Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most komolyan miért nyugtatgat...

Most komolyan miért nyugtatgatjátok magatokat hogy panelban jó sorsa van egy közép vagy nagy testű kutyának?

Figyelt kérdés
Egy kutyának például egy német juhásznak nagy szenvedés ha 8:00 tól 17:00 ig egyedül van egy lakásban 50négyzetméteren. Ráadásul nagyon hiányolja a gazdáját is ez a fajta különösen. Van aki ennél durvább munkabeosztásban több műszakban dolgozik , munka mellet még egyéb teendője van. Egy ilyen kutyának a napi két séta nem elég. mellette még agyilag is fárasztani kell mert ezek a kutyák nagyon intelligensek és megörülnek ha nincs mit tenniük. Hogy miért jobb a kertes ház. Én sokat foglalkozok a staffimal mivel itthon dolgozok van időm is. Napi 5 óra intenzív mozgás megvan neki. De néha ha kinézek az ablakon látom hogy még így is játszik a játékaival , szaladgál boldogan , önfeledten az udvaron. Valamint feladata is van pl védeni a territóriumát. Ez egy szerencsétlen lukba bezárt kutyának nem adatik meg. Meg ha unatkozik is egy kutya kint a kertbe feltalálja magát elkezd ásni stb ami nem jó de inkább kösse le magát mint bekattanjon.. Én azt mondom hogy állatkínzás panelba kutyát tartani hiába nyugtatgatják itt sokan magukat. Ez olyan mintha én kertes házban kennelben tartanám a kutyámat de csak 2 séta erejéig engedném ki. Hát ez szörnyű lenne. Olyan mintha ti is a házból csak kétszer mehetnétek ki egy nap 1 órára. Bár ez rossz példa mert az emberek 4 fal között is elütik az időt de a kutyák pl nem élvezik a tévé nézést.
2014. júl. 26. 13:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/101 zsuzsabazsa ***** válasza:
89%
Az a helyzet nálad mint a legtöbb kertes házas kutyásnál, hogy ti a saját kényelmi szempontokat nézitek, és nem azt, hogy a kutyának mi a jobb. Az való igaz, hogy az sem normális ha valaki 12 órát dolgozik és úgy tart kutyát lakásban, mert nem tud a kutyájával kellő képpen foglalkozni, de a kertes kutyáknál is ugyanez fenn áll. Mivel a köztudott, hogy a kutya egy társállat, így igényli (ha te nem is tudsz róla) a gazda közelségét és a vele való együtt létet. Ami nemcsak abban nyilvánul meg, hogy a kertben naponta eldobsz neki egy labdát, hanem a közös séták és túrák. Ezek azok a szükséges dolgok ami a kutya és a gazda közti kapcsolatot erősíti. Többet nincs kedvem írni neked, mert tele van a f...szom.
2014. júl. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/101 anonim ***** válasza:
97%

Ja,a kertben élő kutya biztos elfekszik a medencében :)

Ezt hol láttad,valami sci-fiben?A kertes házban tartott kutyák nagyon nagy része soha életében nem lát medencét,főleg falun.Még örülhet,ha nem kútgyűrűhöz láncolva rohad egész életében legyektől véresre mart füllel.Üdv a magyar valóságban!

2014. júl. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/101 anonim ***** válasza:
96%

Mi is panelban tartunk 2 kutyát.

Napi 3x vannak lent, és ha nagyon meleg van csak 10 percre jövünk le,hogy elintézzék a dolgukat,este pedig mehet a nagy séta.


Heti 2x-3x kimegyünk a közeli patakhoz,ahol bár úszni nem tudnak,de belefekhetnek illetve futkározhatnak benne.

Mamáméknak kertes házuk van ahol van egy lavór illetve szabadon vannak a kertben,de különösképpen semmit nem csinálnak megérkezünk végig szaglásszák a kertet ami kb 10 perc utána oda fekszenek hozzánk. Ha bent vagyunk a házban jönnek utánunk.

Itt bent is le lehet fárasztani agyilag a kutyát,de akár kint a parkban is.


Viszont egy panelos kutyát több inger éri, mivel minden nap találkozik gyerekekkel,kutyákkal,különféle zajokkal,szagokkal.



Az tény,hogy aki nem felelős kutyatartó annak mindegy,hogy panelban vagy kertben van a kutyája.Le szarja.


A magyar valóság viszont az,hogy akik kint tartják a kertben a kutyát,nem viszik sétálni max heti 1x vagy évente 1x,hogy beoltsák.

Aztán akkor látja a gazdit amikor elmegy otthonról,haza jön,kaját ad neki. Talán nyáron többet látja a gazdit,mivel jó idő van,többet van az ember a szabadban,de télen??


Örülök,hogy te ilyen jól viseled a kutyád sorsát,bárcsak mindenki olyan lenne mint te,hogy a kinti kutyájával sokat törődik. Viszont falun vagy kisvárosokban túl nyomó részt a kutyák láncon vannak egész életükbe.

2014. júl. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/101 anonim ***** válasza:
96%

Én is laktam panelba, nj. kutyámmal. 12 órás műszakba jártam a kutyával dolgozni, úgy hogy amikor hazaértünk ledobta magát a helyére, és örült ha lyuk van a se..én.......


Most kertesbe lakok, a mostani kutyáimmal. Mindkettő 50 kg dogo canario. Ők is dolgoznak velem és igen ők is alig várják, hogy hazaérjünk és bemenjenek a légkondis szobába.

Köszönik szépen, nekik nem kell a nagy kert, medt ha ki is kéreckednek, 15 perc múlva be akarnak menni a ,, lyukba'' a négy fal közé.

Most őszintén mond már meg nekem, nem tök mindegy hogy panel vagy kertes?

Az én kutyáim tök jól elvannak akkor is ha pihenő napot kapunk. Max este akarnak kijönni az udvarra, de a nap java részét átalusszák....... végre.

2014. júl. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/101 sippara ***** válasza:
97%

"1700négyzetméteren van."


Tök jó, akkor akár egy egész hetébe is beletelhetett, mire kiismerte töviről hegyire a szagait és ingereit. Onnantól kezdve viszont ugyanúgy egy marhanagy ketrec.


"Most a kérdésem ti honnét szülitek az időt ?"


Most épp itthonról dolgozom, de amíg bejárós voltam, a következőképpen nézett ki egy nap: reggel fél-egy óra séta, hazaérkezés után 20-30 perces pisi-kaki, majd főzés, takarítás, közben klikkerezés, majd két órás bandázós séta, vacsora nekünk, vacsora a dögöknek, lefekvés előtt még egy 20 perces pisi-kaki. Ez legrosszabb esetben is kb három és fél óra konkrét séta. Nem szültem az időt, csak szakítottam arra, ami fontos ;)


"Olyan logikusnak tünik nem? hogy a kutya jobban érzi magát egy nagyobb területen mint egy lukban, de mégsem fogadjátok el. Miért?"


Ha értenél pöppet a témához, amiben okoskodsz, tisztában lennél a TERÜLET- és MOZGÁSigény közötti különbségekkel. Területigénye igen kevés fajtának van, nekik viszont az 1700 négyzetméter is ló***.


"Kivétel ha elegendő időt foglalkoztok a kutyával, de ha csak nem vagytok munkanélküliek vagy időmilliomosok akkor kétlem."


Igazán örülök neki, hogy ilyen jól belelátsz az ország összes állattartójának életébe. Esetleg valamilyen showműsor keretein belül kamatoztathatnád ezt a tehetséged.


" Én arról a szituációról beszélek mikor a kutyát otthon hagyják egyedül a lakásban több órára."


Pontosan ugyanazt csinálja, amit egy normálisan tartott kutya a kertben is csinál a passzív időszakokban: alszik, pihen. Otthagyás szempontjából a kert és a lakás közötti egyetlen különbség továbbra is az ürítési lehetőség.


Bár azt hiszem, tök felesleges volt válaszolnom, mert vagy nem tudod, vagy nem akarod felfogni a logikai buktatókat a saját gondolatmenetedben, azzal meg nem tudok mit kezdeni.

2014. júl. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/101 anonim ***** válasza:
96%

Te minek kérdezel, ha nem tudod elfogadni a véleményünket ? O.o

Jártál már kisvárosban, falun ??

Tudod mi van ott ?? Lánc , meg kennel ... Miért ? Mert az időseknek a kutya azért van hogy "legyen" .... De kifut a kapunk, harap,sokat ugat jobb megkötni.

És sajnos több még mindig a láncra vert kutya a putriban a feketék között , meg a kertben elvan,minek sétáltatni!

Abban a városban ahol Én felnőttem idén 4 kutyát láttam k sétálni rendszeresen !!!

Nagyon elvagy tévedve, mint Maci a málnásban! Nem tudom miért kötekedsz :)

Bármit is írtak eddig a többiek minden válasz rossz volt számodra. Egyik "ismerősöm" Labradorja szökős volt , így nem elég hogy láncra kötötték és kennelbe tartották évente 2x le is fialtatták ... Aztán megpróbált kiugrani , és fennakadt... Akkor látott az a Labrador utcát mikor sikerült meglépnie.

Hasonlóan az úriember testvére a németjuhászokkal .... 2x2 es "kennel" disznóólhoz építve , évente 2x kötelezően fialni, 5 kölyök maradhat a többi mehet a falnak, mivel a szuka goromba, és már 8 éves alig ellik szépeket,így altatni akarta! És az ilyen fogyatékosnak nem tudod megmagyarázni mi jó és mi nem. A Helyett hogy a Panelos kutyásokkal kötekedik a sok "okos" (már bocsi) Tenni kellene valamit, ez bizony a panelnál is rosszabb. És minden 3.házban ez megy sztem az országban! Bocsánat.

2014. júl. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/101 anonim ***** válasza:
96%

nem olvastam el mindet,de a válaszok száma alapján belenyúltál a lényegbe .koma :)

nagytestű ( 40 kg / 70 cm ) kutyát tartunk most éppen 52 m2. és ez a dög alszik éjjel, meg alszik nappal. és a mocsok képes aludni a formula 1 alatt ,sőt még a foci vb döntője alatt is aludt a szemét!

igaz ,hogy sokat,nagyon sokat dolgozunk , de én barom elviszem futni hajnali 4 és 5 között,ha éppen 6-ra megyek a melóba. miért ? mert nappal kur...a meleg van ! azért. hiszen ,ha éjszakás műszakból hazaérek akkor 7 órára már a tőlünk 8 km-re lévő tóban fürdünk .a kemény meló után én sem örömömben tekerek le 16 km-t. a lényeg a kutyák mozgatása relatív. nekem a heti 30-50 km bicaj melleti futtatás vált be. heti 2-3 kör lehetőleg víz mellett mert pásztorkutya a szentem de egy delfin lelke lakik a szívében . hogy a fra.c essen a dögébe :)

szóval amikor a napi séta max 100 méter :) annak oka van . a fáradság :) a sok év alatt kialakult rendszer alapján : 0 és 10 c fok között sok-sok mozgás sok futtatás ! 0 fok alatt inkább séta vagy futtatás de csak száraz időben ( a hó nehezíti a bicajozást ) 25-28 fok felett csak séta ,esetleg be a kocsiba és irány a vízpart. úszás és úszás,és úszás...:)

+ 10 -és 25 fok között pedig minden az én fizikumomtól függ. de az biztos,hogy autó mellett csak akkor szabad futtatni a kutyát ,amikor már nem tudsz menni :)

mert bizony volt rá eset,hogy gipszel a lábamon futtattam :)

az viszont igaz ,hogy tv-t nézni nem szeret! ez tény :)

2014. júl. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/101 A kérdező kommentje:
egyértelműen nem fogadom el. Mivel én a kutyámon látom hogy sokkal boldogabb mint bent. Idebent ugy fekszik mint aki büntetésben van mint aki unatkozik a fejét a földre csapva. De a kint van egész más a kutya. És inger éri , hisz a kapun kivűlről számos ingert kap. Valamint okosabb is mert kint a kertben több akadályon kell átjutnia mint a lakásban. Ti csak higyjétek hogy jót tesztek a kutyátoknak , pedig csak kinozátók. Szerencsére sokan velem egyet értenek de ti meg csak pontozátok le őket idióták ehhez értetek meg a kutyátokat kinozni azért tartatok kutyát hogy jó legyen nektek de neki jó? leszarjátok... szánalmas
2014. júl. 26. 20:52
 29/101 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem vannak fajták,amik nem valók panelba,az pedig biztos,hogy a kutyáknak nem jó,ha sokat vannak egyedül,bezárva,egy ingerszegény lakásba.Persze a kutyák hozzászokhatnak,de nem az igazi.
2014. júl. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/101 anonim ***** válasza:
96%
Mi panelban laktunk egy huskyval. Reggel séta, aztán meló, utána haza, és mentünk játszani a kutyahaverokkal. Én még szakadó esoben is 1,5 orát minimum sétáltam a kutyámmal, aztán fönt tanultunk. Ezek után végignézte hogy megfőzőm a vacsit é aludt reggelig. Napközben egy szava nem volt,. a szomszédasszony szerint nagyon jol nevelt kutya, mert sok kutya ugat ha otthon hagyják. Én csak kifárasztottam, ezért nem ugatott. Ja és sok kutyának nincs ám 50 nm-es kennelje, a panelkutyák meg 50 nm-en mozoghatnak. Most átköltöztünk kertes házba. Itt alszik bent, és beiszkol délután is. Ja és a "kerti" kutyám aki soha nem volt panelba (azota lett nekünk) nappal a házában fekszik és alszik. A panlekutyám napirendje nem változott. Reggel játék, pisi, aztán kaja, alvás, addig a gazdi dolgozik, majd játék. Ja és az én kutyám szereti nézni a tv-t, a kedvenc filmje a Kutyahideg. És szerintem nagyon sok panelos sokkal többet foglalkozik a kutyájával mint a kertisek. Ha panelba laksz igy is ugy is leviszed a kutyut, sok idot vagytok egyutt, a kerti kutyások sokan csak enni adnak és hello. Szerintem ez gazda és foglalkozás fuggo.
2014. júl. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!