Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó vagy mopsz? Melyiket...

Törpilla1987 kérdése:

Tacskó vagy mopsz? Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

2014. jan. 21. 14:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/79 anonim ***** válasza:
(Ja a 28.-as véletlen )
2014. jan. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/79 anonim ***** válasza:
Hát a mopsz-tacsi mixed valami elképesztően tündér! Nincs az a végtelenül ronda nyomott pofi, de imádnivalóan mopszosak a fülei! Hihetetlen édes a kutyusod, elfogadnám :)
2014. jan. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/79 sippara ***** válasza:
78%

Szóval úgy igazán beengedni sem szeretnéd (függetlenül attól, hogy egy pár kilós, rövidszőrű kutyáról beszélünk mindenképpen, aki meg fog fagyni kint), meg sétáltatni sem szeretnéd (legalábbis nem tudom, mi lesz az első pár hét izgalma után a "napi max 2 séta talán beleférne" hozzáállásból), az etetésére nem szeretnél különösebben költeni...


Tehát olyat kutyát szeretnél, aki évekig velem lehet (anélkül, hogy különösebben veled lenne), egészségben (anélkül, hogy ezt neki megfelelő táplálással különösebben támogatnád), szeretetben (megint csak anélkül, hogy a közeledben lenne). Akivel boldogíthatjuk egymást (anélkül, hogy neked különösen sok mindent kéne tenned érte).


Ráadásul egy normális mopsz és tacsi is 100-120 ezertől kezdődik, ami megint csak szembemegy az olcsósági alapelveddel.

2014. jan. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/79 Biró Borbála válasza:
Tacsi :3
2014. jan. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/79 anonim ***** válasza:
32-es ! Köszi szépen :-))))))))) !
2014. jan. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/79 anonim ***** válasza:
Kinti tartásra egyiket sem.
2014. jan. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/79 A kérdező kommentje:

33! Te biztosan, nem dolgozol és napestig csak kutyát sétáltatsz, etetsz, gondozol, szeretgetsz. Veled ellentétben én napi 8-9 órában dolgozom és emelett még háztartást is vezetek. Tehát nekem 2 kutyasétáltatás férne bele, és szerintem sok kutya még örülne egynek is, amit nem kap meg. Érdekes módon, családomban, ismerősi körömben kis testű kutyák kint nevelkednek, és már 10 évesek is elmúltak. A házi koszt sem rontja el a hasukat, jó egészségben vannak. Úgy vélem, egy kutyának kint a helye, ahol mozoghat, szabadon játszhat, de ettől függetlenül egy kertes házban lehetséges neki meleg helyet biztosítani, anélkül, hogy a párom helyett a kutya feküdne mellém az ágyba.

Megjegyezném, hogy én hirdetésekben tacskót 20 ezer Ft-ért is láttam, és pont úgy nézett ki, mint amilyet én is szeretnék.

A rengeteg szabadidőd mellett, Neked biztos rengeteg pénzed is van, ha egy kutya alapára 100 rugónál kezdődik...

Nem hiszem, hogy egy kutya azért boldog, mert a legdrágább falatokat eszi, vagy mert egész nap mellette van a gazdája...

2014. jan. 21. 18:49
 38/79 A kérdező kommentje:
Édes a koktél kutya a képen! :)
2014. jan. 21. 18:50
 39/79 anonim ***** válasza:
;-) .. Köszi ! Szeretjük is nagyon (: !!!
2014. jan. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/79 sippara ***** válasza:
85%

"Te biztosan, nem dolgozol és napestig csak kutyát sétáltatsz, etetsz, gondozol, szeretgetsz. Veled ellentétben én napi 8-9 órában dolgozom és emelett még háztartást is vezetek."


Tévedsz, én is dolgozom, én is vezetek háztartást, mégis napi minimum 2 órát sétálnak a kutyák. De biztos én vagyok a hülye, vagy több órából áll a nap :)


"...szerintem sok kutya még örülne egynek is, amit nem kap meg."


Ezzel az erővel bőven elég, ha két naponta enni adsz neki és kikötöd egy öt méteres láncra, hiszen annak is sok kutya örülne - van, aki egy méteres láncon tartja, és egyáltalán nem eteti, nem?


"Érdekes módon, családomban, ismerősi körömben kis testű kutyák kint nevelkednek, és már 10 évesek is elmúltak."



"A házi koszt sem rontja el a hasukat, jó egészségben vannak."


Amerikában a második generáció nő fel gyorskaján, van, aki egész sokáig él - mondjuk mellette rákos lesz, kap két-három szívrohamot, magas a koleszterinje, sz@r a gyomra, köszvényes a lába, de végtére is tulajdonképpen ÉL. A kutyának ugyanez a moslék - tele van zsírral, amire (ilyen mennyiségben) nincs szüksége, ízfokozókkal, amikre szintén nincs szüksége, erős fűszerekkel, amik tönkre vágják a gyomrát (ennek a tünetei sem tűnnek fel a faluvégi bodrinál), hagymával, és még sok minden mással, ami a kutya számára előbb-utóbb mérgező, ami tönkreteszi a kutya szerveit, és képtelen megadni a megfelelő tápanyagokat az egészséges fejlődéshez - persze ahhoz semmi kétség, hogy a kutya ettől tulajdonképpen ÉL, és nincsenek olyan tünetei, amik feltűnnének abban a napi egy-két órában, amit az első izgalmas pár hét/hónap után következő 10-15 évben töltesz vele.


"Úgy vélem, egy kutyának kint a helye, ahol mozoghat, szabadon játszhat..."


A kutya a napi SÉTA folyamán játszik, nem önmagával, vagy a levegőben, mint azt a nagyon príma kertben megtehetné, hanem más kutyákkal, ezen kívül új ingerek érik. A kutya annyit mozog a kertben, amennyit te futsz a nappaliban (persze pár év után megkattan, és a saját tengelye körül pörögve, vagy csak simán tiszta erőből futva rohangál üvöltve a kerítés mellett, hogy végre kiadhassa az energiát, de hidd el, egy ember ugyanabban a környezetben pár év után ugyanezt tenné).


"de ettől függetlenül egy kertes házban lehetséges neki meleg helyet biztosítani, anélkül, hogy a párom helyett a kutya feküdne mellém az ágyba."


Tehát nálatok a lakás egyetlen egy ágyból áll? Vagy ezzel rám akartál megjegyzést tenni (egyébként igen, ágyban alszik mindkét kutyám, de nem a párom helyett)?



"Megjegyezném, hogy én hirdetésekben tacskót 20 ezer Ft-ért is láttam, és pont úgy nézett ki, mint amilyet én is szeretnék."


Tacskót te nem láttál 20 ezer forintért. Tacskó-szerű lakótelepi keveréket esetleg. Ami nagyon tuti, meg nagyon olcsó, csak esetleg ott hagysz másik pár százezret az első évben az állatorvosnál a különböző örökletes és egyéb betegségekre.


"A rengeteg szabadidőd mellett, Neked biztos rengeteg pénzed is van, ha egy kutya alapára 100 rugónál kezdődik... "


Az a probléma, hogy nekiálltál gúnyosan okoskodni egy olyan témában, amihez ha értenél, ezután a mondat után elnézést kérnél is visszaülnél még egy kicsit olvasni, mielőtt ekkora hülyeségeket hordasz össze nyilvánosan - utánaolvasáskor számodra is ki fog derülni, miért kerül egy fajtatiszta kutya százezer forint körüli összegbe.


"Nem hiszem, hogy egy kutya azért boldog, mert a legdrágább falatokat eszi, vagy mert egész nap mellette van a gazdája..."


Tehát a kutya kiegyensúlyozott, boldog életének SEMMI köze ahhoz, hogy mennyire táplálják megfelelően (ebből fakadóan mennyire egészséges), vagy mennyi időt szán rá a gazdája (mennyit sétál, mozog, mennyire fitt, mennyire jól nevelt, ezáltal mennyi szabadságot kaphat póráz nélkül, mennyire érzi jól magát a bőrében)... akkor elmondanád, óóóó nagy tudós, mitől lesz boldog a kutya? Legyen neki egy lavór víz meg egy nyárikonyha, ahol csak -3 van a kinti -15 helyett a pár kilós rövid szőrű kutyának? Gondolom, nem tervezel kiülni mellé cicanadrágban és rövid ujjúban az említett nyárikonyhába, ANNYIRA azért nem lehetsz hülye, hogy a saját egészséged is kockáztasd, ugye?

2014. jan. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!