Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyások miért gondolják...

A kutyások miért gondolják úgy, hogy nekik joguk van a kutyáikkal közterületen a kutya nélküli járókelőkben félelmet kelteni?

Figyelt kérdés

A minap történt velem az alábbi eset:

Gyalogjárdán sétáltam és egy patakon átívelő hídhoz közeledtem, amikor láttam, hogy egy nagy labrador-féle kutya szabadon járkál és hirtelen elkezd felém szaladni. A gazdája rákiabált, amire a kutya vissza is ment hozzá, de majdnem megállt a szívem, annyira megijedtem. Kérdem a férfitől, hogy mégis hogyan gondolja, hogy póráz nélkül van a nagy testű kutyája közterületen, mire ő közli, hogy ez patakpart és egyébként a táskájában ott a póráz. Erre mondom neki, hogy én pedig a közterületen, a járdán sétálok és jogom van ezt úgy megtenni, hogy ne keltsenek bennem félelmet a póráz nélkül sétáltatott kutyák, erre pedig még neki állt feljebb.


A kutyások többsége miért nem tartja be a közösségi együttélés alapvető szabályait sem? Miért nem veszik tudomásul, hogy nem mindenki szereti a kutyákat, sőt van aki retteg tőlük? És ez az eset csak a jéghegy csúcsa a kutyásokkal való problémákat illetően...


29/F



2015. dec. 28. 19:21
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 101/126 anonim ***** válasza:
67%
És te nevezed magad férfinak...
2016. márc. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/126 A kérdező kommentje:

"Itt lesz*rják a közterhesek, de az biztos, hogy nem hagynám szó nélkül, ha helyszíni bírságot kapnék. Szépen elmennék a hivatalba, hogy építsenek szépen kutyafuttatókat, minimum a beígérteket."


1. Szerencsére nálunk viszonylag jól működik a helyi polgármesteri hivatal, és a közterületesek hivatali mulasztást követnének el, ha "lesz*rnák" az ebek póráz nélkül történő közterületre engedését.


2. Ha lenne kutyafuttató, a kutyások többsége akkor is találna valami kibúvót, hogy miért nem oda viszi a kutyáját, hanem a belterületi közforgalmú járdák mellé (a város másik végén van a futtató, kicsi a kutyafuttató, sok kutyát visznek oda, zsúfolt, tele van ürülékkel, amit a magatokfajták hagynak ott stb.).


3. Szerinted, ha nincs futtató, akkor nem kell betartani az önkormányzati rendeletet, miszerint közterületen KÖTELEZŐ pórázt tenni a kutyára? Akkor szerinted az is rendben van például, ha valaki "leparkol" a tilosban a főútvonal kellős közepén arra hivatkozva, hogy a közelben nincs parkoló, és ha majd építenek, akkor szabályosan fog parkolni?

2016. márc. 27. 14:13
 103/126 anonim ***** válasza:
29%

Ez hülye érv.

Igen, igazánól a kettes teljesen igaz! Ezért kell NAGY és sok kutyafuttatót. A kutyaürüléket meg azontúl takaríthatják a közmunkások szépen.

A hármas meg... A két dolognak köze sincs egymáshoz. Az általad említett dolog több tucat, vagy több száz embert akadályoz, egy ember érdekében. Míg itt éppen fordított az eset.

2016. márc. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/126 anonim ***** válasza:
76%

Kedves kerdezo, neked iazad van csak epp semmi nem fog valtozni es senkit nem erdekel. EN regen rettegtem a kutyaktol terapias cellal beszereztem egyet, en nem setaltatom poraz nelkul (sokkal inkabb a kutya eletet feltem, mert megmergezik, belerugnak, stb).


Viszont en oszinten irigyellek, hogy ennyi szabad idod es penzed van erre az egeszre, tervezgeted, hogy felveszed filmre, meg feljelented es evekig pereskedsz egy "ha" miatt, es ki tudja milyen valogatott szabadidorablo tevekenyseget folytatsz ezzel kapcsolatban. Joesetben kiszabnak egy 30k HuF-os birsagot, amitol te gondolom jobban fogsz aludni, ha lesz idod, mert masik 50 embert is fel kell jelentened akik szinten hasonlo cipoben utaznak. Jo szorakozast, en addig is jol fogok szorakozni a kutyammal kirandulas kozben a napsutesben, mig te valami bokroba bujva probalsz igazsagot osztani(felvetelt kesziteni), ami par emberen kivul senkit nem zavar.


Nem bantalak, igy is kibabralt veled az elet, mert 29 evesen letedre olyan vagy mint egy megkeserdett 70-es.


Sok sikert!

2016. márc. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/126 anonim ***** válasza:
61%
Az a baj tudod, hogy te kifejezetten az a fajta ember vagy, aki ha nem került volna soha semmilyen kapcsolatba bármilyen kutyával, akkor is feljelentést tettél volna, mert szúrja a szemedet.
2016. márc. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/126 anonim ***** válasza:
71%
Nem, az ilyet nálad is leszarják a közterületesek, csak nem bírod elfogadni, hogy nincs igazad, így próbálod Nekünk bizonygatni. Csak nyugodtan, de ettől a véleményünk nem változik. Vicc vagy...
2016. márc. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/126 anonim ***** válasza:
24%

Az, vicc.

A közterhesek ha nem is sz*rják le, az csak azért van, mert tudják, hogy különleges pszichológiai eset vagy.

Aztán amikor nem vagy ott lepacsizzák. Intelligensebbek nálad. Tudják, hogy úgy sem hagyod szó nélkül, ha meg azt mondják, hogy bírság elégedetten távozol.

Ha már ilyen undorító vagy... Az általad említett társas együttélést tartsd be legalább...

Én ismerek olyat, aki közülük maga is póráz nélkül sétáltat.

2016. márc. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/126 anonim ***** válasza:
24%
Kérdező: " Szerinted, ha nincs futtató, akkor nem kell betartani az önkormányzati rendeletet, miszerint közterületen KÖTELEZŐ pórázt tenni a kutyára?" Légyszi küldj már el egy erre a törvényre mutató linket! Ilyen törvény nincs. De lassan már 100 ember is megválaszolta helyesen a dolgot de te még ezek után se hiszel nekünk?
2016. márc. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/126 anonim ***** válasza:
70%
108 vagyok: TESSÉK ITT EGY LINK, OLVASD EL FIGYELMESEN! [link]
2016. márc. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/126 anonim ***** válasza:
33%
Már ne is haragudj, de ha rajtad kívül mindenki azt mondja, erős túlzásokba esel többek között (ja rajtad és a másik regisztrált felhasználóneveden kívül), akkor mégis ki a normális gondolkodású? Hát persze, hogy nem te. Eleve nem lehet normális gondolkodású az, akinek ferde hajlama van, mert az egész elméd innentől kezdve defektes. Az ilyenekkel meg inkább nem foglalkozok. Na szevasz.
2016. márc. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!