Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó vagy mopsz? Melyiket...

Törpilla1987 kérdése:

Tacskó vagy mopsz? Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

2014. jan. 21. 14:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 sippara ***** válasza:

"Érdekes módon, családomban, ismerősi körömben kis testű kutyák kint nevelkednek, és már 10 évesek is elmúltak."


Bocsánat, ez kimaradt :) egy tíz éves megfelelően tartott kistestű kutya esetleg közel kései középkorú, és a kertbe kicseszett törpékkel ellentétben nem lesz ízületes tizenpár évesen :)

2014. jan. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/79 anonim ***** válasza:
100%

Sipparának teljesen igaza van.


A kutya attól boldog,hogy a családdal van,és egészséges.

Az egészséget a kezdetektől úgy tudod biztosítani,hogy nem 20 ezres szaporított kutyát veszel,hanem egy egészségre ügyelő tenyésztőtől vásárolsz,aki nem rámondja,hogy "nincs semmi baja" hanem orvosi papírokkal BIZONYÍTJA.

Ezt követően a felelős táplálás (nem a teszkós táp,és nem a chappi) biztosítja az egészségét.

Ezen felül a mozgás is egészségesen tartja,azaz napi legalább 1 sétát biztosítani kell neki.Majd a kutya,miután kimozogta magát,csendben elvan a családdal a lakótérben.Mivel ő is családtag.


A mopsz egyébként totál alkalmatlan a kinti tartásra,TÁRSASÁGI kutya.

A tacskó pedig vadászkutya,még a kezdetek kezdetén sem volt kirakva,a vadászkutyák akkor is meg voltak becsülve és a gazdával éltek a házban.


Én is háztartást vezetek,GYES-en vagyok jelenleg és a kisbabánk 3 hónapos,mégis el tud menni napjában 1x valaki a kutyával egy kiadós sétára.

Régebben a baba előtt,ez a séta hosszabb volt és napi 2,most a baba miatt ennyire futja,de futja...Nincs elhanyagolva,pedig nem egy nyugis fajta.

Baba előtt pedig dolgoztam és háztartást vezettem a kutyára mégis mindig volt idő.Hozzáállás kérdése.


Ja,és nem kötelező kutyát tartani.

2014. jan. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/79 A kérdező kommentje:

Mindenhol vannak, akik okosabbnak érzik magukat mindenkinél... Úgy látom, itt is.

Senki nem mondta, hogy teljesen fajtatiszta kutyát szeretnék. Nem hiszem, hogy minden embernek van rá pénze, de mégis van kutyája, ami ilyen vagy olyan fajta.

Nagy Okos! Kisbaba mellett valaki csak egyszer sétáltatja a kutyát, akkor az már nagyon gonosz, ugye?

Hátsó helyiségben is lehet biztosítani meleget a kutyának... Mondjuk, ahol a kazán van.

Egyébként meg felesleges vitatkozni. Ez a kérdés nem azért indult, hogy itt egyesek előadják magukat. Kíváncsi lennék, hogy másra is ennyit költetek-e... Én úgy tartom jónak, ha minden egy szinten van.

2014. jan. 22. 08:17
 44/79 anonim ***** válasza:

oké...mehet a vita, de a lényeg, hogy találjunk egy olyan kutyust ami ezt bírja...


se a tacsi se a mopsz nem, a mopsz végképp nem az etetés miatt, borzalmas a gyomruk.


ajánlanék neked egy olcsóbb kajamegoldást, ami jobb a kutyának a házikosztnál...aldiban kapható, Romeo excellence a neve, 1000 ft/3 kg, kevés kell belőle és középkategóriában jó kaja ez, sokkal jobb mint a chappi, pedigree, darling és társai...


kutyatémában meg szétnézek mi lehet szőrgombóc

2014. jan. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/79 A kérdező kommentje:

Oké, kaja miatt mopsz nem. De akkor se hiszem, hogy a legdrágább bolti eledelek a jók. Inkább főznék neki fűszermentesen, mint előre gyártott kaját adjak neki. Fentiek szerint csak a leggazdagabbaknak lehetne kutyája? Na, ne már!

Nem hiszem, hogy a szoba melege jobb, mint a kazán melege.

Azért mert nincs bent a kutyuli, még lehet vele törődni, minőségi foglalkozást nyújtani. Kétlem, hogy minden tacskó és mopsz bent van. Kisebb városokban, faluban nem ez a gondolkodás az általános.

2014. jan. 22. 09:32
 46/79 anonim ***** válasza:

15-ös vagyok. Azt hiszem tényleg fogalmad sincs a kutyatartásról. Az én koszon 4 éves, egy állatorvos tenyésztőtől vettem, nem szaporítótól. Az első évben mégis a vételár többszörösét hagytam az orvosnál. Ugyanis hiába minőségi tápot kapott és nem házi kosztot allergiás lett.

A hideget nem bírja, tehát kizárt dolog kint tartani.

Én is napi 8-9 órát dolgozom + másodállásom is van. Mégis mindig megoldjuk a napi sétát 3x.

Ha nem tudod a megfelelő feltételeket biztosítani a kutyának, akkor inkább valami állampolgáraként próbálkozz!

2014. jan. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 anonim ***** válasza:

Állampolgáraként = plüssállattal

Bocs

2014. jan. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 anonim ***** válasza:

ők esetleg?



1. [link]


2. [link]


3. [link]


4. [link]


5. [link]


6. [link]


7. [link]


Legyen szőre az a lényeg, egyébként halál:S

2014. jan. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/79 A kérdező kommentje:
Megnézem 48, köszönöm.
2014. jan. 22. 09:50
 50/79 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem mondtam, hogy nem sétáltatnám a kutyát... Olvassatok már, ne csak tőlem várjátok el!
2014. jan. 22. 09:50
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!