Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyások miért gondolják...

A kutyások miért gondolják úgy, hogy nekik joguk van a kutyáikkal közterületen a kutya nélküli járókelőkben félelmet kelteni?

Figyelt kérdés

A minap történt velem az alábbi eset:

Gyalogjárdán sétáltam és egy patakon átívelő hídhoz közeledtem, amikor láttam, hogy egy nagy labrador-féle kutya szabadon járkál és hirtelen elkezd felém szaladni. A gazdája rákiabált, amire a kutya vissza is ment hozzá, de majdnem megállt a szívem, annyira megijedtem. Kérdem a férfitől, hogy mégis hogyan gondolja, hogy póráz nélkül van a nagy testű kutyája közterületen, mire ő közli, hogy ez patakpart és egyébként a táskájában ott a póráz. Erre mondom neki, hogy én pedig a közterületen, a járdán sétálok és jogom van ezt úgy megtenni, hogy ne keltsenek bennem félelmet a póráz nélkül sétáltatott kutyák, erre pedig még neki állt feljebb.


A kutyások többsége miért nem tartja be a közösségi együttélés alapvető szabályait sem? Miért nem veszik tudomásul, hogy nem mindenki szereti a kutyákat, sőt van aki retteg tőlük? És ez az eset csak a jéghegy csúcsa a kutyásokkal való problémákat illetően...


29/F



2015. dec. 28. 19:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/126 anonim ***** válasza:
34%

saját nememhez vonzódom


hát meg is látszik, te férfiatlan senkiházi


minek vannak ezek a (kár ideírni úgy se engedné megjelentetni)a világon

2015. dec. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/126 anonim ***** válasza:
73%
ilyenkor szégyenlem, hogy kutyás vagyok:((( én ha elengedem , és látom, hogy jön valaki, automatikusan hivom lábhoz, még esélyt sem hagyok neki, hogy elinduljon az idegen fele. és igenis van aki fél a kutyától, ezt illik tiszteletben tartani.
2015. dec. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/126 anonim ***** válasza:
75%

17:

Utána visszahívta, de addig a kérdező jogosan tarthatott egy számára idegen kutyától. Nincs ebben semmi irracionális.

2015. dec. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/126 anonim ***** válasza:
54%
Van aki a fiúkat szereti, van, aki a kutyákat
2015. dec. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/126 anonim ***** válasza:
66%

20:

Ha valaki tilos dolgot csinál, jogom van figyelmeztetni, attól hogy én magam nem intézkedhetek. Pl. ha szemetel, ugyanez lenne a helyzet.


Azt meg önkormányzati rendelet szabályozza, hogy hol szabad kutyát póráz nélkül sétáltatni, hol nem. Pl. Pécs tele van kutyafuttatókkal, van kisebb, nagyobb is, és tilos is közterületen a futtatókon kívül póráz nélkül sétáltatni a kutyákat, mégis a többség nem tartja be a helyi rendeletet. Én írtam a falkás példát, ott viszont nem tilos, ez Budapest egyik kerülete. Ettől még 8 közepes és nagytestű kutyát sétáltatni póráz nélkül simán mások veszélyeztetése.

2015. dec. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/126 anonim ***** válasza:
73%

A gond ezzel az, hogy rendszerint az ilyen emberek nem csak azért veszekszenek, mert szabadon van a kutya, hanem azért is, mert nincs szájkosár rajta, mert pórázon kiszagolt rá, mert pórázon ránézett, mert pórázon elsétált mellette anélkül, hogy ránézett vagy rászagolt volna, mert egyáltalán sétál emberek között. Annyi ilyenbe botlottam már, és nem értem, hogy miért kell veszekedni másokkal? Értem én, sok a feszültség és ezt kényelmesebb egy idegenen levezetni, na de ne csodálkozzunk már, ha az idegen ember ezt nem tűri!

És még mindig azt mondom, az ilyenekre vannak a közteresek, őket kell értesíteni, nem pedig saját kézbe venni a dolgokat! Szép is lenne, ha mindenki maga torolhatná meg a vélt vagy valós sérelmeiket!

2015. dec. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/126 A kérdező kommentje:

"És még mindig azt mondom, az ilyenekre vannak a közteresek, őket kell értesíteni, nem pedig saját kézbe venni a dolgokat! Szép is lenne, ha mindenki maga torolhatná meg a vélt vagy valós sérelmeiket!"


Mikor vettem én "saját kézbe a dolgokat"? Egyszerűen szóvá tettem a kutya gazdájának, hogy nem helyénvaló egy közforgalmú gyalogos járdán szabadon hagynia a nagytestű kutyáját. Nem gondolom, hogy megtoroltam volna valamit is.

2015. dec. 28. 20:50
 28/126 anonim ***** válasza:
67%
Hát nem tudom, ha én lelépek az úttestre, és hirtelen meglátok egy világító autót, majd rájövök, hogy az egy helyben áll, nem jön felém, akkor nem anyázok, hogy a francnak ijesztget, hanem megnyugszom. Nem értem, miért kell egy jelentéktelen eseményen ennyit pörögni. Nem történt semmi, nem volt veszély, az ijedezés meg önmagában azért nem egy tragédia. Ha valakit érdekel, mesélek szívesen tragédiákról, aztán lehet gondolkodni, mennyire komoly dolog, hogy szembejött velem egy kutya.
2015. dec. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/126 anonim ***** válasza:
67%

komolyan fájdalmas volt egyes emberek kommentjeit olvasni.

nem lehet felfogni,hogy nem mindenki szereti a kutyákat?és igen, van aki felnőtt ember létére is fél a nagytestű kutyáktól. ennek oka van, általában valami gyerekkori trauma...de ha nem is, akkor is el kéne fogadni,hogy vannak emberek akik frászt kapnak,hogyha odarohan hozzájuk egy idegen kutya(még akkoris,hogyha amúgy szeretik a kutyákat). éppen ezért van benne a TÖRVÉNYBEN is,hogy közterületen pórázon kell sétáltatni a kutyát. NEM lehet elengedni .

de én is látom nap mint nap, hogy erre nagyon sok ember magasról tesz. aztán ha a kutya megsebesít valakit, akkor meg csóri állat lesz elaltatva, a felelőtlen gazdája miatt.

és én tudok rengeteg példát, akik a többi törvényre is tesznek , és nem oltatják,féregtelenítik a kutyát. ezért sem vagyok boldog,hogyha odajön nyalogatni valami vadidegen kutya. de bennem is van egy kis félsz a nagytestű kutyák láttán. ez van. komolyan aki ezt nem bírja felfogni,az megérdemelné,hogy végre jól megbírságolják.

2015. dec. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/126 anonim ***** válasza:
90%

Tisztázzuk akkor.

A kutyáktól való félelem oké. Megértjük, elfogadjuk, nem engedjük oda a kutyáinkat, mert jó arcok vagyunk.

A kutya látványától való félelem viszont nem oké, mert értelmetlen.

A kutyáktól félő emberre odafigyelő gazda szapulása sem oké (mert ugye el lett hívva a kutya), mert az meg bunkóság.

Túl lett reagálva egy ártalmatlan szituáció, és a mit sem sejtő kutyasétáltató dögöljön meg a jól nevelt kutyájával, komolyan?

2015. dec. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!