Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez milyen fajta kutya?

Ez milyen fajta kutya?

Figyelt kérdés

Tegnap a városligetben (Bp.) láttam ezt a kiskutyát és rettenetesen megtetszett.


[link]


Keresgéltem a neten és arra jutottam, hogy talán ez egy Shiba vagy Akita lehet vagy ha nem az akkor esetleg tudja milyen fajta (ha egyáltalán fajtatiszta?). Egy szó mint száz, ha valaki felismeri esetleg VAN IS NEKI, tudna mesélni róla mire lehet számítani vele kapcsolatban? Olvastam a Shibáról és az Akitáról is(nekem annak tűnnek), de nagyon sok az ellentmondó információ, néhol azt írják ragaszkodó, míg máshol, hogy független. Könnyen tanítható engedelmes, máshol buta és makacsnak írják, sőt volt ahol azt írták okos, de sz@rik a fejedre. És más egyébben sem találtam egyetértést. :(


Hihetetlenül tetszik a fizimiskája, úgyhogy szeretnék egy ilyet, remélem jellemében is passzolni fog hozzám!


Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. jún. 12. 10:04
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/103 A kérdező kommentje:

Igazad van. "beszélgetek a tenyésztőkkel és majd UTÁNA meglátom hogy nekem való-e ez a fajta vagy sem". " ezt viszont írtam.


Még egyszer nagyon köszönöm a "részvételt" és elnézést, ha valakit megbántottam. Szép jó estét.

2016. jún. 12. 22:53
 92/103 anonim ***** válasza:
0%
válassz inkább malamutot, ugyanolyan gyönyörű, mégis könnyebben kezelhető :) figyelj, nem való neked egy ilyen kutya, mert alig tudsz róla valamit, amikor egy kép alapján nem tudtad, hogy milyen fajta is. én ajánlom neked a malamutot, remélem nem vagy annyira önfejű, hogy meg se nézd, vagy utána ne olvass a fajtának :) remélem átgondolod, a kutya érdekébe is, ugyanis ha annak ellenére hogy mindenki megmondta, hogy nem kéne akitát esetleg shibát választanod, de te azt tetted, és elrontottál valamit, akkor egy életveszélyes kutya van a tulajdonodban. úgyhogy a helyedben felelősségteljesebben gondolkodnék
2016. jún. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/103 anonim ***** válasza:
Utolsó! szerintem olvasd el az utolsó kommenteket :'DD
2016. jún. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/103 anonim ***** válasza:
0%
hát bocs 93-as, de nem tudom, hogy most miben változtatnám meg az előző válaszom, megmondtam amit gondolok erről, és megpróbáltam más fajtát is beajánlani a kérdezőnek, hátha átgondolja, és ti sem cseszegetitek. szerintem sem lenne jó ötlet neki egy akita, esetleg talán a shiba, mert kisebb, és vmilyen szinten könnyebb is kezelni. egyébként te sem gondoltad komolyan hogy el fogom olvasni mind a 9 oldalt -.-"
2016. jún. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/103 anonim ***** válasza:
Azt hiszem a 9. oldalon írta hogy a képen az ő kutyája van és ez az első kutyája....
2016. jún. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/103 anonim ***** válasza:
Persze hogyne, ezt majd pont el kéne hinnie mindenkinek, és örülök, hogy ezekszerint vett százezrekért egy kicsit sem közönséges kutyát, de gőze sincs hogy milyen fajta, hát csak gratulálni tudok, komolyan, ez aztán a felelsségteljes kutyatartás!
2016. jún. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/103 anonim ***** válasza:
Utolsó, te pedig nagyon nagy észlény vagy :'D vagy csak nem sikerült értelmezned s dolgokat. Tudta hogy shiba ez az egész kérdéés kamu...
2016. jún. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/103 anonim ***** válasza:
Csak lusta vagyok elolvasni az előző oldalak, szted az 1.is ezen gondolkozott h a kérdező miket fog írni és hogy mik lesznek az azt követő válaszok? -.-"
2016. jún. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/103 anonim ***** válasza:

"Na, de akkor essünk neki a "referenciámnak":

A képen látható SHIBA az enyém, és a kép régen készült róla. Első kutyám volt, majdnem 3 hónapot tököltünk rajta beszéltünk tenyésztőkkel, olvastam (SHIBA-ról és csak úgy a kutyanevelésről) könyveket, hallgattam szemináriumokat, de a választásunk nem a kinézete miatt volt, hanem a életünkbe való beilleszthetősége miatt. Kellett egy olyan kutya aki nem ugat sokat, nem nagy, nem kap szeparációs szorongást ha 6 óránál tovább marad egyedül és nem kell vele mindig foglalkoznunk el van magába is. Így megnéztük a szóba jöhető kutyákat és meg tetszett is ezért esett a választás rá. Viszont le kell szögeznem, szerintem nagyon sok a tévhit a fajtával kapcsolatban.

- "és csak akkor fogad szót ha komolyan beszélsz neki.", ez nagyon igaz, ez a fajta nem parádézik (sőt kifejezetten imád belőled hülyét csinálni mások előtt), de ettől még ha dolog van beton a kutya ott van 110%-ban és számíthatsz rá (egy Akita mellett nincs nagyon mitől félned este egy sötét utcán).

- Simán megfér a kisállatokkal is, van hörcsögeim, mikor idekerültek megnézte őket azóta feléjük sem néz. (függetlenül ettől valóban van High Prey Drive-ja, de nem kezelhetetlen, képes "elengedni" ha szólok neki). Néha van nálunk vendégségben kutya (megőrizzük amíg kirándulnak) sosincs gond, ő van otthon, az ő területe, de mivel én beengedem elfogadja, de azért szemmel tartja és szól ha áthágja a ház szabályait(nincs kanapéra ugrás csak engedélyre pl. és lezavarja onnan)

- Fontos a korai szocializáció, de melyik kutyánál nem. Az én SHIBA-m, nagyon szépen megtanulta, hogy kell "találkozni" másik kutyával SŐT le is fekszik, DE ha balhéra kerül sor (sosem provokál) sose adja fel. Halálig küzd, de ezt sose várom meg értelemszerűen, meg nem is fordult elő talán kétszer (ő mindig próbálja magát kivonni a balhé alól, azzal hogy ignorálja a debil kutyát és elmegy tőle, viszont ha az nem hagyja békén akkor már nem finomkodik).

- Független ez tény, néha egész messzire elmegy, DE SOSE hagy figyelmen kívül. Ha szólok, vagy hosszú időre eltűnök azonnal keresni kezd és jön utánam.

- Az enyém imád velem játszani, de hosszú időnek kellett eltelnie mire "feloldódott", a kötödés nála nem játék és foglalkozás sokkal inkább a bizalom alapú. Foglalkozhatsz vele bármennyit, ha nem bízik benned, az irányításodban helyzetmegoldásodban lépni fog. Később mér nem is fogja megvárni, mit reagálsz. Onnan nehéz visszajönni.


A SHIBAm, végtelenül kedves, tiszteletben tartja a szabályokat (soha, de tényleg soha semmi cuccom nem bántotta, se cipő se tapéta, se zokni csak amit megkapott tőlem), el tudok vele menni étterembe mert végigalussza, nem kunyerál, soha nem kezdeményezett balhét. Nem mondom, hogy tökéletes, de elnézve a sok labradort, akik neveletlenek, felugrálnak, panaszkodnak rájuk miközben ezt a kutyát javasolják első kutyának, mert annyira családi kutya.


Ezeknek a kutyáknak valamiért rémhíre van (kb mint anno/most a Bullterriernek vagy az Amstaffnak), pedig nagyon sok szempontból sokkal könnyebb velük csak nem ismerik őket és a hozzád hasonló emberek félinformációi miatt végül lemondanak róla.


Ezek is kutyák és mint minden nevelés kérdése, ha pl. most akarnék SHIBAt venni, életem egyik legjobb döntéséről próbálnál lebeszélni. Tessék pár kép referenciának, erről a borzalmas nehezen kezelhető fajáról.


[link]

[link]

[link]


Természetesen az egész parádéért elnézést kell kérjek a jelenlévőktől, egy anyagomhoz kellett, remélem meg tudtok bocsájtani és elnézést ha valaki lelkébe jobban "belemásztam" mint kellett volna.


Maradok tisztelettel egy első kutyás SHIBA tulaj."



Tessék megkerestem csak neked hogy bele ne dögölj a lustaságba :33

2016. jún. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/103 anonim ***** válasza:
Jajj de drága vagy :3
2016. jún. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!