Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyások miért gondolják...

A kutyások miért gondolják úgy, hogy nekik joguk van a kutyáikkal közterületen a kutya nélküli járókelőkben félelmet kelteni?

Figyelt kérdés

A minap történt velem az alábbi eset:

Gyalogjárdán sétáltam és egy patakon átívelő hídhoz közeledtem, amikor láttam, hogy egy nagy labrador-féle kutya szabadon járkál és hirtelen elkezd felém szaladni. A gazdája rákiabált, amire a kutya vissza is ment hozzá, de majdnem megállt a szívem, annyira megijedtem. Kérdem a férfitől, hogy mégis hogyan gondolja, hogy póráz nélkül van a nagy testű kutyája közterületen, mire ő közli, hogy ez patakpart és egyébként a táskájában ott a póráz. Erre mondom neki, hogy én pedig a közterületen, a járdán sétálok és jogom van ezt úgy megtenni, hogy ne keltsenek bennem félelmet a póráz nélkül sétáltatott kutyák, erre pedig még neki állt feljebb.


A kutyások többsége miért nem tartja be a közösségi együttélés alapvető szabályait sem? Miért nem veszik tudomásul, hogy nem mindenki szereti a kutyákat, sőt van aki retteg tőlük? És ez az eset csak a jéghegy csúcsa a kutyásokkal való problémákat illetően...


29/F



2015. dec. 28. 19:21
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 111/126 anonim ***** válasza:
22%

Gratulálok!

Egy hisztérikus valagász elérte,hogy a kutyásokat csesztessék.Büszke lehetsz magadra!Közösségi együttélésről meg a jogaidról vinnyogsz,ez nagyon megy nektek.Alap dolog nálatok,hogy hozzátok mindenki allalmazkodjon,mindenki úgy éljen,ahogy ti elképzelitek.

Ti nem szeretnétek esetleg másokhoz alkalmazkodni kicsit?Ismeritek egyáltalán ezt a kifejezést?

2016. márc. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/126 anonim ***** válasza:
62%
Hát, majd ne csodálkozzon a kérdező, ha a fél környék utálni fogja. 😉
2016. márc. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/126 anonim válasza:
23%
Sziasztok! Én is meleg fiú vagyok és jó magam is félek a póráz nélküli állatoktól. Lehet hogy engem már ért támadás és emiatt, de nem hiszem, hogy magyarázkodnom kellene ! A lényeg a lényeg, én is adófizetó állampolgár vagyok akinek az adójából a ti szarotokat takaríttatja az állam ahelyett, hogy más, fontosabb célra tudna költeni. Nos, én nem kértem azt, hogy kutyát tartsatok. Én Papagályt tartok, mégsem dobom ki a madár szart a parkba. Nyilván a kutyások lennének az elsők akik habzó szájal küldenének el a fenébe. Amúgy rosszul tudjátok, mert igaz hogy állami szinten nincs szabályozva a kutyák egyéb közterületi történő póráz használata, viszont önkormányzati rendelet megállapíthat ilyen. Ahol én lakom ezt meg is tették és mivel van egy barátom aki nagyon is rálát a helyszíni bírságok kiszabására és ennek pénzügyi teljesítésére, így tudom, hogy a közterületesek – legalábbis a többség- nem bratyizik le a kutyájukat szabálytalanul sétáltatókkal, hanem teszi a kötelességét. Jah, és nem vagyok a kérdező másik nickel, ha nem hiszed beszélgetek is veled skype-on.
2016. márc. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/126 anonim ***** válasza:
78%

1. Mit bizonyít az ha látunk téged skypeon (egyébként nem akar inkább sem szerintem) ha azt se tudjuk kicsoda a kérdező?

2. Mivel nincs még "hasznos válasz" százalékod ezért látjuk hogy új felhasználó vagy. Azért regisztráltál hogy ezt megírhasd :D

3. Nem változtat semmin az sem ha esetleg nem a kérdező vagy hanem a társa.

2016. márc. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/126 anonim ***** válasza:
0%

Persze, hogy nem #113.

Ja, hogy mégis?

Lerív a válaszról. :)

A "ratyizást" meg én kérem ki, attól, hogy a kérdező pszichiátriai eset, akibek komoly beilleszkedési problémái vannak, nem a melegeket kellene sértegetni.

A kutyaürülék problémának köze sincs a póráz nélküli sétához, a séta meg nyilván nem egy betiltható dolog. Ez hülye emberekhez és figyelmetlenséghez köthető.

A kutyák meg senkit nem zavarnak, csak a társadalom talán 1%-át. A kutyások sokkal többen vannak.

Ha valakit zavar ne menjen olyan helyre (parkba, patakhoz, stb) ahol kutyák vannak. Ahogy elvárod, hogy tartsák be a közösségi együttélés szabályait... Te is tartsd be.

2016. márc. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/126 A kérdező kommentje:

Tényleg nem ismerem a 113. választ adó felhasználót, ezt vagy elhiszitek vagy nem. Ennek ellenére teljes mértékben egyetértek vele. Egyébként szerintem, ha megnézitek az eddigi hozzászólásaimat, láthatjátok, hogy a 113. válasz helyesírásilag jóval több hibát, elgépelést tartalmaz, mint az én kommentjeim. Ez is igazolja, hogy nem én írtam azt a választ. Egyébként már beszélek priváton is ezzel a sráccal, kedves fiúnak tűnik! :)


Mellesleg nem érdekel, mit gondoltok, sem rólam, sem összességében a homoszexualitásról. Mivel ti fanatikusak vagytok, nem is érdemes vitába szállni veletek, semmivel sem vagytok meggyőzhetőek.

2016. márc. 27. 22:30
 117/126 anonim ***** válasza:
91%
Ja és micsoda véletlen egyszerre kerültetek elő, a bizonygatásod meg erőltetett és nem vagyunk hülyék :D
2016. márc. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/126 A kérdező kommentje:

Na jó, a 113. válaszoló a párom, most így jó? :)


De most itt fekszik mellettem, és mondtam neki, hogy ne trollkodja szét a kérdésem, mivel az egy nagyon komoly társadalmi problémáról szól. Azt pedig nem tudom a jó ízlés határain belül minősíteni, hogy a közösségi együttélés alapvető szabályainak keretében azt várjátok el a kutya nélküliektől, hogy ők kerüljék el azokat a KÖZTERÜLETEKET, amelyeket a kutyások - jogszerűtlenül - ki akarnak maguknak sajátítani.

2016. márc. 27. 23:00
 119/126 anonim ***** válasza:
75%

Istenem... Nagyon nevetek rajtatok "drága" kérdező-felhaborodott "pár"...:D vasarnap este 23:00kor nincs jobb dolgotok mint osszebujva a gyakorikerdeseken provokaljatok az embereket... Ennyire unalmas az eletetek? :O

Tudjatok... A kutyak akiktol ti annyira rettegtek ember eleteket mentenek, segitenek... Lasd vakvezeto, mozgaskorlatozott segito, terapias, rendor stb kutya... Mig ti... Ti megis mit tesztek a tarsadalomert?? Melysegesen szanlak titeket, es nem azert mert esetleg melegek vagytok, mert vannak ismeros meleg par barataim tunderi kutyussal. Hanem mert megkeseredett, kis emberek vagytok, akik ilyen oldalakon mint ez, ilyeneken probalnak ervenyesulni, hogy egy kis figyelmet kapjanak.

2016. márc. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/126 anonim ***** válasza:
25%

Nem. Csak azt mondjuk, hogy aki fél a kutyáktól ne menjen oda. Ha valaki térioszonyos ne lépcsőzzön. Ha valaki fél a pókoktól ne menjen a közelükbe, ne fogdossa őket. Aki fél a siklóktól kerülje őket.

Ha félsz a kutyáktól kerüld el őket.

Mert mondjuk másik 150 embert nem zavar, másik 50 meg kutyás.

Ti meg vagytok ketten. 2 vs 200. Erre gondolj.

2016. márc. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!