Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyások miért gondolják...

A kutyások miért gondolják úgy, hogy nekik joguk van a kutyáikkal közterületen a kutya nélküli járókelőkben félelmet kelteni?

Figyelt kérdés

A minap történt velem az alábbi eset:

Gyalogjárdán sétáltam és egy patakon átívelő hídhoz közeledtem, amikor láttam, hogy egy nagy labrador-féle kutya szabadon járkál és hirtelen elkezd felém szaladni. A gazdája rákiabált, amire a kutya vissza is ment hozzá, de majdnem megállt a szívem, annyira megijedtem. Kérdem a férfitől, hogy mégis hogyan gondolja, hogy póráz nélkül van a nagy testű kutyája közterületen, mire ő közli, hogy ez patakpart és egyébként a táskájában ott a póráz. Erre mondom neki, hogy én pedig a közterületen, a járdán sétálok és jogom van ezt úgy megtenni, hogy ne keltsenek bennem félelmet a póráz nélkül sétáltatott kutyák, erre pedig még neki állt feljebb.


A kutyások többsége miért nem tartja be a közösségi együttélés alapvető szabályait sem? Miért nem veszik tudomásul, hogy nem mindenki szereti a kutyákat, sőt van aki retteg tőlük? És ez az eset csak a jéghegy csúcsa a kutyásokkal való problémákat illetően...


29/F



2015. dec. 28. 19:21
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/126 anonim ***** válasza:
85%

Nem mi lett volna ha, hanem adott egy potenciális veszély, és annak az elkerülése. Még egyszer, ha aditt esetben nem történik baj, akkor az biztosan rendben van? Akkor az ittas vezetés is ok, ha sikerül nem okozni balesetet adott esetben?


A dohányzást korlátozó törvények sem régiek, mégis jogosak. A kulturált dohányos addig is ügyelt arra, hogy másokat ne zavarjon, ahogy a felelős állattartó is, hogy másokat ne veszélyeztessen. A többiek miatt kell a törvény.

2015. dec. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/126 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy meg nyilván nem alaptalanul találták ki a törvényt, mert voltak kutyatámadások, vannak és lesznek is. Ha egy részét meg lehet előzni, az már jó. Azt pedig sose felejtsük el, hogy nem a kutya, hanem a gazdája a felelős.
2015. dec. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/126 anonim ***** válasza:
64%
Jó tudni, hogy a kutya manapság potenciális veszély :) Nem is értem miért él az ember mellett több ezer éve, hogy élte túl az emberi faj 2015-ig amikor a Mindenható megvédte ártatlan bárányait, akik olyan makulátlan tiszta lelkek és előrukkolt a póráztörvénnyel, ami milliók életét mentette meg a szörnyű kínhaláltól, amit az állítólag ember legjobb barátja tartotta rettegésben szent gyermekeit.
2015. dec. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/126 anonim ***** válasza:
64%

Nem a kutya a potenciális veszély, hanem a felelőtlen állattartók okozzák a veszélyt. A pórázt nem 2015-ben találták fel, és nem véletlenül alkalmazzák. A kutyát sem véletlenül idomítják.


Az még mindig nem érv, hogy a törvény új, rengeteg példát lehet hozni, amit valamikor lehetett, ma meg tilos, mert már nem fér bele a társadalmi együttélés szabályaiba. Eleve a városi élet teljesen más, mint a falusi, vagy régen a városi, az a jelenség anno nem létezett, hogy kis lakásokban tartottak nagytestű kutyákat, majd levitték a játszótérre sétáltatni. A világ változik, anno a rabszolgaság is törvényes volt. Vagy másik példa, az állatkínzás sem volt tiltott, most meg az (jogosan).

2015. dec. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/126 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem az egész szituáció fel lett fújva. Kora reggel én is póráz nélkül viszem a kutyát sétálni, mert olyankor nincs senki lent és legalább meló előtt picit lemozgatom. (Közvetlen a lépcsőháznál egy füves, patakos rész van, de végig, 10 emeletes tömb sor szegélyezi)

Szóval általában reggel egy fél órát 40 percet ott szoktunk sétálni a hídig majd vissza. Nagyon ritkán találkozok valakivel aki arra megy munkába, általában kutyákkal vannak lent. Soha senki nem szólt még, hogy megijedt volna a kutyától. Én sétálok a járdán, ő a fűben szaladgál, szimatol. Persze evidens hogy ha valaki jön magamhoz hívom, ha gyerekkel jönnek pórázra is teszem, nem azért mert bántaná, de a szülőnek nagyobb biztonság érzetet ad. Én azt vettem észre, hogy egyébként az emberek felismerik, hogy egy jól nevelt kutyát látnak és nem problémáznak. De pontosan azért viszem reggel ott, mert akkor nagyon ritkán találkozok valakivel és a kutyának kell a szabad tér. Sok kutya lakik arra, én még csak olyan kutyát láttam ott elengedve, aki normálisan behívható és nem támadós. Vannak pórázon szájkaretés kutyák, azok szerintem sokkal veszélyesebbek mintha egy nyugodt, de elengedett kutyát lát az ember.

A kutyás biztosan hívta volna hamarabb is a kutyáját, ha látja, hogy te félsz vagy ha hamarabb észre vesz. Nem szabad ezért haragudni. Értem én, hogy megijedtél, meg hogy nem szabadna elengedni, de valahol el kell, mert kell egy kis szabad tér is a kutyának. Inkább vigye reggel, mikor nincs senki, mint akkor amikor sokan járnak arra. Úgy gondolom mindenkinek saját felelőssége megnevelni a kutyáját és felmérnie, hogy eltudja-e engedni megbízhatóan. Egyébként meg ez a póráz használat a modern kor hülyesége. Régen nem használtunk pórázt, és még sem volt támadás, szökés és a többi. Ez csak a kutyatartók kényelmességére szolgál. Sokkal könnyebb pórázra tenni a kutyát, meg szájkosárba bújtatni, mint megnevelni.

2015. dec. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/126 anonim ***** válasza:
33%

Ez már megint egy egyértelműen provokatív kérdés. A kérdező élvezi, hogy itt végre kedvére gyűlölködhet, itt végre minden idegességét levezetheti. Hisz mi másért írt volna egy olyan fórumra, ahol max. 20 kutyás látja a problémáját?

Kérdező, ha ennyire mély nyomot hagyott benned egy jól nevelt kutya, akkor menj el terápiára, vagy csinálj országos felszólalást az ilyen kutyák gazdái ellen. Esetleg menj el politikusnak. De én sem teszek ki kérdést az itteni autós csoportban "az autósok miért hiszik, hogy félelmet kelthetnek a gyalogosokban?" címmel, mikor elmegy mellettem egy kocsi százzal, vagy nem engednek át a zebrán.

2015. dec. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/126 anonim válasza:
23%

" De pontosan azért viszem reggel ott, mert akkor nagyon ritkán találkozok valakivel és a kutyának kell a szabad tér. "


tehát előre kitervelt szándékkal követed el a szabálysértést, amire még büszke is vagy! Gratulálok! Minek is ide törvény? Minek ide szabály? ANARCHIÁT A NÉPNEK!!!


amúgy komolyra fordítva a szót. ha nem tetszik egy törvény, be lehet nyújtani a módosítására javaslatot és akkor az el lesz bírálva. de addig amíg az a jogszabály érvényben van, szíveskedjél betartani! Én meglátlak kutyát futtatni közterületen ahol TILOS:


1 lekamerázlak.

2 feljelentelek.

3 kapod majd a szép csekket!

2015. dec. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/126 anonim ***** válasza:
71%

Utolsó, tilos bárkit is lekamerázni az ő engedélye nélkül. Ezért téged is fel lehet jelenteni!


Mellesleg egy csak pórázon sétáltatott kutya az igazán közveszélyes! Mert nem tud eleget mozogni, állandóan feszült emiatt! Ha lenne kutyád, vagy ha normálisan nevelnéd a kutyádat, ezt tudnád. És a törvény nem írja elő a pórázhasználatot, csak azt, hogy a kutyának felügyelet alatt kell lennie. Csupán a városi rendeletek mondják ki, hogy kötelező a póráz. De a városi rendelet nem bírálhatja felül a törvényt.

2015. dec. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/126 anonim ***** válasza:
86%

Oké, hogy meghozták ezt a törvényt, de akkor mégis hol sétáltassa a nyomorult kutyás a kutyáját? Mert oké, hogy Pesten van 2-3 kutyafuttató, amiről amúgy valamiért a kedves anyukák azt hiszik játszótér és még nekik áll feljebb, ha odaviszi valaki a kutyáját, de ahol meg nincs futtató? Akkor mi van? Mert hiába hozza meg valaki azt a törvényt hogy mától mindenki vegetáriánus, ha amúgy nem termesztenek se zöldséget, se olyan kaja nem kapható ahol lakik az ember, akkor ne egyen húst, inkább dögöljön éhen? Ha a kormány nem ad teret, ahol szabályosan sétáltassa az ember a kutyáját, akkor a kutya élje le az életét pórázon?


#67, get a life, kínodban már te se tudsz mit kezdeni magaddal, csak kavarni a szärt, de tudod, addig jár a korsó a kútra amíg meg nem bässzák a vízhordó lányt.

2015. dec. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/126 anonim ***** válasza:
78%
Látom sok az unatkozó ember. Ne etessétek a trollokat.
2015. dec. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!