Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó vagy mopsz? Melyiket...

Törpilla1987 kérdése:

Tacskó vagy mopsz? Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

2014. jan. 21. 14:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 anonim ***** válasza:

Egészségre nem nevelni kell...Vagy van egészsége (amit a szüleitől kezdve örököl) vagy nincs.


Expresszes 20 ezres "fajtatsizta" egészséges kutya olyan ritka,mint a fehér holló.

Pincsiből meg valóban kb. 1 max 2 valódi tenyésztő van itthon,az összes többi beteges fajtajellegű keverék.


Egészséget megőrizni meg szintén úgy lehet,hogy szem előtt tartjuk a kutya igényeit.

Ha egy szobakutyát (akit nem lehet kint tartani) kiteszünk,annak az egészsége hamar tönkremegy.


Szerintem vegyél magadhoz menhelyről egy olyan kutyát,akit lehet kint tartani,mert a szőre ezt lehetővé teszi.

2014. jan. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/79 anonim ***** válasza:

nah utolsó, én pont ilyeneket linkelgettem neki:) Dóra vagy a nővére tökéletes lenne, a puli marha régen kint van tartva....érdemes utánaolvasni az ő szőrápolásának, mert vannak igényei, de közel sem olyanok, mint egy szobakutyának.


Az egyik ismerősömnek is most van kis pulija, a kutyaoviban ők nyertek meg mindent, most mennek lassan alapfokúra:) okos és tündéri....szerintem remek választás kistesű kinti kutyusnak, nagyként ilyesmi lesz: [link]


érdemes néha kutyakozmetikushoz vinni, a szeme elől a szőrt levágni, a filcesedését figyelni, hogy ne koszraszta legyen, hanem szabályos filcesedés:) de meseszép kis gombócok:)

2014. jan. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/79 anonim ***** válasza:

nézd, ő is puli keverék, olyan, mint Dóráék, csak ő már ivartalanítva is van:))))


[link]

2014. jan. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/79 anonim ***** válasza:
Én teljes mértékben a tacskót ajánlom. Sajnos az enyém csak 7 évet volt velem, egy nagyon hirtelen jött betegség 2 nap alatt elvitte. :( A legjobb kutyám volt! Csak ajánlani tudom, nagyon jó társ, szeretetreméltó, kedves állatok. Most csak azért nem tacskóm van, mert annyira megviselt az elvesztése, hogy nem tudtam volna egy ugyanolyat hozni ami rá emlékeztet. Bár erős gazdinak való, kell neki néha a kemény kéz, elvégre vadászkutya!
2014. jan. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/79 anonim ***** válasza:
kintre szeretné tartani...a tacsi necces, mert rövid a szőre és apró...max a szálkásat tudnám elképzelni, de ők is fázósak:S
2014. jan. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 A kérdező kommentje:
Aranyos a puli, pulikeverék is... De csak a tacskóhoz húz a szívem. Kell lennie egy köztes megoldásnak.
2014. jan. 24. 12:38
 67/79 anonim ***** válasza:
100%

A tacskó továbbra is 100 ezertől indul,ha 20 ezres szaporított tacsi szerű kutyát akarsz,annak nem a kint tartás lesz a legnagyobb baja,hanem az,hogy nem ellenőrzött helyről származik.Plusz nem is fajtatiszta.


Tacskót tudsz hozni menhelyről is (tacskó keveréket),és elhiheted a menhely sem fogja neked úgy kiadni,hogy kint lesz tartva.Tehát nem csak mi vagyunk ilyen kötözködősek,de ezek szerint a menhely is,mert az sem ad kinti tartásra.A fajtamentés pedig még annyira sem.

Egy tenyésztő,akitől vásárolnál valódi tacsit,törzskönyvvel szerződéssel,pedig ki is röhög,ha meghallja,hogy kintre szánod,és nem adja el neked.


A köztes megoldás az,hogy egy menhelyi kutyát elhozol,amelyik alkalmas a kinti tartásra.

Vagy vásárolsz egy tenyésztőtől (aki szerződést,garanciát,törzskönyvet ad),és a kutyát beengeded a házba és minőségi életet nyújtasz neki.


Vagy veszel egy plüsskutyát,amit oda teszel ahova akarsz és etetni sem kell.

2014. jan. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/79 A kérdező kommentje:

Úgy látom, nem mindenki érti meg, hogy nekem nem teljesen fajtatiszta, törzskönyvezett, luxus kutya kell. Nekem tacskó a 20 ezres is... És nem egy olyan embert ismerek, aki kint tartja a kisebb testű kutyáját. Úgyhogy ez is lehetséges. Nem csak a szobában lehet neki meleget adni.

Ezzel befejeztem a témát.

2014. jan. 29. 08:23
 69/79 anonim ***** válasza:
0%
Én megértelek ... Ugyanúgy kutya a nem fajtatiszta is :), semmivel nem szeret kevésbé mint egy pedigrés kutya . A 90-es években mennyivel jobb volt ,nem volt ekkora hacacáré a kutyatartás + vásárlás körül.Nekem akkor pl. egy törzskönyvezett cocker spanielem volt .A barátnőmék később az én kutyám anyjának következő fialásából vettek egy kölyköt ,de törzskönyv nélkül ezáltal valamivel olcsóbban .Semmivel nem volt különb az a kutya mint az enyém és ugyanúgy fajtatiszta volt .Régebben csak az tartott igényt a pedigrés kutyára aki esetleg kiállításokra akarta vinni ,vagy tenyésztésen gondolkodott . Manapság meg ?! Lehurrogják,felelőtlennek titulálják azt aki nem vesz pedigrés kutyát .Hát százezreket nem is sokan tudnak adni egy kutyáért ... Mert azért az az ár igencsak morbid -.-
2014. jan. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 sippara ***** válasza:
40%
A 80-150 ezer egy átlag okostelefonért, amit maximum 1-2 évig használsz, bezzeg nem sok, de ki az a hülye, aki ugyanennyit kiad egy ÉLŐLÉNYÉRT, hogy biztosítva legyen az egészsége... Jézusom, de nagy a gond a fejekben már az alapoknál, mi meg itt póráz nélküli sétáltatásról, meg ivartalanított hobbikutyákról álmodozunk... bilibe lóg a kezünk, úgy érzem...
2014. jan. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!