Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most komolyan miért nyugtatgat...

Most komolyan miért nyugtatgatjátok magatokat hogy panelban jó sorsa van egy közép vagy nagy testű kutyának?

Figyelt kérdés
Egy kutyának például egy német juhásznak nagy szenvedés ha 8:00 tól 17:00 ig egyedül van egy lakásban 50négyzetméteren. Ráadásul nagyon hiányolja a gazdáját is ez a fajta különösen. Van aki ennél durvább munkabeosztásban több műszakban dolgozik , munka mellet még egyéb teendője van. Egy ilyen kutyának a napi két séta nem elég. mellette még agyilag is fárasztani kell mert ezek a kutyák nagyon intelligensek és megörülnek ha nincs mit tenniük. Hogy miért jobb a kertes ház. Én sokat foglalkozok a staffimal mivel itthon dolgozok van időm is. Napi 5 óra intenzív mozgás megvan neki. De néha ha kinézek az ablakon látom hogy még így is játszik a játékaival , szaladgál boldogan , önfeledten az udvaron. Valamint feladata is van pl védeni a territóriumát. Ez egy szerencsétlen lukba bezárt kutyának nem adatik meg. Meg ha unatkozik is egy kutya kint a kertbe feltalálja magát elkezd ásni stb ami nem jó de inkább kösse le magát mint bekattanjon.. Én azt mondom hogy állatkínzás panelba kutyát tartani hiába nyugtatgatják itt sokan magukat. Ez olyan mintha én kertes házban kennelben tartanám a kutyámat de csak 2 séta erejéig engedném ki. Hát ez szörnyű lenne. Olyan mintha ti is a házból csak kétszer mehetnétek ki egy nap 1 órára. Bár ez rossz példa mert az emberek 4 fal között is elütik az időt de a kutyák pl nem élvezik a tévé nézést.
2014. júl. 26. 13:42
 51/101 anonim ***** válasza:
96%
Ha tisztában lennél egy természetes módon élő kutyafalka működésével,nem írnál ilyen baromságokat.Egy nap egyszer elmennek vadászni,Ha van zsákmány,visszamennek a területükre és kb.egész nap döglenek,nem mászkálnak sétálgatni.Ha tíz perc kell csak a zsákmányejtésre,akkor a nap többi részében nem hagyják el az odú környékét.Lakás ugyebár a kutya területe,a család a falkája.A közös séta a vadászatot helyettesíti.A nap többi részében szépen elvan a területén.Kertben tartott kutyák nagy része azért kattan be,mert csak akkor mozdulhat ki,ha kiszökik,nem viszi sétálni senki.Ez még akkor sem elég,ha egész nap ugathatja a járókelőket.
2014. júl. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/101 A kérdező kommentje:
"Egy nap egyszer elmennek vadászni" értem akkor én is egyszer kimegyek az erdőbe a kutyámmal , majd körül nézek ha nem találok vadat haza jövünk és döglünk. a kutyám pedig happy lesz , és mind ez megvan 10 perc alatt :D Mi csoda , dolgokat tanul itt az ember a felelős állattartásról. hihetetlen!
2014. júl. 27. 14:53
 53/101 anonim ***** válasza:
100%

Ez a gúnyolódásod nagyon gyengére sikerült :)

Gyerünk, kapd össze magad! Imádom a kommenteid olvasni!

2014. júl. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/101 anonim ***** válasza:
92%

Kreténke,nem azt írtam,hogy tíz perc egy vadászat.Nálad tényleg gondok vannak a szövegértéssel és/vagy az IQ szinteddel.

Leírom még egyszer,hátha még neked is sikerül felfognod:HA tíz perc alatt talál zsákmányt a falka,akkor nem igénylik,hogy a nap további részében még unalmukban sétálgassanak,hanem békésen pihennek.Nyilván a zsákmányejtés általában több időt vesz igénybe.

Hidd el,sok falusi,kertes házban élő kutya a tíz perces sétának is örülne,de azt sem kapják meg.

A szomszéd pl.most láncolta ki a szerencsétlen kutyáját a ház elé egy fél órára,ez a szórakozás is nagy ritkán adatik meg szerencsétlennek,alapból a disznóól mellett van méteres láncon.Most hat éves,nyolc hetes kora óta él így.A fülein mindkét oldalon tenyérnyi véres nyílt seb,a legyek marták szét,mint minden nyáron.Védekezni nem tud.majd ha eszükbe jut,bekenik petróleummal a nyílt sebeket,szerintük ez jó.Télen ha hó van,hátra se mennek minden nap hozzá.Vize befagy,"háza"egy rossz hűtőgép belseje,néha jut bele széna,néha nem.Ez a nagy magyar valóság,nem az általad vizionált mese a boldog,sétáltatott kertes házas kutyákról.Ez a nyomorult tacsikeverék boldogabb lenne panelban,ha ő választhatna,biztosan oda cuccolna inkább normális gazdához.

2014. júl. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/101 anonim ***** válasza:
100%

Ha adsz a dokik véleményére akkor őt hallgasd meg


[link]

2014. júl. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/101 A kérdező kommentje:
jó akkor egy órát ülök majd vele az erdőbe. Megnéztem a videót a doki is azon az állásponton van hogy a kutyának jobb kint mint bent, úgy hogy ennyit erről! Meg még arra érdekes nem jött válasz hogy vajon jó e a kutyának a +20 fokból kimenni a -10be nyáron?
2014. júl. 27. 15:25
 57/101 anonim ***** válasza:
100%

Laktam panelban, egy cane corsóval.

Semmi hatással nem volt rá, hogy a 25 fokos lakásból ki kellett menni a mínuszokba.

Mivel nem ácsorgott, hanem szaladgált.

2014. júl. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/101 anonim ***** válasza:
100%
Bullterrierjeink vannak,borzasztóan elkényeztetve.Mégsincs télen semmi bajuk,ha télen kimegyünk velük a pusztába úgy,hogy előtte bent voltak a fűtött lakásban.
2014. júl. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/101 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Felváltva élek panelban és kertes házban, így van tapasztalatom, hogy a kutyáknak mi a jobb. Az, hogy a gazda közvetlen közelében legyen. Ez az egyik. A másik a rendszeres napi séta. Volt egy két alakalom a kertes házban mikor elfelejtettem a kutyákat kivinni a kerítésen túlra a bokros teendőim végett. A kutyák libasorban odajöttek hozzám, hogy valami kimaradt a teendőim közül. A sétáltatás, amit aztán rögvest be is pótoltam. Hidd el lelkifurdalásom lenne, ha kint vagyok a telken és a kutyáimat naponta nem vinném el sétálni. Nekik is jót teszek vele és én is kikapcsolódom. Főleg ha te egész nap otthon vagy mint írod, akkor bőven van rá időd és csak egy darab kutyád van, ami nem jelenthet gondot a sétáltatásnál. Egy unatkozó kutya sokféle pótcselekvéssel fejezheti ki az unalmát, és ebbe tartozik amit te is leírtál az ásás.
2014. júl. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/101 anonim ***** válasza:
100%
Aminek itt vidéken csak annyi következménye van,hogy az ásni szerető kutyát egy életre láncra verik,mert kárt tesz.
2014. júl. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!