Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez milyen fajta kutya?

Ez milyen fajta kutya?

Figyelt kérdés

Tegnap a városligetben (Bp.) láttam ezt a kiskutyát és rettenetesen megtetszett.


[link]


Keresgéltem a neten és arra jutottam, hogy talán ez egy Shiba vagy Akita lehet vagy ha nem az akkor esetleg tudja milyen fajta (ha egyáltalán fajtatiszta?). Egy szó mint száz, ha valaki felismeri esetleg VAN IS NEKI, tudna mesélni róla mire lehet számítani vele kapcsolatban? Olvastam a Shibáról és az Akitáról is(nekem annak tűnnek), de nagyon sok az ellentmondó információ, néhol azt írják ragaszkodó, míg máshol, hogy független. Könnyen tanítható engedelmes, máshol buta és makacsnak írják, sőt volt ahol azt írták okos, de sz@rik a fejedre. És más egyébben sem találtam egyetértést. :(


Hihetetlenül tetszik a fizimiskája, úgyhogy szeretnék egy ilyet, remélem jellemében is passzolni fog hozzám!


Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. jún. 12. 10:04
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/103 A kérdező kommentje:
29: Csak arra volt reakcióm, hogy ez medvetenyésztésre lett kialakítva, ahogy a Border meg terelésre. Aztán mégis máshol is megállja a helyét. A kutyában szerintem az a szép, hogy nagyon alkalmazkodóképes.
2016. jún. 12. 14:46
 32/103 anonim ***** válasza:
52%
Pedig az akita semmi másra nem jó csak vadászatra.
2016. jún. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/103 bollocks ***** válasza:
55%
Kérdező, fogja valaki a kezed, vagy magadtól vagy ilyen hülye?
2016. jún. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/103 A kérdező kommentje:

Miért? Kérlek fogalmazd meg. Mégis mitől lennék hülye? Ha érdemi választ nem tudsz adni, akkor minek írsz? Szerinted az a felkészült gazda, aki legalább másfél évtizede (költői túlzás) ismeri a kutyafajtát, de én vagyok a hülye. Ja és a szokásos mikor normális ész érved nincs elkezdődik a személyeskedés.


Köszönöm a továbbiakban a TE(bollocks) válaszaidra nem vagyok kíváncsi, mert nem tartom hasznosnak. Köszönöm.


33: Én láttam személyőrzésre is kiképzett akitát. De láttam már Shibát nyerni obedience versenyt is.

2016. jún. 12. 14:58
 35/103 A kérdező kommentje:
Amúgy bollocks, őszintén szerinted, hogy néz ki mikor az ember kutyát szeretne magához venni. Te hogy csinálnád?
2016. jún. 12. 14:59
 36/103 anonim ***** válasza:
100%
Én is láttam személy védelemre képzett akitát és mit ne mondja amennyire jól volt képezve még úgy sem engedelmeskedett megfelelően éles helyzetben. Úgy kellett letépni őket a csávóról parancsal együtt mert maguktól nem tudtak kizökkenni. Szóval nem az van hogy nem tudják megcsinálni csak az hogy nem alkalmasak rá. Éles helyzetekben nem figyelnek másra csak arra amit csinálnak.
2016. jún. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/103 anonim ***** válasza:
83%
Hát nem arról szól hogy megnézed hogy néz ki elolvasol pár felületes infót és máris megfelel. Én pl az Akitám előtt hetekig csak olvastam hogy mindent megtudjak amit csak lehet. Minden egyes oldalt megnéztem beszélgettem akitásokkal, sima kutyatulajokkal,és nagyon sokat tanultam szóval nem csak, "megnéztem" "tetszett" és megvettem.
2016. jún. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/103 anonim ***** válasza:
87%
Én vagyok a "személyeskedő" válaszoló, nekem borderem van... És az nem igaz hogy nem használják terelésre , itthoni tenyészetek fele terel, a másik fele kiállítás(elszomorító de ez van)...én külföldi tenyészetből vettem és érdekesem ott is marha sok terelős kennel van, sőt még hobbi border collie kenneleknek is van általában terelőmunka vizsgájuk... Szóval visszatérve a te jövendőbeli kutyádra: tudom hogy nem mi fogjuk megváltoztatni azt hogy milyen kutyát akarsz, DE nem fogod tudni kezelni, ezt előre megmondom!!! Aki ennyire tudatlan, és ilyen makacs annak nem való ez a kutya;)
2016. jún. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/103 anonim ***** válasza:
67%
Reggel óta nem tudtál meg érdemi, komoly infókat a fajtáról. Bocs, de más évekig szemezik az álomfajtával. Ennyi idő alatt az FCI leírást se tudod elolvasni... Ilyenkor az ember elmegy fajtatalálkozókra, versenyekre, kiállításokra, ott tájékozódik, kérdezi a tenyésztőket, tulajdonosokat. Nem pedig "jaj reggel 8-kor láttam egy szép kutyát, jaj nekem ez kell, na le is foglalózom ". Hidd el, nem jó divatból kutyát tartani 0 hozzáértéssel.
2016. jún. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/103 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy alkalmasnak látod az életviteledhez de a szép kis életed fenekestül felfordul egy ilyen kutyától mivel nem csak a kutya alkalmazkodik hozzád hanem te is a kutyához. Egy ilyen kutya mellett lehet nem tudod majd ugyan azt csinálni mint nélküle és + dolgokat kell bevezetned a napjaidba(sok séta,tanítás,nevelés). És amúgy is nem minden kutya egyforma. Lehet valaki shibája pont egy kezesebb kutya a tiéd pedig egy kis ördögfióka lesz de persze ha ez megtörténik úgyis a kutya lesz a hibás mert nem azt csinálja amit te akarsz. Hozzátenném hogy nem annyiból áll a nevelés hogy ovi/suli/tanfolyam, ha nem találsz rendes iskolát lehet hogy nem csak segíteni nem tudnak de totál elbasszák a kutyát te pedig a tökéletes idegrendszereddel persze nem fogod menhelyre adni vagy kidobni.
2016. jún. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!