Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyások miért gondolják...

A kutyások miért gondolják úgy, hogy nekik joguk van a kutyáikkal közterületen a kutya nélküli járókelőkben félelmet kelteni?

Figyelt kérdés

A minap történt velem az alábbi eset:

Gyalogjárdán sétáltam és egy patakon átívelő hídhoz közeledtem, amikor láttam, hogy egy nagy labrador-féle kutya szabadon járkál és hirtelen elkezd felém szaladni. A gazdája rákiabált, amire a kutya vissza is ment hozzá, de majdnem megállt a szívem, annyira megijedtem. Kérdem a férfitől, hogy mégis hogyan gondolja, hogy póráz nélkül van a nagy testű kutyája közterületen, mire ő közli, hogy ez patakpart és egyébként a táskájában ott a póráz. Erre mondom neki, hogy én pedig a közterületen, a járdán sétálok és jogom van ezt úgy megtenni, hogy ne keltsenek bennem félelmet a póráz nélkül sétáltatott kutyák, erre pedig még neki állt feljebb.


A kutyások többsége miért nem tartja be a közösségi együttélés alapvető szabályait sem? Miért nem veszik tudomásul, hogy nem mindenki szereti a kutyákat, sőt van aki retteg tőlük? És ez az eset csak a jéghegy csúcsa a kutyásokkal való problémákat illetően...


29/F



2015. dec. 28. 19:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/126 A kérdező kommentje:

"Ha ennyire a félsz a kutyáktól ne sétálgass olyan helyen ahol kutyákat futtatnak."


KÖZTERÜLET ember, érted mi az??? Megint ott tartunk, hogy a kutya nélküliek közlekedjenek máshol, alkalmazkodjanak a kutyásokhoz.


Egyébként bejelentést fogok tenni az esettel kapcsolatban a közterület-felügyeletnél. Ha mást nem, azt elérem, hogy talán gyakrabban járőröznek majd arra.

2015. dec. 28. 19:53
 12/126 anonim ***** válasza:
57%
Csajozz be kérdező, mert agyadra ment már a magány... anyucitól is költözz el, inkább fizesd az albérletet, de ne nőiesedj el még jobban. Máris úgy gondolkodsz és viselkedsz, mint a hatvanas szomszédasszonyom.
2015. dec. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/126 A kérdező kommentje:

"Az isten szerelmére, kimegy az ember a patakpartra, hogy nyugodtan játszhasson a kutyájával, erre beleköt valami középkorú pszichopata, merthogy ő fél."


Nem patakpart, hanem közforgalmú gyalogos híd, amely 2 városrészt összeköt. Azt pedig kikérem magamnak, hogy 29 éves létemre középkorú lennék, azt pedig pláne, hogy pszichopata azért, mert nehezményezem, hogy közforgalmú gyalogos járdán nagytestű kutyák szabadon szaladgálnak.

2015. dec. 28. 19:57
 14/126 A kérdező kommentje:

"Csajozz be kérdező, mert agyadra ment már a magány... anyucitól is költözz el, inkább fizesd az albérletet, de ne nőiesedj el még jobban. Máris úgy gondolkodsz és viselkedsz, mint a hatvanas szomszédasszonyom."


Az összes dologban tévedsz:

- Van párom,

- A saját tulajdonú lakásomban élek,

- Csajra pedig egyébként sem tartanék igényt, mivel a saját nememhez vonzódom.

2015. dec. 28. 20:00
 15/126 anonim ***** válasza:
80%

Miért támadjátok a kérdezőt? Igaza van, hogy KÖZTERÜLETEN pórázon kéne a kutyát vinni. Nem esik le egyik kutyás ujjáról sem az aranygyűrű ha fogja a pórázt- Nekem is van kutyám, tudom mikor engedhetem el, és mikor nem.

Miért nem lehet egymás mellett élni úgy hogy figyelembe veszem a másikat is? Nem csak enyém az utca a KÖZTERÜLET mert kutyás vagyok. Lehet én vagyok egyedi de még a kutyaszart is összeszedem amit a kutyám alkot.

2015. dec. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/126 anonim ***** válasza:
97%

15:

Mert nem mindenki korrekt, mint te, vannak bunkó emberek a kutyások között is, akiknél a kérdező úgymond betalált.

2015. dec. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/126 anonim ***** válasza:
80%

"Csak annyit látott a kérdező, hogy szalad felé egy nagytestű kutya."

Öhm, nem, azt is látta, hogy vissza lett hívva. Akkor kellett volna fellélegeznie és mennie tovább csendben.


A minden szabadon lévő kutyától való félelem irracionális. Sokkal irracionálisabb, mint mondjuk a szabadon mászkáló rézbőrűektől való félelem, aztán mégis bemegyünk szívbaj nélkül a nyóckerbe, és általában ki is jövünk onnan sértetlenül, anélkül, hogy panaszkodnánk a rendőrségnek, hogy miért engedik ezeket szabadon kóricálni, pedig köztudott, hogy némelyikük lop, csal, hazudik, gyilkol. Néha unalmamban átlapozom a police-hu-n a körözött személyek listáját, fehér ember csak elvétve van közöttük, és valamiért még mindig nem remegek a félelemtől, ha meglátok egy cigányt, egészen addig, amíg nem viselkedik gyanúsan (és valóban gyanúsan, nem csak az én fantáziám szerint). Egyszerűen azért, mert hülyeség lenne. Pedig speciel lenne is személyes okom rettegni tőlük, nem is egy. De józan ésszel felfogom, hogy marhaság, ezért ha véletlenül meg is ijedek indokolatlanul, utána megnyugszom, és nem kürtölöm világgá, meg nem próbálok úgy tenni, mintha a világ lenne elcseszve, nem pedig én.


Nem fogunk soha olyan világban élni, ahol mindenkinek az értelmetlen félelmeit figyelembe lehet venni. A kutyáktól való félelmet amúgy tökre megértem, éppen ezért nem engedem oda a kutyáimat én se senkihez. De azt nem tudom tolerálni, amikor látványosan kiderül, hogy nincs valós veszély, és mégis úgy csinálunk, mintha valakinek majdnem átharapta volna a torkát a kutya. Nem történt semmi. Nem volt veszély. Hülyeség minden kutyától megijedni, pont. Akinek ilyen komoly szintű félelmei vannak, az meg ne várja el, hogy mindenki más igazodjon hozzá. Az emberek 99,99%-ának semmi problémája nincs a szabadon kóricáló, őket nem zaklató kutyákkal. Hogy a kérdezőnek van, az sajnos egyéni szociális probléma. Ha engem egyszer elüt egy sárga autó, és aztán félek a sárga taxiktól, akkor az én kedvemért sem fogják őket átfesteni lilára. Azért élünk társadalomban, meg demokráciában, mert a többség szava dönt (és ne kezdjünk el politizálni meg sipákolni, hogy de hát itt nincs demokrácia, köszi). És a többség szerencsére teljesen rendben van a jól nevelt kutyákkal.

2015. dec. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/126 anonim ***** válasza:
67%

Jelen konkrét példánál maradva, én nem értem, mi volt itt a gond. A kutya nem ártó szándékkal közeledett, nem volt veszélyes, a gazdája szavára visszafordult, és szót fogadott neki.

Most akkor mitől ijedtél meg?

Persze, valóban vannak olyan emberek is, akik akár a veszélyes vagy szimplán csak nem behívható (ez a gyakoribb, hogy ugyan nem veszélyes, de neveletlen) kutyájukat is elengedik pórázról, de ez esetben semmi ilyenről nem volt szó.

2015. dec. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/126 anonim ***** válasza:
94%

Én értem a problémádat, megijedtél a kutyától.


Viszont ha lenne kutyád, te is tudnád (Nem kötözködésből írom!), hogy ahol teljesen szabályszerűen el lehet engedni a kutyádat, nos, olyan hely egyrészt nagyon kevés van, másrészt kicsik és koszosak (ez a sok igénytelen gazda sara is), harmadrészt kb. lehetetlen ott lefárasztani egy kutyát.

A kutyának is kínzás, ha folyamatosan pórázon kell lennie.


A gazda tekintettel volt rád és visszahívta a kutyáját, épp azért volt ellenséges, mert te beszóltál neki.


Igazából elég sz.ar a helyzet, mert a nem kutyások is sokszor jogosan hőbörögnek, meg a kutyások is, okokat lásd fentebb. Ettől függetlenül sok a bunkó kutyás.


Én is szoktam amúgy póráz nélkül sétáltatni parkos, ligetes területeken, de én nagy ívben kerülök a kutyával mindenkit, ha szembe jön valaki az úton pl. akkor a másik oldalamra hívom át a kutyát vagy pórázra veszem, mert tudom, hogy vannak, akik félnek a kutyáktól. Kisgyerekeseket még nagyobb ívben kerüljük. Ha kocogó jön, lábhoz hívom és megfogom a nyakörvét, mert, bár baromira nem érdeklik a kocogó emberek, azért némelyik futón látom, hogy így megnyugszik. Bár az is igaz, hogy ha engedély nélkül odanyargalna valakihez a kutyám én le is szidnám rendesen.

2015. dec. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/126 anonim ***** válasza:
72%

Persze, igazad van, a gazdának a jogszabályok értelmében nem volt joga póráz nélkül sétáltatni a kutyát. De neked pedig nem volt jogod őt zaklatni és veszekedni vele. Ha ilyen van, akkor hívj közterest, ő intézkedhet, de te nem! Jogod van a békés sétáláshoz közterületen, ahogy annak a gazdának is.


Mellesleg csak saját vélemény, de szégyen, hogy megkövetelik mindenhol a pórázt, de vidéken rendes kutyafuttató gyakorlatilag nincs.

2015. dec. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!