Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most komolyan miért nyugtatgat...

Most komolyan miért nyugtatgatjátok magatokat hogy panelban jó sorsa van egy közép vagy nagy testű kutyának?

Figyelt kérdés
Egy kutyának például egy német juhásznak nagy szenvedés ha 8:00 tól 17:00 ig egyedül van egy lakásban 50négyzetméteren. Ráadásul nagyon hiányolja a gazdáját is ez a fajta különösen. Van aki ennél durvább munkabeosztásban több műszakban dolgozik , munka mellet még egyéb teendője van. Egy ilyen kutyának a napi két séta nem elég. mellette még agyilag is fárasztani kell mert ezek a kutyák nagyon intelligensek és megörülnek ha nincs mit tenniük. Hogy miért jobb a kertes ház. Én sokat foglalkozok a staffimal mivel itthon dolgozok van időm is. Napi 5 óra intenzív mozgás megvan neki. De néha ha kinézek az ablakon látom hogy még így is játszik a játékaival , szaladgál boldogan , önfeledten az udvaron. Valamint feladata is van pl védeni a territóriumát. Ez egy szerencsétlen lukba bezárt kutyának nem adatik meg. Meg ha unatkozik is egy kutya kint a kertbe feltalálja magát elkezd ásni stb ami nem jó de inkább kösse le magát mint bekattanjon.. Én azt mondom hogy állatkínzás panelba kutyát tartani hiába nyugtatgatják itt sokan magukat. Ez olyan mintha én kertes házban kennelben tartanám a kutyámat de csak 2 séta erejéig engedném ki. Hát ez szörnyű lenne. Olyan mintha ti is a házból csak kétszer mehetnétek ki egy nap 1 órára. Bár ez rossz példa mert az emberek 4 fal között is elütik az időt de a kutyák pl nem élvezik a tévé nézést.
2014. júl. 26. 13:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/101 A kérdező kommentje:
29 es válaszoló válaszát adom. Sok enciklopédiában bizonyos fajtánál oda van írva hogy lakásban nem érzi magát jól. Na most akkor kinek higyjek nektek a senkiknek , vagy azoknak akik megírták a könyvet és van némi rálátásuk, mert ők nem akárkik.
2014. júl. 26. 22:35
 32/101 anonim ***** válasza:
90%

Tudod hinni a templomba kell...... XD

Én nem hiszek senkinek, csak TUDOM mit akarnak a kutyáim.......

24 es voltam.

2014. júl. 27. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/101 anonim ***** válasza:
46%

,, mert ők nem akárkik.''


Miért ??? :-O

Talán ők nem az anyjuk se...éből jöttek ki???

2014. júl. 27. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/101 anonim ***** válasza:
93%

Kerdezo, te csak abbol indulsz ki, hogy nyar van, jo ido....hat perrszee, hogy ilyenkor szeretnek kint lenni a kutyak. A panelosok is imadnak ilyenkor kint lenni. De mi van esoben, szelben es telen????

En kutyam benti, mert hiaba van udvarunk, de nelkulem sosem megy ki meg jo idoben sem, csak velem hajlando. Es szerintem jopar kutyatulajdonos ateli ezt. Mert a kutya szeret velem lenni. Neki ez a fontos, lesz.rja a terulet nagysagat.

2014. júl. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/101 anonim ***** válasza:
95%

Milyen akadályról beszélsz a kertben?Mienkben semmilyen nincs.Ahelyett,hogy itt osztod az észt,szépen menj ki és csinálj rendet.Ha épített akadályra gondolsz,a kutya nem fogja neked unalmában ugrálgatni,most elárulom :)

Biztos sok inger éri a kerti kutyákat,nyilván azért zakkant a legnagyobb részük.Nem azért,mert belerohad csórikám az unalomba,ugye?

A szomszédnak van egy nagytestű kutyája,ami ugye szerinted baromira jól érzi magát kertben.Nyilván azért üvölti végig az éjszakákat.Órákon át monoton hangon ugat.Mindig kinézek,aludni tőle felejtős.Soha semmi még csak meg sem rezdül a környéken,élőlény sehol.

Szerencsétlen kutyát vagy két évvel ezelőtt vették piacon ötezerért,mint fajtatisztát.Persze keverék.

Maguk módján szeretik.Etetik.ellátják,nincs láncon,napi kb.tíz percet foglalkoznak is vele,de mozgatva soha nincs,kertből kint nem volt.Látszik rajta,hogy lassacskán kattan be.

2014. júl. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/101 anonim ***** válasza:
96%

gondolom a szabadság,és a szabad mozgás amit hiányolsz :) szerencsére a mi kutyáink nem érzik a független szabadság hiányát, ellenben lubickolnak a napi sok órás gazdi közelség és a gazdi figyelem mérhetetlen nagyságában . és mi gazdik érezzük a kutyáinkból felénk áradó hűség és szeret hömpölygő áradatát ,és nem csak napi 5 órát :)

igaz ezzel együtt a sok büdös dög átható szőr-szagát, a napi szőr takarítások unalmas rutinját . és a lakásban tartás minden nyűgjét :) szerencsére mi ezt másként gondoljuk,és szerencsére magasról teszünk az olyan elvont ,és szűklátókörű emberek véleményére mint te :)

napi 5 óra intenzív mozgás ?? amikor te ott sem vagy ? a kutya önellátóan rohangál a nagy kertben ? hogy lefárasztja magát ?? :)

feladat ?? védeni a területet ?? hát ez elég gyenge indok a lustaságra :)

mert mi sokat mozgunk ,mert a kutyánk szeret mozogni :)

te pedig csak dumálsz, de szerintem alapból egy lusta otthonülő lehetsz :)

ja ,most sértőn írok ?? igaztalanul ??? és ?? neked szabad ,nekem nem ?? :)

koma ,hidd el ,van akiknél a kutya jó életet él, és van akiknél a kutya szenved,függetlenül attól,hogy hatalmas kert, vagy kis lakás.

mindenkinek lehet véleménye, de ha a tiéd ennyire szemellenzős, akkor talán érdemes lenne egyszer meglátogatnod valakit aki: szívesen fogad,bár egy b@rom vagy :) aki megmutatja ,hogyan is lehet együtt élni egy-két ,vagy több kutyával kis lakásban :) gyere , és lehet ,hogy később módosítod a véleményed.

amit bár tisztelnék,de nem megy :)

27-es voltam .

2014. júl. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/101 anonim ***** válasza:
95%

Na meg ez is, hogy sok enciklopediaban mi van leirva...huhh, de okos lehetsz, kerdezo, ha te ezeket atolvasgattad, add mar meg legyszi csak egynek a cimet, koszi.

Masik: volt kutyam kertben tartva, van kutyam most lakasban tartva. Sokkal kozelebbi a kapcsolatunk, minden kis bajat rogton eszreveszem. A regi kutyaim is boldogok voltak kinn, ha kimentem hozzajuk. Gondolom, ok azert soha nem aludtak ki magukat, a sok inger, zorej miatt. Azert a mostanin latom, hogy igazan jol erzi magat, hiszen velem van es teljesen biztonsagban erzi magat, olyan melyen tud aludni, hogy en meg kint tartott kutyanal sosem tapasztaltam ilyet. Ok mindenre felebrednek, osszerezzennek, hiszen ugy erzik, nagy rajtuk a felelosseg.

2014. júl. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/101 A kérdező kommentje:
nyáról indulok ki ? igen télen még jobb a helyzet mikor a kutyával a plusz 20 fokos kutyával kiugrotok a -10be. Az is tiszta kellemes a kutyának :D Nyilván én sem adnék magamnak igazat ha panelba tartanám a kutyámat. Szánalmas emberek!
2014. júl. 27. 11:47
 39/101 A kérdező kommentje:
szegény 29 es megint le van pontozva mert megmondta az igazat. Itt olyan borzalmas felfogású emberek vannak többségben hogy az nevetséges.
2014. júl. 27. 11:49
 40/101 A kérdező kommentje:
De tudjátok mit tartsatok lovat is panelba. Néha vigyétek le futni aztán tök jó lesz neki
2014. júl. 27. 11:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!