Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyások miért gondolják...

A kutyások miért gondolják úgy, hogy nekik joguk van a kutyáikkal közterületen a kutya nélküli járókelőkben félelmet kelteni?

Figyelt kérdés

A minap történt velem az alábbi eset:

Gyalogjárdán sétáltam és egy patakon átívelő hídhoz közeledtem, amikor láttam, hogy egy nagy labrador-féle kutya szabadon járkál és hirtelen elkezd felém szaladni. A gazdája rákiabált, amire a kutya vissza is ment hozzá, de majdnem megállt a szívem, annyira megijedtem. Kérdem a férfitől, hogy mégis hogyan gondolja, hogy póráz nélkül van a nagy testű kutyája közterületen, mire ő közli, hogy ez patakpart és egyébként a táskájában ott a póráz. Erre mondom neki, hogy én pedig a közterületen, a járdán sétálok és jogom van ezt úgy megtenni, hogy ne keltsenek bennem félelmet a póráz nélkül sétáltatott kutyák, erre pedig még neki állt feljebb.


A kutyások többsége miért nem tartja be a közösségi együttélés alapvető szabályait sem? Miért nem veszik tudomásul, hogy nem mindenki szereti a kutyákat, sőt van aki retteg tőlük? És ez az eset csak a jéghegy csúcsa a kutyásokkal való problémákat illetően...


29/F



2015. dec. 28. 19:21
 71/126 anonim ***** válasza:
11%

68:

De tud mozogni, a tágas udvaron, ahol tartják. Nyilván nem állatkínzókról beszélek, akik panelba zárják a nagytestű kutyát, hanem felelős állattartökról.


Emellett még ott vannak a kutyafuttatók is az egyik kommentelő állításával szemben nem 2-3 van Pesten, annyi egy kisvárosban van. Ahol lakok (vidéki város), 2 van 200 m-en belül, az egyik kicsi, a másik viszont kimondottan tágas, de mindkettőben pangás van, ehhez képest rengetegen sétáltatják a kutyáikat a környéken póráz nélkül. És ezek többnyire nem békés kutyák, hanem lakótelepi suhancok félrenevelt nagytestű kutyái.

2015. dec. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/126 anonim ***** válasza:
83%
Igazad van, jobb ha a kutya a kertben éli le az életét nulla szocializációval ingerszegény környezetben!
2015. dec. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/126 anonim ***** válasza:
93%
Na, akkor remélem az itt jelenlévő törvénytisztelő állampolgárok majd azokat is kamerázni fogják meg feljelentgetni, aki január után megkötve, láncon tartja a kutyáját - merthogy 2016-től ez is törvénybe ütköző lesz ;)
2015. dec. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/126 anonim ***** válasza:
83%
23 éves, 50 kilós nő vagyok. Találkoztam már nem egy nagytestű kutyával az utcán, nem foglalkoztam velük és ők sem velem. Természetesen kell viselkedni. Nem tigris jön veled szemben, hanem egy kb 10 000 éve ember mellett élő lény. Nagyobb az esélye annak, hogy egy ember támadjon meg az utcán, mint kutya. Kutyám és macskám is van (bentiek), de az embereket is szeretem.
2015. dec. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/126 anonim ***** válasza:
18%

72:

Attól függ mit nevezel ingerszegénynek. A kertben tartott kutyát is ugyanúgy el lehet vinni sétáltatni, csak pórázon, ahogy a lakásban tartottat is csak pórázon sétáltathatnád, ha törvénytisztelő lennél. A kertben meg szabadon mozoghat, nyilván nem mindegy, mekkora az a kert.

2015. dec. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/126 anonim ***** válasza:
82%
Ja, a kertben szabadon mozog... Hacsak nem egy full ideggyenge kutyád van, nem fog kilométereket futni körbe! Miért is tenné? A gyerek sem fut körbe-körbe a szobájában! Kevés a pórázos séta, a kutyának kell a rendes mozgás is, munka is! Márpedig dolgozni sem lehet csak pórázon! Bár gondolom nálad, utolsó, a kutya igényeinek kielégítése meg sem fordul a fejedben.
2015. dec. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/126 anonim ***** válasza:
18%

76:

Ha nem tudom kielégíteni a kutya igényeit törvényes keretek között, akkor nem kezdek kutyatartásba, vagy olyan kutyát tartok, amelyiknek elég az a mozgásigény, amit a lehetőségeimet figyelembe véve nyújtani tudok számára. Ennyi. Látom a felelősség fogalma egyeseknél már kikopott.

2015. dec. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/126 anonim ***** válasza:
84%
Igen, ezt sajnos alá tudom írni... A felelősség fogalma valóban kikopott sokakból, hisz nincs olyan kutya, amelyiknek elég lenne a csak pórázos séta! Vagy az, hogy nem dolgozik vele a gazdája! Ilyen esetben valóban nem kellene kutyát vállalnod!
2015. dec. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/126 anonim ***** válasza:
20%
nekem van egy labim és én is póráz nélkül szoktam sétáltatni (néha) és ha meglátok egy embert a messzeségben rárakom a pórázt. a kutyusokban megbízhatsz mert ha séta közben találkozol velük akkor nem harapnak (főleg ha ott van a gazdijuk)
2016. jan. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/126 anonim ***** válasza:
85%
Én meg homárokkal nem akarok egy városban élni,úgyhogy a kérdező lője ki magát az űrbe :)
2016. márc. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!