kutyát, hogy kell alomtálra nevelni?

Figyelt kérdés
Benti kutya és nincs mindig idő kivinni sétálni mert sokat dolgozunk és nincs otthon senki.

2013. nov. 24. 15:54
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/119 A kérdező kommentje:
Mindene megvan ,jó tápot kap ,vannak játékai és ha otthon vagyok foglalkozom vele és szeret minket. Nem fogom apróhirdetésben feladni ,egy vadidegennek odaadni ahol lehet tényleg rossz sora lenne. Mert nálam nincs rossz sora.Ezerszer rosszabb helyeken vannak kutyák,akik örülnének ha fele ilyen jó dolguk lenne.
2013. nov. 24. 20:07
 42/119 anonim ***** válasza:
88%

Nyilván baromi jó dolga van,ha eléri a kedves gazda,hogy a kutya "ne szeressen" sétálni...


Mellesleg a nyakamat tenném rá,hogyha a fajtamentők által keresnél neki új gazdit,a kutya hálás lenne neked,amiért végre normálisan élhet.


De ugye emberek vagyunk,csak az a lényeg,hogy nekünk jó legyen.Szép példánya vagy te is az emberiségnek,mondhatom.

2013. nov. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/119 A kérdező kommentje:
Arról nem én tehetek ,hogy fél ,hanem akik póráz nélkül kieresztik a vérebeiket az utcára és hagyják ,hogy rátámadjanak a kiskutyákra.
2013. nov. 24. 20:18
 44/119 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ilyen "véreb" 10 ezerből 1. Az nem támadás ha odamegy megszagolni, de minek magyarázok neked...

Ezek után azon se lepődök meg ha Pedigree-vel tömöd, mint jó táp. :D Egy kutyának nem csak kaja kell, meg játék. Látom azt se sikerült elsajátítani, hogy nem hagyunk egész nap a kutya előtt minden szir-sz@rt, attól ugyanúgy unatkozik.

Látom mindenki hibás rajtad kívül, de csak te tehetsz arról hogy ilyen a kutyád. Nem magától lett ilyen, és nem azért mert a többi kutya "megtámadta".

2013. nov. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/119 A kérdező kommentje:
Persze , nem neked kellett többször is elrugdosni a vicsorgó kutyákat magad mellől , volt hogy a párom a lábánál fogva dobta arrébb a rajtam ágaskodó nekemugró németjuhászt mert ki akarta szedni a kezemből a kutyámat és jobb híján belém harapott. Ha idejében nem kapom fel már nem élne, és majdnem én is ottmaradtam. Feljelentés is lett az ügyből ,és kártérítés,de te nagyon okos vagy ,jobb ha csendben maradsz.
2013. nov. 24. 20:30
 46/119 anonim ***** válasza:
100%

És ez minden nap megtörtént 3X? Igen, vannak barmok akik elengedik a közveszélyes kutyájukat, de akkor senki se sétáltasson kutyát? Legjobb barátnőmnek yorkija van és egy malamut meg egy német juhász a legjobb barátai, de a futtatón vizslákkal, ír szetterrel meg huskyval nyomul. Méghozzá azért, mert nincs lehetősége másokkal játszani, a hozzád hasonló észlények vagy folyamatosan felkapkodják a kutyájukat, vagy sétálni se viszik mint látható. Áruld már el hányszor történt ilyen? Egyszer?

Mellesleg én is meg tudom oldani a dolgokat, kedden hajnali 3-kor KELEK, azért hogy 4-re elkészüljek, és 6-ig fárasszam a kutyát lent. Ezt azért vagyok kénytelen megtenni, mert aznap 6-ra érek haza, addig pedig nem viszi le senki a kutyát. 2 óra komoly fizikai és agyi fárasztás kell neki, plusz már előző nap is ráhangolódunk erre, majd amikor 6-kor hazajövök 8-ig szintén megyünk le, és még 10-kor is. Én sem szórakozásból kelek 3-kor, meg kell csinálni, le kell fárasztani, és akkor nincs gond. Én vagyok az élő példa arra, hogy van megoldás a számodra is, pusztán akarni kell. Ha nem megy, akkor ajándékozd el, vagy kérj segítséget a fajtamentőktől. A párod amúgy miért nem segít?

2013. nov. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/119 anonim ***** válasza:
88%
Ha egy nj meg akarja ölni a kutyádat és már neked ugrott, akkor azt nem szedi le rólad a párod a lábánál fogva, és nem itt írogatnál, úgyhogy hagyjuk a mesét.
2013. nov. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/119 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Még ha 10-12 órát kéne kibírnia a kutyának, mondanám, hogy elmegy...de 15 az már BAROMI SOK!!!

9 órát vagy otthon, aludni kell, más dolgod is van...gondolom nincs napi 2-3 órád a kutyára...nincs rá időd, ezért kellene odaadni vkinek, aki tud vele foglalkozni...vagy legalább melóidőre vmi rokonhoz-szomszédhoz-baráthoz vinni

2013. nov. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/119 anonim ***** válasza:
100%

Az még nem is került szóba,hogy a napi 15 óra nemcsak a szükségletek végzése miatt sok,hanem halál unalom a kutyának.Azzal nem segítesz semmit,hogy vannak játékai.Ha téged bezárnak egy szobába napi 15 órára játékokkal,nyilván te se fogsz azokkal játszani minden nap,hanem egy idő után felfordulsz az unalomtól.A kutya is.

Előbb-utóbb az lesz,hogy rossz szokásokat vesz fel,pl.egész nap ugat unalmában,utána a szomszédok miatt kénytelen leszel megválni tőle.

2013. nov. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/119 A kérdező kommentje:
Ez volt a legsúlyosabb ,mert belém is harapott a dög,de ezen kívül 2 év alatt kb 8-10 alkalommal ért támadás, úgyhogy ha meglátunk egy kutyát nem arra megyünk ,de még így is van hogy rátámad valamelyik, amelyik komolyan megtépte az egy kis tacskó volt, azt hittük az kicsi ,nem bántja ,csóválta a farkát is,majd aztán alig akarta elengedni. Ha meglát egy nagyobb kutyát már menekül és nyüszít szegény. Mint már írtam a 15 óra nemotthonlét adott, előtte utána viszem. Így sem alszom ki soha a 8 órát és hulla fáradt vagyok . A párom is hasonlóan melózik, néha ő viszi le, de előfordul gyakran a "baleset" és bepisil kakil.Ezért nem szidom, csak azt szeretném hogy egy helyre alomba ,de legalább a köves részre csinálja.
2013. nov. 24. 20:47
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!