Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó vagy mopsz? Melyiket...

Törpilla1987 kérdése:

Tacskó vagy mopsz? Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

2014. jan. 21. 14:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/79 anonim válasza:
Kérlek én telefonért sem adnék annyit ! Sajnos én azt látom legyen szó autóról ,telefonról vagy kutyáról ,hogy sokak mindössze státusszimbólumként villognak velük :/ . Az hogy valakinek 100000-es (sok esetben túltenyésztett) kutyája van ,az közel sem jelenti azt ,hogy egészségesebb és szívósabb mint pl a falun a Mariska néni játszótéri keveréke ! Sokan (tisztelet a kivételnek ) jönnek azzal,hogy mennyire szeretik a kutyákat és nagyon szeretnének egyet,de nem akármilyet .. Hogy esetleg egy keverékük legyen ?... ÁÁÁÁ arról szó sem lehet ... mert milyen már ... Én előbb tartok igényt egy menhelyi kis árvára ,és a pedigrés kutya árából megveszem neki a szükséges dolgokat ,hogy ezentúl jobb élete legyen ...
2014. jan. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/79 anonim ***** válasza:

nem vagyunk egyformák...


itt két kategória van igazából általában..


1. az, aki fajtatiszta kutyát akar (mert valamiért az a fajta a szíve csücske, vagy mert kiállításozni akar stbstb)

2.az, aki kutyát akar (mert nem érdekli a fajtája, barátot akar, és igazából ha megfelelnek egymás igényeinek - méret, szőrhossz, temperamentum, stbstb- akkor mindegy milyen, mert hobbikutyus.


Az első kategória két dolgot tehet: tenyésztőtől (jól leinformált, tisztességes) vesz, és akkor 100 000 (meg a csillagos ég), de akkor igen, mehet kiállításra, és igen, fajtatiszta kutyája van, ha ez neki olyan fontos valamiért (nem lenézően mondom, lehet, hogy fontos), plusz eü. szűrtek a szülei. VAGY elhoz egy (jobb esetben) családtól kiskutyát, ahol szeretben növekedett de se papírjai se eü szűrései (falun sokszor még oltásai sincsenek. A legrosszabb a kutyagyáros szaporító, talán ilyentől kutyát azért kevesebben vesznek, mert megijeszti az embereket a közeg meg a látvány (istálló, ketrecek, betonkennelek, moslék, ammónia szag, borzalmas tartási körülmények, nem szimpatikus emberek)...


és van az, akinek csak hobbiból, társnak kell...neki első opció agyban általában a menhely...


hiába vitatkozunk azon, hogy melyik a legjobb opció, kiállításra nem mehet az ember menhelyes kutyával, egy falusi szegény család spánielért síró gyerekének meg hiába beszélünk 100 000es spániel babákról és eü szűrésekről.


Tehát ezek brutál ellentétek...a lényeg az, hogy ha van egy kutyád...mindegy milyen mindegy honnan (bár én nagyon szaporítóellenes vagyok) szeresd, törődj vele, ivartalanítsd, járj rendszeresen orvoshoz és kezeld társként, ne haszonállatként.


A kérdező korrekt ilyen szempontból, hajlandó a kompromisszumra is...tacskóra hajazó, kint tartható kutyust szeretne. Segítsünk neki keresni.

2014. jan. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/79 anonim ***** válasza:
2014. jan. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/79 A kérdező kommentje:
Jó, hogy vannak megértő, segítő szándékú emberek is. Köszönöm! Nekem nincs pénzem drága kutyára. Minden területen meg kell gondolnom, mennyit költök. Ez alól a kutya sem kivétel.
2014. jan. 30. 08:24
 75/79 anonim ***** válasza:

Nekem is világ életemben meg kellett gondolnom, hogy menniyt költök, de ha okos vagy, menni is fog. Nem szabad felesleges sza...rokat megvenni neki, csak azt, ami megéri és JÓ. Nem szabad olcsó baromságokat venni, mert hamar tönkremennek/elfogynak és totál felesleges.


És előre kell kalkulálni...


pl.


-elhozod a menhelyről, kb 5-10 000 ft-ért, benne lesz a chip és az oltások.

-ha mázlid van ivartalanított, és akkor sok eü. probléma megelőzésre kerül, ha nem, akkor érdemes ivartalanítani, esetleg ivartalanítási akcióban (pl. Mancs-Rancs Alapítványt tudom ajánlani, az orvosuk remek, korrekt és olcsó)

-érdemes olyan táppal etetni, ami jó és tartalmas, tehát nem kell belőle sok, a szervezetének kevés is elég: az é ajánlatom a Romeo Excellence, az Aldiban lehet kapni, a beltartalma sokkal jobb mint a Tesco/Pedigree/Chappi/Darling és társai, 20% husi van benne, ami felül múlja ezeket (a felsoroltak 4-10%húst tartalmaznak). Vagy sokan a Decathlonos Outdog100at mondják még jónak, de az csak nagy kiszerelésben van...Az Aldis 1099 ft/3kg, a Decathlonos 4500 ft/12 kg ha jól tudom....Az Aldis csak egy kistestű kutyánál több mint egy hétre elég, inkább kettőre:)

-póráz+nyakörv+hám. Első körben sima pórázt és nyakörvet mondanék, ha bőrt veszel mindkettőből az tartós és jó, kb 2500 ft a kettő együtt. A hám nem olyan jó, mert húzni tanul meg a kutya, a flexi póráz pedig akkor jó, ha már megtanult sétálni.

-bolha és kullancsvédelemről is gondoskodj 1500-5000 ft között van, attól függ mit használsz.

-kelleni fog egy sampon és egy fésű, kb a kettő együtt 1500 ft.

kintre kutyaház, nem tudom van-e...ha van, akkor csak a kibéleléséről kell gondoskodni (kb 3-5000 ft), ha nincs akkor kb 15 000 az egész, bélelve.

-bilétát ne felejts el neki szerezni, jól jön.


Kb ez az induló starter csomag, ha összeadod, alsó hangon 20-25-30 000 ft, ennyid legyen azért félretéve erre a célra...én egy nyarat dolgoztam érte, de meglett:) (egyetemista vagyok)


csak azért mondom, hogy tudni kell okosan kijönni, mert el lehet buta dolgokra költeni egy valag pénzt:S


ami még érdemes, ha menhelyes egy immunovet kúra: netről rendelve 2000 ft alatt van, és a dokitól kérj féreghajtót, kb 100-200 ft:)


(én linkeltem neked a rahedli kutyát, tehát nem bántásból mondom, csak tanács:))

2014. jan. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/79 Möszina válasza:
MOPSZ!!!!!!!! <3
2014. jan. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/79 anonim ***** válasza:
kintre mopszot NE
2014. jan. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/79 anonim ***** válasza:

Én meg erre azt mondom,hogy akinek nincs pénze fajtatiszta kutyára,az menjen a fajtamentőkhöz,vagy vegyen keveréket.

Pont emiatt az önző felfogás miatt vannak agyon nyomorítva a fajták,mert mindenkinek fajtatiszta kell,de olcsón.

És min spórol a haszonleső szaporító?

Naná,hogy az egészségen,és a minőségen.


Legyártanak 2 ezer x fajtára hasonlító kutyát,akiknek bőven több,mint a fele beteges lesz,vagy épp egyáltalán nem olyan jelleme lesz,mint kéne.

Eladják kis haszonért,a "kispénzű" embereknek,hogy örüljenek ők is,villoghatnak fajtatisztának látszó kutyával.Aztán amint jön egy súlyosabb betegség,lepasszolják,mert nincs pénzük kezeltetni.

És továbbra is ÉLŐLÉNYEKRŐL beszélünk.


Szerintem ez a legszánalmasabb dolog...Ha valaki iphone-t akar,és vesz az aluljáróban valami félresikerült utánzatot,azt kicikizi mindenki,hogy csak villogni akar,de nincs pénze az igazira.

A kutyáknál is ez a helyzet...vesz egy x fajtára hasonlító kutyát,de jóóóó olcsón,mert neki fajtatiszta kell.Villogni akar,de nincs pénze igazi fajtatiszta kutyára.


És ezt mind a kutya szívja meg,nem a gazda vagy a szaporító!


Akit kicsit is érdekel a kutyák sorsa,az nem vesz ilyen helyről kutyát,csak olyan embertől,aki az egészségi előírásokat betartja.Aki pedig ezeket betartja,az nem tudja odaadni a kölyköket 20 ezerért,meg önmagukban a vizsgálatok verik az 50-70 ezret,és erre még nem jön rá sem az oltás,sem a chip, sem a kaja!!


De ugye ezt kevés ésszel nehéz felfogni.


Aki meg 20 ezerért tud adni egy kölyköt,az zsákbamacska,hogy vagy egészséges lesz,vagy nem.A belem kifordul az olyan emberektől,akik képesek így "társat" venni maguknak,hogy 50-50 hogy szenvedni fog-e a kutya és beledöglik,vagy sem....

2014. jan. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/79 Orosz Krisztina válasza:
Mopsz ! :)
2014. febr. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!