Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez milyen fajta kutya?

Ez milyen fajta kutya?

Figyelt kérdés

Tegnap a városligetben (Bp.) láttam ezt a kiskutyát és rettenetesen megtetszett.


[link]


Keresgéltem a neten és arra jutottam, hogy talán ez egy Shiba vagy Akita lehet vagy ha nem az akkor esetleg tudja milyen fajta (ha egyáltalán fajtatiszta?). Egy szó mint száz, ha valaki felismeri esetleg VAN IS NEKI, tudna mesélni róla mire lehet számítani vele kapcsolatban? Olvastam a Shibáról és az Akitáról is(nekem annak tűnnek), de nagyon sok az ellentmondó információ, néhol azt írják ragaszkodó, míg máshol, hogy független. Könnyen tanítható engedelmes, máshol buta és makacsnak írják, sőt volt ahol azt írták okos, de sz@rik a fejedre. És más egyébben sem találtam egyetértést. :(


Hihetetlenül tetszik a fizimiskája, úgyhogy szeretnék egy ilyet, remélem jellemében is passzolni fog hozzám!


Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. jún. 12. 10:04
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/103 anonim ***** válasza:
A magyar tenyésztők biztos nem használnak medvét, de szerintem a mai husky tenyésztők se nagyon szánhúzásra használják a kutyáikat (sajnos) de benne van a vérükben a menni akarás, és bàrhogyan meg tudják oldani... És te mondtad hogy ne személyeskedjek aztán te jössz hogy biztos magamból indulok ki, előre sajnálom a kutyát...
2016. jún. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/103 A kérdező kommentje:

Már elnézést, de pontosan hol olvastátok ti, hogy első vagy tapasztalatlan kutyás volnék("Attól nem lehetek határozott és keménykezű, mert nem volt meg kutyám? De értelek és köszönöm." ez a kérdésem arra vonatkozott, hogy azért mert valakinek nem volt még kutyája nem lehet eredményes gazda akar egy ilyen fajtánál is, talán félreérthető volt, nem magamra értettem, ezért elnézést). Annyit írtam, tetszik szeretnék egy ilyet, de mielőtt belevágnék mindenféleképp beszelek a tenyésztővel, hogy alkalmas vagyok-e rá?


A medvés hasonlatot minek hozod fel, ha itthon nem használják, de komolyan...mi értelme volt? Elriasztani? A másik én nem személyeskedtem, csak reflektáltam arra, hogy nem-e eshet meg, hogy esetleg TE nem voltál alkalmas egy ilyen kutyának a tartására. Ebben mi a személyeskedés? Én szapultalak téged.


Bollocks: Szerintem nem én vagyok az első, aki megismer egy fajtát és úgy érzi ez beleillhet az ő életvitelebe. Nem tudom ennek mi köze a felelőségteljes kutyatartáshoz.


Újfent köszönöm a válaszokat, remélem mihamarabb válaszolnak és amint lehet foglalózok is egyet. Néztem róluk videókat, bizonyosan nem lesz könnyű a feladatom, de majd oktatom és foglalkozom vele, hisz mindenhol azt írjak ennél a kutyánál a korai tanítás a célravezető.

2016. jún. 12. 14:25
 23/103 bollocks ***** válasza:
36%
De nem ismerted meg a fajtát, ezért tetted fel a kérdést.
2016. jún. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/103 anonim ***** válasza:
54%
Az nem medvés hasonlat volt csak szerettelek volna tájékoztatni hogyan is tenyésztették ezt a fajtát. Nem elrettenteni akartalak csak jó ha tudod hogy ez a kutya nagyon keményre van tervezve és inkább a vadászat van előtérben mint a gazdaszeretet és tisztelet. A medve vadászat közben nem volt szükséges vissza hívni a kutyát ezért nem is lett az engedelmesség beletenyésztve. És az hogy manapság már nem használják ezt a szelektálást nem azt jelenti hogy bármennyire is gyengült volna a vadász ösztönük.
2016. jún. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/103 A kérdező kommentje:
Nem ismertem fel pontosan. Kaptam választ utána néztem és "megvilágosodtam" a mostani életvitelembe beleillik. Tehát mi a köze a felelőségteljességhez? Azt is írtam, felvettem/felveszem a kapcsolatot tenyésztőkkel kikérem a véleményük, hogy megtudom-e adni a kutyának és magamnak azt, ami kellhet a boldog együtt éleshez. Figyelek.
2016. jún. 12. 14:32
 26/103 bollocks ***** válasza:
44%
Egyszerűen nem hiteles, hogy 4 óra alatt hozol egy 15 évre szóló döntést.
2016. jún. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/103 A kérdező kommentje:
25: Ahogy a BorderCollie-val se terelnek már juhokat, mégis kiemelkedőek pl. az agilityiben. Pedig gondolom nem erre lettek kitenyésztve.
2016. jún. 12. 14:33
 28/103 A kérdező kommentje:
Bollocks: Kérlek olvasd már el amit írok. Kérlek. Hol látsz te itt olyan döntést, amit 4 óra alatt hoztam meg? Olyan döntést látsz, hogy tetszik a kutya utánajárok tenyésztőknél is valóban jó érzem-e. Kérlek ne kelljen már megint leírnom.
2016. jún. 12. 14:35
 29/103 anonim ***** válasza:
100%
De a bordernek pont a mozgékonysága a lényeg. Ezért is jó az agility-re. És hol olvastál olyat hogy nem használják terelésre? A hobbi kutyákat lehet hogy nem de a munkavonalúakat igen.
2016. jún. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/103 bollocks ***** válasza:
27%
4 órája még azt sem tudtad, milyen kutyáról van szó.
2016. jún. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!