Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez milyen fajta kutya?

Ez milyen fajta kutya?

Figyelt kérdés

Tegnap a városligetben (Bp.) láttam ezt a kiskutyát és rettenetesen megtetszett.


[link]


Keresgéltem a neten és arra jutottam, hogy talán ez egy Shiba vagy Akita lehet vagy ha nem az akkor esetleg tudja milyen fajta (ha egyáltalán fajtatiszta?). Egy szó mint száz, ha valaki felismeri esetleg VAN IS NEKI, tudna mesélni róla mire lehet számítani vele kapcsolatban? Olvastam a Shibáról és az Akitáról is(nekem annak tűnnek), de nagyon sok az ellentmondó információ, néhol azt írják ragaszkodó, míg máshol, hogy független. Könnyen tanítható engedelmes, máshol buta és makacsnak írják, sőt volt ahol azt írták okos, de sz@rik a fejedre. És más egyébben sem találtam egyetértést. :(


Hihetetlenül tetszik a fizimiskája, úgyhogy szeretnék egy ilyet, remélem jellemében is passzolni fog hozzám!


Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. jún. 12. 10:04
 81/103 A kérdező kommentje:

Pedig ez remek mementója lehet az emberi hozzá nem értésnek és felesleges okoskodásnak, miközben a kérdésre nem vagy tévesen válaszolnak.


Mindenesetre én odatettem a referenciám a 74-esnek.

2016. jún. 12. 20:50
 82/103 A kérdező kommentje:
80: Akkor ezek szerint neked negatív tapasztalatod van a Shibáddal kapcsolatban. Mi volt a gond?
2016. jún. 12. 20:53
 83/103 anonim ***** válasza:
87%
szerencsés eset vagy, elismerem. Sajnos akik a GYIK-en kérdeznek itt, 90%-ban rosszul sül el. Nem egy ilyen eset volt már itt, azért is reagáltunk szerintem ilyen hevesen. Sajnos tízből egy ilyen van mint ti.
2016. jún. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/103 anonim ***** válasza:
100%

"Első kutyám volt, majdnem 3 hónapot tököltünk rajta beszéltünk tenyésztőkkel, olvastam (SHIBA-ról és csak úgy a kutyanevelésről) könyveket, hallgattam szemináriumokat, de a választásunk nem a kinézete miatt volt, hanem a életünkbe való beilleszthetősége miatt."


Tehát most elismerted, hogy te magad sem úgy vágtál ebbe bele, hogy "tegnap még azt se tudtam mi a fajta neve, de holnap már hozom is haza".


Itt a kérdésben meg pont így adtad elő magad, mint egy fellángoló kutyás, aki mit sem tud a kutyákról, de csak haza viszi, aztán nem úgy lesz ahogy elképzelte és a kutya szív. Tudod milyen unalmas és elkeserítő már napi szinten szembenézni ezzel? Te talán azt mondtad volna az ál-magadnak, hogy "persze, vidd csak haza"? Talán, mert te ismered magad, de mi innen nem, de fellángolásból semmilyen kutyát nem szabad venni, mert elég sokat az utcára dobnak, pont ilyen emberek. Ha már egy kutyát sikerült ettől megkímélni, akkor már megérte lebeszélni a gazdit.

2016. jún. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/103 A kérdező kommentje:
Pontosan ezt hol olvastad a kérdésben? Később sem erősítettem meg, hogy én most azonnal akarok, csak azt, hogy majd a jövőben emellett teszem le a voksom (ami amúgy nem kamu valóban szeretnék egy akitát). Mivel a két fajta csak méretében különbözik, habitusában nem így hiszem nem lesz gond. Csak épp nincs rá 1000-1300 eurom.
2016. jún. 12. 21:09
 86/103 anonim ***** válasza:
100%
hát a méret azért számít :D Mert amíg pl. egy shibát odébb tolsz vagy felkapsz egy akitával más a helyzet
2016. jún. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/103 A kérdező kommentje:

Heh, annyira számít, hogy a szomszéd Schipperkeje kb. rendbe rakja a futtató összes "harci kutyáját" olyan fellépése van. Olyan fellépése van, hogy ő a főnök, és kb. 6 kiló a kutya.


Akkor már gond van ha a saját kutyád neked megy és nem ért a fizikai jelzésből (pl. mi megbökjük az oldalát ez segít).

2016. jún. 12. 21:19
 88/103 anonim ***** válasza:
52%
Onnan vettük, hogy azt írtad le is foglalózod.
2016. jún. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/103 A kérdező kommentje:
Igen mindezt úgy, hogy 30x leírtam, előbb konzultálok a tenyésztőkkel. Azt is mellé írtam, aki valaha vásárolt tenyésztőtől, tudja tervezett almok vannak sokszor, ami nem feltétlen esik egybe az én vásárlási elképzeléseimmel.
2016. jún. 12. 21:55
 90/103 anonim ***** válasza:
69%

Persze, mi ezzel tisztában vagyunk, de itt a hozzáállás az, ami gázos volt akkor is. A "hétfőn le is foglalózom" helyett sokkal másabb lett volna, ha azt írod, hogy "előbb utánaolvasok a fajtának, mik az igényei, megnézem élőben őket, beszélgetek a tenyésztőkkel és majd UTÁNA meglátom hogy nekem való-e ez a fajta vagy sem".


Egyébként az hogy tenyésztőnél épp nincs alom, az nem zárja ki, hogy egy szaporítótól, akinél "mindig van minden" vegyen az illető kutyát.

2016. jún. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!