Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most komolyan miért nyugtatgat...

Most komolyan miért nyugtatgatjátok magatokat hogy panelban jó sorsa van egy közép vagy nagy testű kutyának?

Figyelt kérdés
Egy kutyának például egy német juhásznak nagy szenvedés ha 8:00 tól 17:00 ig egyedül van egy lakásban 50négyzetméteren. Ráadásul nagyon hiányolja a gazdáját is ez a fajta különösen. Van aki ennél durvább munkabeosztásban több műszakban dolgozik , munka mellet még egyéb teendője van. Egy ilyen kutyának a napi két séta nem elég. mellette még agyilag is fárasztani kell mert ezek a kutyák nagyon intelligensek és megörülnek ha nincs mit tenniük. Hogy miért jobb a kertes ház. Én sokat foglalkozok a staffimal mivel itthon dolgozok van időm is. Napi 5 óra intenzív mozgás megvan neki. De néha ha kinézek az ablakon látom hogy még így is játszik a játékaival , szaladgál boldogan , önfeledten az udvaron. Valamint feladata is van pl védeni a territóriumát. Ez egy szerencsétlen lukba bezárt kutyának nem adatik meg. Meg ha unatkozik is egy kutya kint a kertbe feltalálja magát elkezd ásni stb ami nem jó de inkább kösse le magát mint bekattanjon.. Én azt mondom hogy állatkínzás panelba kutyát tartani hiába nyugtatgatják itt sokan magukat. Ez olyan mintha én kertes házban kennelben tartanám a kutyámat de csak 2 séta erejéig engedném ki. Hát ez szörnyű lenne. Olyan mintha ti is a házból csak kétszer mehetnétek ki egy nap 1 órára. Bár ez rossz példa mert az emberek 4 fal között is elütik az időt de a kutyák pl nem élvezik a tévé nézést.
2014. júl. 26. 13:42
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/101 anonim ***** válasza:
Ezek szerint a pusztán a komondorok mind beledöglöttek a 40 fokos melegbe a nagy bundájuk miatt :)
2014. júl. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/101 anonim ***** válasza:
Régen még 35 fok se volt nem hogy 40 itt Mo. on...... XD
2014. júl. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/101 anonim ***** válasza:
100%

Különben ki az aki 40 fokban dolgozik?''


Látom te is csak egy segélyeken élő senkiházi élősködő vagy!!!

Nézzél szét az építkezéseken, vagy egy kutyával őrzött objektumon!

Én is dolgozok a kutyákkal akár 40 fokban, vagy éppen a szakadó esőben. Egyáltalán nem kívánkoznak az udvarra a kutyák!

Okos tojás a kérdéseken megddig gondolkozol? Ennyire meg kell magad erőltetni? XD

2014. júl. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/101 anonim ***** válasza:
100%

,,De azért nyugtass meg hogy ónos esőbe nem mész kutyával sétálni, mert ha igen akkor most léptem ki a beszélgetésből''


Ha úgy tetszik nevezzük sétának. Én járőrnek mondom inkább.

Igen télen szarrá ázok a kutyával nyáron meg megsülünk a 40 fokban. De ha egy panelos kutya le akar menni akkor igen leviszik az emberek, majd vissza, és megszárítkoznak.


Igen ember használ esernyőt. De a kutya mikor használ esernyőt?

Kérdező és a többi panel ellenzők!

Egy kinti kutya hasa ősszel meg télen igen csak vizes lesz mert felveri magára! Ki be rohangál a háza és az ugatni való között!

Szerintetek nem lesz vizes a fekhelye? Nem lesz vizes a szalma vagy amit beraknak neki?

Nekem ne mondja senki hogy 10 percenként cserélik a kutya fekhelyét..... mikor max 1 vagy fél órát foglalkoznak vele naponta! Vagy még annyit se!

Meg ne mondja senki hogy hú de jó dolog fagyos vizet inni!

Persze túl élik a kutyák mert ki kell bírnia, DE nem a túlélésről van szó!

Egy panelos kutyának nem értem még mindig miért kéne 40 fokban lennie?? Nem ismeritek azt hogy LÉGKONDI?

Én panelban is használtam jó 10 éve meg most a kertesben is.

Bekapcsolom beállítom 20 fokra és láss csodát a kutyáim meg én alszunk egy jó nagyot!

Ezzel nem azt írtam hogy egy ágyban, mindenkinek megvan a maga helye! Mond már meg kérdező ez miért rossz?

Miért nyugtatod magad azzal hogy a kinti kutyának jobb?

2014. júl. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/101 Szilvi & Argos ***** válasza:
Írtam, hogy mikor nagyon szakad, csak eü-i séta, ha meg eláll, akkor nagy séta :P
2014. júl. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/101 anonim ***** válasza:
100%

a közepes méretű kutyám köszöni szépen, de sokkal jobban érzi magát lakásban. nem vicc, nem túlzás. amikor néha kertes házban nyaralunk, látszik rajta, hogy rühelli. ilyenkor ha elmegyünk, a kertben marad a többi kutyával. jól kijönnek, nem ez a baj. de nem ezt szokta meg, kicsi kora óta lakásban lakik, megszokta, hogy folyamatosan a közelünkben van, ha meg épp nem, akkor tök nyugisan alszik, pihen otthon. kaphatna ő egy egész erdőt, az sem érdekelné, magától nem fogja lefárasztani magát.

nem értem, hogy mi közöd van neked mások életéhez, de ha ennyire érdekel, én azzal nyugtatgatom magam, hogy látom, a kutyám sokkal nyugodtabb bármilyen lakásban, mint kertes házban ahol pedig aztán lenne hely futni.

2014. júl. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/101 anonim ***** válasza:

Nem attól függ, hogy hol laksz! Panel vagy kertes? Mindegy, mert így is úgy is magára fogod majd hagyni a kis manót. És szerintem mindenki tudja, hogy mi felel meg a kutyája/i igényeinek. Szerintem hagyjuk ezt, mert mindenki mást fújj! Csak szeretém elmondani: Minden kutyának van egy álomgazdia, valószínűleg olyan dolgot fognak csinálni (szerintem), amit mind a ketten élveznek. A kutyák olyanok mint az emberek. Mások!

Ui.: Ez volt az én véleményem. Nem kell erre semmit mondani. Én ezt gondolom. :)

2014. júl. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/101 A kérdező kommentje:
Még egyszer utoljára leírom hátha értve leszek. Tehát egy olyan személyről beszélek most aki mivel munkába megy magára hagyja 8 , 12 órára a kutyát mert dolgozik és a kutyával nincs senki a lakásban egyedül van. Na véleményem szerint ez a kutya az a 8-12 órát szabad levegőn boldogabban eltölti mint egy lakásban , sőt vannak akik szobába zárják hogy amíg nincs otthon addig ne tegyen rendetlenséget, meg elhiszitek hogy sokan a kutyát tartják elsőnek , haza térnek fáradtan és sokan biztos nem viszik le a kutyát sétáltatni. Ti igen naivak vagytok elhiszitek hogy mindenki aki panelban lakik a kutyával annyit törödik vele mint ti a kutyáitokkal? Most nem beszélek arról hogy én sokat ismerek mert akkor el sem hinnétek. Ha így lenne hogy mindenkinek csak a kutyája az első akkor nem itt tartana a Magyar kutyás társadalom , akkor már minden kutya póráz és szájkosárral közlekedne, valamit minden ember jó ember lenne. Amúgy azt látom ti jó gazdák vagytok tehát panelban van a kutyátok de eleget foglalkoztok vele, de ez nem mindenkinél így van , van akinek a kutyája pelenkába vagy bent a lakásban végzi a dolgát kutya le se megy. Látam olyan hirdetést hogy törpe mopszot árult a foszer és ketreccel együtt adta ....akkor ?
2014. júl. 30. 21:49
 99/101 sippara ***** válasza:
100%
Na, hát eddig marhára nem ezt mondtad, ha ezzel kezded, el se kezdek veled vitatkozni. Igen, vannak szar panelos állattartók, de vannak szar kerti kutyások is, és sajnos utóbbi csoportban rosszabbak az arányok. Szerintem állapodjunk meg abban, hogy ha valakinek tényleg a kutyája az első, és jól tartja, annak tök mindegy, hogy panelban van-e, vagy kertben. Az ember számít, meg a világkép.
2014. júl. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/101 anonim ***** válasza:
100%

94 vagyok.

Így igaz ahogy Sippara mondja!

2014. júl. 31. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!