Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyások miért gondolják...

A kutyások miért gondolják úgy, hogy nekik joguk van a kutyáikkal közterületen a kutya nélküli járókelőkben félelmet kelteni?

Figyelt kérdés

A minap történt velem az alábbi eset:

Gyalogjárdán sétáltam és egy patakon átívelő hídhoz közeledtem, amikor láttam, hogy egy nagy labrador-féle kutya szabadon járkál és hirtelen elkezd felém szaladni. A gazdája rákiabált, amire a kutya vissza is ment hozzá, de majdnem megállt a szívem, annyira megijedtem. Kérdem a férfitől, hogy mégis hogyan gondolja, hogy póráz nélkül van a nagy testű kutyája közterületen, mire ő közli, hogy ez patakpart és egyébként a táskájában ott a póráz. Erre mondom neki, hogy én pedig a közterületen, a járdán sétálok és jogom van ezt úgy megtenni, hogy ne keltsenek bennem félelmet a póráz nélkül sétáltatott kutyák, erre pedig még neki állt feljebb.


A kutyások többsége miért nem tartja be a közösségi együttélés alapvető szabályait sem? Miért nem veszik tudomásul, hogy nem mindenki szereti a kutyákat, sőt van aki retteg tőlük? És ez az eset csak a jéghegy csúcsa a kutyásokkal való problémákat illetően...


29/F



2015. dec. 28. 19:21
 81/126 anonim ***** válasza:
71%
Figyi én sajnálom, ha te félsz a kutyáktól, így gondolom hiába írom, hogy a labradortól kevés jámborabb fajta van. De nem mindenhol kötelező a póráz. A másik dolog pedig, ha már a félelemnél tartunk. Én pedig a rosszarcú és hajléktalan emberektől rettegek, mégis joga van elmenni mellettem, sőt még le is szólít, esetleg utánam jön. Mit tudok csinálni? Ki tudom kerülni. De amíg nem támad meg és nem bánt, nem rabol ki, addig én hiába rettegek, joga van neki is használni azt az útvonalat, amit esetleg én is használok. Ez van! Egyébként csak hogy mégegy példát mondjak, a futtatóra is bejön olyan, aki fél a kutyáktól. Komolyan mondom, ez a másik véglet. Bejön a futiba, ahol nekem a labradortól jóval félelmetesebb külsejű kutyák is vannak, köztük az enyéim. Mellesleg senkit nem bántanak. Namost bejön egy srác és kutya nélkül jön be, majd odajön hozzám és közli velem, hogy ő nagyon fél a kutyáktól. Most erre mit lehet mondani? Mondtam neki, hogy ők nem bántanak, de ha ennyire retteg, akkor ide a futtatóba nem kötelező bejönni, nézze csak, ott az egész bikás park, ott is lehet sétálni. Neked is ezt tudom ajánlani.
2016. márc. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/126 anonim ***** válasza:
38%
Én nem tudom, miért a nagytestű kutyákat szidjátok, na akkor most én jövök és szidom a KISTESTŰEKET! Engem kivétel nélkül, aki megugatott, megmorgott, meghörgött, megharapott, az MIND KISTESTŰ kutya volt!!! Ja!!! ÉS PÓRÁZON VOLT NAGY TÖBBSÉGÉBEN!!! Mondom, KISTESTŰ!!! Erről ennyit. Van kutyám, de én ezek az élmények miatt, a kistestűekben nem bízom! Persze van normális kistestű is, többségében azok gazdája nem nyugdíjas, ezért általában meg vannak nevelve. Úgyhogy ennyit a félelmetes labradorról.
2016. márc. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/126 anonim ***** válasza:
77%
"Megint ott tartunk, hogy a kutya nélküliek közlekedjenek máshol, alkalmazkodjanak a kutyásokhoz." Már bocsika, de az a labradoros szerinted nem pont a kutyaiszonyosok miatt sétál INKÁBB a patakparton?! Hozzád alkalmazkodva, hogy ne találkozzon sok emberrel?! De te pont odamész a patakpartra is, hogy utána jól megijedhess! Meg is érdemled.... Úgyhogy Ő alkalmazkodott hozzád, de te még a patakparton sem hagyod őket békén! ;) ;) ;)
2016. márc. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/126 anonim ***** válasza:
82%
Minek próbáljátok egy olyan búzavirágnak elmagyarázni hogy ne fèljen aki egy vállasabb nőtől is összetojja magát. Hagy fèljen csak...
2016. márc. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/126 anonim ***** válasza:
82%
Egyébként ugye vágjátok, hogy aki a kérdezővel egyetért, az egy és ugyanaz az ember? HÁHÁHÁ
2016. márc. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/126 anonim ***** válasza:
78%
Egyébként én a homokosoktól félek, féltem a világ összes gyerekét is tőlük, hogy nehogy megrontsák őket! Mit lehetne tenni, hogy ne találkozzak velük? Mert veszélyeztetve érzem magam tőlük!!! Direkt olyan helyeken próbálok járni, ahol eddig azt gondoltam, hogy ők nem jelennek meg, és mégis, ezek már mindenhová bejönnek, mindenhol ott vannak! És felháborítónak tartom, hogyha velem szembejönnek, és úgy csinálnak, mintha hozzám akarnának szólni! Ja! És még flörtölni is akarnak olyanokkal, akik a másik nemhez vonzódnak! Tehát zaklatják az embereket!!! Azt gondolják egyre inkább magukról, hogy nekik mindent lehet, és nekünk kell alkalmazkodni hozzájuk, mert ők mindent megtehetnek lassan!!!!!Én nagyon félek tőlük, mert veszélyesnek tartom őket!!! Mit csináljak?!?!?! Hol lehet ezeket feljelenteni?
2016. márc. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/126 anonim ***** válasza:
91%

ez egy elég összetett probléma, mert véleményem szerint minden park mellett kéne lennie egy ugyanakkora méretű kutyafuttatónak kijelölt területnek, így megoldható lenne a kutyák lemozgatása is. mert ugye ha rendesen le akarunk mozgatni egy kutyát akkor azt csak úgy tehetjük meg hogy a kutyát futásra bírjuk, azaz labázunk, frizbizünk , futunk vagy biciklizünk. az első kettő ugye csak póráz nélkül lehetséges és szükséges még hozzá egy minimúm 40m hosszú és kb 5m széles FÜVES terület!!!!! és kb 20 perc ha nagyon intenzíven csináljuk. ugye ebből egy nem elég, mert elég sok kutya él a városokba és az összeset ki kéne szolgálnia. már sajnos ez sem adott, arról nem is beszélve hogy falun hiába van udvar ott is szükség lenne ilyen futtatókra, mert itt mégis egy ingergazdag környezetben lehetnének. a lemozgatás utolsó két opciója megoldható pórázon is, bár a futás a gazdáknak nagyon kimerítő és a nagyobb mozgásigényű kutyákat még így sem lehet lemozgatni. a legjobb megoldás a bicikli lenne, de sajnos ez is "illegális".

a park méretű futtató pedig azért volna jó, mert egy kutyának igenis szüksége van a póráz nélküli sétára, hogy utána pórázon még megbízhatóbban tudjon sétálni.

egy kicsit megértelek téged, viszont a kutyásoknak is igaza van, mert ugye a fent leírt dolgokat a valóság meg sem közelíti.

azért amúgy a labrador még nem tartozik a nagy kutyák közé, inkább egy jó közepes kategóriába sorolnám be.

és ami a kiskutyákat szidó embereket illeti.... attól nem lesz baja egy németjuhásznak ha egy csivava nekiront...nekem egy borderem és egy jackiem van, elég sokat járunk kutyák közé és igen volt már olyan hogy a póráz végén a kis yorki megugatott minket, de nemegyszer fordult elő hogy a 30kg os kutya jött felénk-farok az égben, szőre feláll- gazdi próbálja visszahívni, de nem sikerül neki, ezért egy nembánt!-tal szeretné elintézni a dolgokat, ami ugye nagyon hihető azok után h vissza se tudja hívni.... én mindig is tarottam és ma is tartom magam ahhoz, hogy pórázon lévő kutyához nem engedünk másik kutyát, se pórázosat se póráz nélkülit.

2016. márc. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/126 anonim ***** válasza:
71%
Arról nem a kutyások tehetnek hovy félsz a kutyáktól. "és ha megtámad?" olyan kutyát nem sétáltatnak közterületen póráz nélkül amik támadják az embereket. Ő cssk kedcesen da futott hozzád. Semmi ilyrn nem szerepel a törvénybe hogy közteren tilos elengrdni Mindenkinek ezt magyarázom hogy ha agresszív lenne nem engedném el erre meg azt mondják higy kiszámíthatatlan. Meg a nagy sz@rt kiszámíthatatlan. Aki ezt gondolja annak még nem volt kutyája.
2016. márc. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/126 anonim ***** válasza:
91%
88-vagyok. Bocsesz hogy így írtam de telón vagyok. Azért remélem érthető :)
2016. márc. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/126 anonim ***** válasza:
36%
Az utcán sétáltunk amikor megláttam egy fekete labrador szerű kutyát. A gazdája osztrák volt, anyut kértem meg kérdezze meg tőle angolul megsimogathatom-e, mert nagyon szeretem a kutyákat. A nő megengedte így hát nyúltam volna felé... De ekkor majdnem megharapott, a kezemet épp elrántottam, a fogai erősen összekoccantak. A nő elnézést kért, én pedig ezek után se féltem a kutyától, még kutyakekszet is adtam neki utána. Nem tudom ki volt a hibás, lehet hogy én lehet a gazdája, de engem nem nagyon zavart, hisz nem történt semmi. Megúsztam egy karcolás nélkül. Ezzel csak azt akartam mondani kérdező nem kell azon rágódni mi történt. Ha visszahívta a gazda mert kedves volt. Nem kell megijedni. Másodikas voltam amikor a városban a vas népében benne volt, hogy elszabadult egy agresszív pitbull. Világos barna szuka lánccal a nyakában, azt tépte el. Megyek hazafelé, december volt és mancsnyomok voltak a hóban. Megyek egy kicsit, a havat bámulva majd amikor felnézek ott áll elöttem: világos barna pitbull lelógó lánccal a nyakában. Elkezdett ugatva morogva közelíteni felém. Ekkor jött egy csapat velem egykorú és megdobálták hógolyóval. A kutya utánuk ment én elillantam. Tehát ha veszélyes is lett volna az a kutya, még az is lehet valamiért figyelmen kívül hagy. Örülj hogy nem történt semmi és éld az életed! 11/L
2016. márc. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!