Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyások miért gondolják...

A kutyások miért gondolják úgy, hogy nekik joguk van a kutyáikkal közterületen a kutya nélküli járókelőkben félelmet kelteni?

Figyelt kérdés

A minap történt velem az alábbi eset:

Gyalogjárdán sétáltam és egy patakon átívelő hídhoz közeledtem, amikor láttam, hogy egy nagy labrador-féle kutya szabadon járkál és hirtelen elkezd felém szaladni. A gazdája rákiabált, amire a kutya vissza is ment hozzá, de majdnem megállt a szívem, annyira megijedtem. Kérdem a férfitől, hogy mégis hogyan gondolja, hogy póráz nélkül van a nagy testű kutyája közterületen, mire ő közli, hogy ez patakpart és egyébként a táskájában ott a póráz. Erre mondom neki, hogy én pedig a közterületen, a járdán sétálok és jogom van ezt úgy megtenni, hogy ne keltsenek bennem félelmet a póráz nélkül sétáltatott kutyák, erre pedig még neki állt feljebb.


A kutyások többsége miért nem tartja be a közösségi együttélés alapvető szabályait sem? Miért nem veszik tudomásul, hogy nem mindenki szereti a kutyákat, sőt van aki retteg tőlük? És ez az eset csak a jéghegy csúcsa a kutyásokkal való problémákat illetően...


29/F



2015. dec. 28. 19:21
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/126 anonim ***** válasza:
71%

Persze.

A kutya odament hozzád? Nem.

Megugatott? Nem.

Megharapott? Nem.

Miért? Mert a gazdája teljes kontrol alatt tartotta. A kutya szótfogadott neki.

Persze... Lehet okoskodni, ahogy te teszed, de! Akkor csináljanak kutyafutattókat!

Ha ez zavar ne sétálj arra. Kerüld el. Ne problémázz, meg hisztizz, mint egy félős kisgyerek. Mert, ha 8 lennél érthető is lenne a kérdés, persze nem jogos.r

A közösségi együttegyüttélésnek nem szabálya, hogy eltüntessek mindent, amitől félsz.

A kutyafóbia mentális betegség. El kell menni pszichológushoz. Majd ő segít.

;)

2016. márc. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/126 anonim ***** válasza:
72%
Kutya és kutya közt is nagy különbségek vannak, nem mindegy h valaki egy jól szocializalt engedelmes kutyát setaltatt poraz nélkül vagy egy olyan kutyát ami kart okozhat masokban. Nem ertem az elobb kutya típus póráz nélküli sétáltatásával mi a problémád.
2016. márc. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/126 anonim ***** válasza:
26%
Nem olvastam vegig a kommenteket, de az elso par is eleg volt ahhoz, hogy leirjam, hogy a kerdezot nem bantotta a kutya, oda se ment hozza, csak elindult fele, nem ment be a kertjebe nem artott neki semmit szoval ebben az esetben nem jogos a felhaborodas! Megmondom oszinten jot nevettem a kerdesen:) Joga van a gazdinak poraz nelkul setaltani a kutyat a patakparton (nyilvan ne fout mellett tegye), ha az jol nevelt. Tobbet nem is fuzok hozza, mert folosleges:)
2016. márc. 27. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/126 anonim ***** válasza:
29%
Ja, de meg annyit, hogy tenyleg kezdened kene valamit ezzel a beteges felelmeddel felnott ferfi letedre. En 18 eves lany vagyok es a mi kornyekunkon vannak boven olyan kutyak akik rendszeresen kiszoknek az utcara es nem epp a legbaratsagosabbak. Na ez mar nem jogos, hogy a gazdi felugyelet nelkul hagyja kint rohangalni az agressziv kutyait. De most, ha betojok, hogy uristen kutya es uristen meghalok azzal rontanek igazan a helyzetet. Egy jo tanacs ilyenkor emeld fel a kezed, indulj el a kutya fele es erosen hatarozottan ordits ra. + hordj magadnal gazsprayt, de csak INDOKOLT esetben hasznald, nehogy lefujj egy artatlan gazdis kutyat
2016. márc. 27. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/126 anonim ***** válasza:
29%
A kérdező titokban belátta, hogy nincs igaza, mert mi itt mind azt írjuk, semmi oka nincs a hisztizésre. Kivéve egy hozzászólót, aki szintén a kérdező, csak másik felhasználói névvel bejelentkezve. Ha figyelmesek vagytok, ti is rájöttök. Nem kell vele foglalkozni, hagy verje magát, meg is érdemli. Értelmes kérdésekkel foglalkozzunk inkább!
2016. márc. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/126 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló!


Egyáltalán nem láttam be, hogy nincs igazam, mert szerintem józan gondolkodású embernél kétség nem merül fel afelől, hogy én látom jól a dolgokat, különösen, hogy a településünkön helyi önkormányzati rendelet is szabályozza a pórázhasználatot. Ti, a kutyás fórum látogatói nem vagytok józan gondolkodású emberek, mivel egy állatot a társadalom többi tagja felé helyeztek és a nem kutyás állampolgárokra is rá akarjátok kényszeríteni ezt a már-már beteges kutyaimádatot. Tudomásul kell vennetek, hogy nem csak kutyások vannak egy társadalomban, és az alapvető együttélés szabályait be kell tartanotok, különösen, ha erre jogszabály is kötelez! A kérdésben leírt esetben lehet, hogy nem történt sem személyi sérülés, sem anyagi kár, de továbbra is azt gondolom, hogy ha póráz lett volna a kutyán, akkor nem kellett volna félelemben közlekednem a közforgalmú gyalogos járdán.


Egyébként írásban jeleztem az esetet a helyi polgármesteri hivatal közterület-felügyeleténél és szerencsére egyre többször látok azon a környéken közterület-felügyelőket, néhány kutyás már kapott is helyszíni bírságot pórázhasználat elmulasztása, illetve kutyaürülék fel nem szedése miatt is. Nyilván sajnos csak néhányan kapnak bírságot, mivel ha a kutya gazdája meglátja a közterületeseket, akkor érdekes módon tudja a jogszabályoknak megfelelően használni a kutyájával a KÖZTERÜLETET, de én minden egyes kutyásra kiszabott sárga csekknek szívből örülök, mert talán kicsit visszaszorítja azt a helytelen álláspontot, ami az itteni fórumon is kialakult: miszerint a kutya nélküli állampolgár alkalmazkodjon és ne sétáljon olyan KÖZFORGALMÚ GYALOGOS JÁRDÁN, amely melletti terültet a kutyások próbálnak - jogtalanul - kisajátítani maguknak.

2016. márc. 27. 10:59
 97/126 anonim ***** válasza:
76%

Hujjuj, találtam neked egy horrorfilmet!


[link]


Szép álmokat!

2016. márc. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/126 anonim ***** válasza:
29%
Legalább már tudjuk mivel kell menni pridera :D
2016. márc. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/126 anonim ***** válasza:
70%

Tényleg,ha a ratyimutogatáson("melegfelvonulás") veszel részt épp és azt látod,hogy ott sétáltatnak póráz nélkül egy kutyát,akkor is így felháborodsz,vagy lefoglalod magad a többi magadfajtával?

Bár épeszű gazdi nem visz a közeletekbe semmilyen állatot,nehogy kikezdjetek szegény jószággal.

2016. márc. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/126 anonim ***** válasza:
72%

"Kedves" kérdező!!!

TE vagy az, aki nem tartja be a közösségi együttélés szabályait. 80 fölötti véleménnyel állsz szemben, ehhez csatoljuk még az ott élő kutyásojat.

Te most több száz embert akarsz kioktatni. Olyan vagy, mint egy rossz óvodás. "Beárulltam őket az ovónőnek, engem mindenki csak bánt" körülbelül ez a szituáció.

Itt lesz*rják a közterhesek, de az biztos, hogy nem hagynám szó nélkül, ha helyszíni bírságot kapnék. Szépen elmennék a hivatalba, hogy építsenek szépen kutyafuttatókat, minimum a beígérteket.

Több száz aláírás van már így is, ha nem történik előrelépés, vagy ilyesfajta sérelem ért többünket egyszerűen szervezünk egy tüntetést.

Egyébként elgondoldolkodhatnál azon, hogy 100 ember hülye és te vagy különleges, vagy esetleg igazunk van???

2016. márc. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!