Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyások miért gondolják...

A kutyások miért gondolják úgy, hogy nekik joguk van a kutyáikkal közterületen a kutya nélküli járókelőkben félelmet kelteni?

Figyelt kérdés

A minap történt velem az alábbi eset:

Gyalogjárdán sétáltam és egy patakon átívelő hídhoz közeledtem, amikor láttam, hogy egy nagy labrador-féle kutya szabadon járkál és hirtelen elkezd felém szaladni. A gazdája rákiabált, amire a kutya vissza is ment hozzá, de majdnem megállt a szívem, annyira megijedtem. Kérdem a férfitől, hogy mégis hogyan gondolja, hogy póráz nélkül van a nagy testű kutyája közterületen, mire ő közli, hogy ez patakpart és egyébként a táskájában ott a póráz. Erre mondom neki, hogy én pedig a közterületen, a járdán sétálok és jogom van ezt úgy megtenni, hogy ne keltsenek bennem félelmet a póráz nélkül sétáltatott kutyák, erre pedig még neki állt feljebb.


A kutyások többsége miért nem tartja be a közösségi együttélés alapvető szabályait sem? Miért nem veszik tudomásul, hogy nem mindenki szereti a kutyákat, sőt van aki retteg tőlük? És ez az eset csak a jéghegy csúcsa a kutyásokkal való problémákat illetően...


29/F



2015. dec. 28. 19:21
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 121/126 anonim ***** válasza:
81%

Senki nem varja el, hoyg elkeruld ez fel sem merult, te varod el, hogy aki kutyat tart az alkalmazkodjon hozzad. Azert az emberek 90% pozitivan/semlegesen all a kutyakhoz van egy kisebbseg aki nem. De mondom neked igazad van csak semmi nem fog valtozni es senkit nem erdekel, mert a te elkepszelesed nem teljesitheto es nem is "behajthato".


Ismerve a kozteruleteseket eleg utalatnak orvendenek igy is "szerencsetlenek" (pedig csak a munkajukat vegzik), meg keressek is feleslegesen a feszkot.


Hozzateszem, akkor hivatkozz a jogra es a torvenyre ha magad is betartod, mert gondolom te meg nem toltottel le filmet, zenet, programot...


Az, hogy meleg vagy kutyat nem erdekli ez mar ne haragudj a te dolgod, azzal "villogsz" nalam csak hiteltelenne valsz.

2016. márc. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/126 A kérdező kommentje:

"Istenem... Nagyon nevetek rajtatok "drága" kérdező-felhaborodott "pár"...:D vasarnap este 23:00kor nincs jobb dolgotok mint osszebujva a gyakorikerdeseken provokaljatok az embereket... Ennyire unalmas az eletetek? :O "


A kevésbé unalmas dolgon már túl vagyunk! :P

Egyébként csak én félek a kutyáktól, párom csak szolidáris velem! :)

2016. márc. 27. 23:21
 123/126 anonim ***** válasza:
71%

Ilyen alapon én is hisztizhetnék azon,hogy az én adómból autóutakat,parkolókat építenek.

Az autók sokkal több balesetet okoznak(elég csak megnézni bármelyik Híradót)és sokkal többen betegszenek meg miattuk,mint kutyák miatt.

2016. márc. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/126 anonim válasza:
55%
Én bizony küllemű és típusú emberektől jobban félek, szájkosarat és pórázt?
2016. jún. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/126 anonim válasza:
55%
bizonyos*
2016. jún. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/126 anonim ***** válasza:
100%
Bocs hogy hagyunk mozgásteret a kutyának...
2018. jún. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!