Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez milyen fajta kutya?

Ez milyen fajta kutya?

Figyelt kérdés

Tegnap a városligetben (Bp.) láttam ezt a kiskutyát és rettenetesen megtetszett.


[link]


Keresgéltem a neten és arra jutottam, hogy talán ez egy Shiba vagy Akita lehet vagy ha nem az akkor esetleg tudja milyen fajta (ha egyáltalán fajtatiszta?). Egy szó mint száz, ha valaki felismeri esetleg VAN IS NEKI, tudna mesélni róla mire lehet számítani vele kapcsolatban? Olvastam a Shibáról és az Akitáról is(nekem annak tűnnek), de nagyon sok az ellentmondó információ, néhol azt írják ragaszkodó, míg máshol, hogy független. Könnyen tanítható engedelmes, máshol buta és makacsnak írják, sőt volt ahol azt írták okos, de sz@rik a fejedre. És más egyébben sem találtam egyetértést. :(


Hihetetlenül tetszik a fizimiskája, úgyhogy szeretnék egy ilyet, remélem jellemében is passzolni fog hozzám!


Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. jún. 12. 10:04
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/103 A kérdező kommentje:

37: Amúgy őszintén melyik része nem érthető ennek: " Olyan döntést látsz, hogy tetszik a kutya utánajárok tenyésztőknél is valóban jó érzem-e." Ehhez és ehhez hasonló kommentjeim vannak. Komolyan mondom itt a válaszadók 90%-nak komoly szövegértési problémai vannak. A tenyésztőtől való vásárlás sem így működik, hanem mikor van alom lehet menni megnézni, de ezt nem az én kívánságomhoz lövik be, de ha most lenne születendő alom akkor is még 2-2.5 hónap mire elhozhatom. Annyit írtam tetszik el tudom magamnak képzelni és utánajárok vajon tényleg így van-e.


38: Megint, nem azt írtam, hogy nem használják arra, hanem hogy terelésre lett kitenyésztve és nem agilityre, mégis kiváló sikereket lehet vele elérni, hiába nem ez egy kutyának a "főprofilja". Lehet az Akita is medveölésre lett kitenyésztve, de mint írtam/írták őrző védő feladatokat is el tud látni.


39: Ott a válaszom a 37-esnek. Semmi divat nincs ebben, még csak 0 tapasztalat se helytálló. FCI kb 20 sor, mivel az a standard leírás (hogy kell kinéznie) nem pedig a jellemé (vagyis kb. van benne 2 mondat róla).


40: Ember van kutyám, tisztában vagyok vele mivel jár.

2016. jún. 12. 16:53
 42/103 anonim ***** válasza:
55%

Jézusom. Végig olvastam amiket írtál. Ennyire nem fogod fel, hogy mit jelent a KEZDŐKNEK NEM VALÓ kifejezés? Már pedig te az vagy. Mert ha nem lennél az, akkor nem itt kérdezősködnél, hanem a hozzáértő szakmabeli (mert hát ugyebár nem vagy kezdő állításod szerint) ismerőseidnél rákérdezel.


Szóval. Kezdőknek nem való. Ez azt jelenti ebben az esetben, hogy a kutyának vannak olyan belerögzült, őseitől örökölt vonásai, ami más fajtáknál nem jön elő. Ezeket tudni kell kezelni. Ha mondjuk vennél egy golden retrievert (amit én optimálisnak tartok első kutyának, de a vadászkutyák nagyvonalakban beleillenek ebbe), akkor nála mondjuk csak arról kéne leszoknod, hogy ne kergesse meg a kóbor macskát, vagy az udvarban ugráló madarakat, mert ugye viszi az ösztön. Igen ám, de egy ilyen kutyánál mint amilyet te kinéztél azt kell neki megtanítanod hogy a FAJTÁRSAIT, más emberek kutyáit ne támadja meg. Azért ha van egy kis eszed, látod a felelősségbeli különbségeket. 6 éve kutyázom aktívan, versenyekre, kiállításokra járunk, mégse mernék sohasem venni egy ilyen vagy hasonló kutyát. Nem azért, mert nem lennék eléggé határozott. Hanem mert még ilyen tudással sem biztos, hogy elbírnék egy ilyen kutyával.


Majd meglátod, mikor a kistestű kutyád gazdái mennek hozzád ordítozva, hogy elkapta a kutyád az övéket. Akkor majd átértékeled amiket most írunk neked.


Én azt mondom, hogy lassíts. Ha tényleg 1000% vagy abban, hogy te ezt a fajtát akarod, akkor azt ajánlom, hogy vegyél kutya oktatásról szóló könyveket, nézz filmeket, sorozatokat ezzel kapcsolatban. Utána olvass utána a kiválasztott fajtának (NEM A WIKIPÉDIÁN). Aztán szépen ballagj ki kiállításokra, nézelődj. Ismerkedj meg a fajtabeli gazdikkal. Beszéljetek a valóságban, ismerkedj meg a kutyáikkal. A tenyésztőhöz is látogass ki. Ne azért, hogy foglalózz rögtön, hanem azért, hogy megismerd élőben is a fajta habitusát, amit egy videó se fog neked visszaadni.


De annál nagyobb felelőtlenség a világon nincs, hogy 24 óra leforgása alatt megismersz egy aranyos kutyust, megtetszik és már tennéd is érte a foglalót. Ha ez a világ legszelídebb fajtája is lenne, akkor sem lenne rendjén. De te erre még egy agresszív, nehezen kezelhető fajtát szeretnél. Egy dobermannt vagy egy rottweiler kutyát is csak így vennél a vakvilágba?


Próbáltam érthetően megfogalmazni. Nincs olyan, hogy jaj találkoztam eggyel, aranyos volt, akkor mindegyik olyan aki ezt a fajtát képviseli. Illetve nem lehet azt csinálni hogy "bepróbálkozom". Aztán ha nem jön össze a próba mit csinálsz?


Nem akarok neked esni, nyugodtan írtam ezt. Azt akarom, hogy átgondold a dolgot.

2016. jún. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/103 anonim ***** válasza:
70%

Attól még hogy van kutyád, fogalmad sincsen mivel jár egy ilyen kutya, amit venni készülsz. Biztos értékelni fogja ezt a jó hozzáállásodat a tenyésztő is, akinek írtál. De persze ha egy pénzhajhász, minden áron eladom a kiskutyákat bárkinek típusúnak írtál, akkor még szerencsével is járhatsz, és lehet kiskutyád. Sok sikert vele, mi szóltunk.

Úgy gondolom a kutyatartók felelősségteljes emberek, akik felelősséget éreznek a kutyájuk iránt. Te nem ilyen vagy.

2016. jún. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/103 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod hogy az Akita és a Shiba sem ajánlott más állat mellé? Nem tűrnek meg más kutyát még akkor sem ha együtt nőttek fel. Örök háborúskodás lesz.
2016. jún. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/103 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy emberek! Nyugodjatok meg! Egy tenyésztő se fogja ilyen mentalitással odaadni neki:D
2016. jún. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/103 anonim ***** válasza:
100%
utolsó akkor majd beszerez szaporítótól egy beteg kutyát és egy életre szidni fogja a fajtát hogy milyen szar meg hogy létezhet ilyen...
2016. jún. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/103 anonim ***** válasza:
69%

Tegnap láttál vélhetőleg életedben először ilyen kutyát, mára meg már foglalózni akarsz? Úgy hogy gőzöd sem volt a fajta nevéről, pár óra alatt sem válsz szakértővé.


Ha tetszik ez a fajta akkor szerintem megéri várni és felkészülni rá, hogy meg tudd adni mindazt amire szüksége van, és sok hosszú évet tudjatok boldogan együtt eltölteni.

Most azonban szerintem más fajtát kellene választanod, és nem csak a kinézete alapján, hanem a fajtajellemzőket is figyelembe véve.


Jó olvasás!

[link]

2016. jún. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/103 A kérdező kommentje:

Ilyen típusú kutyám lesz(shiba vagy akita), nem most nem is holnap, de idővel. Az, hogy folyamatosan megy a személyeskedés, a fikázás, a hülyének való beállítás, mindezt úgy hogy igazából nem ismertek szerintem ez mindent elmond a díszes társaságról. A kutya 100% hogy törzskönyves lesz és abban is biztos vagyok, hogy fogok kapni és nem azért mert fűt fát ígérgetek, hanem mert meg fogom tudni adni a kutyának ami kell és jó helye lesz. Megkapja a következetes nevelését, a megfelelő táplálását és mozgatását/trenírozását. A legjobb, hogy a válaszadók 90% nincs se Akitája sem pedig Shiba-ja (és legfőképp tapasztalata velük), mégis úgy osztjátok róluk az észt, mintha legalább 3 felneveltetek volna, közben jó esetben látták a Hachiko című filmet.


Nem ez az egyetlen független fajta, azoknál a kérdéseknél(itt a GYk-n), még sincs ekkora tiltakozás mint az Akitánál vagy a Shibánál.

2016. jún. 12. 18:06
 49/103 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket és egyúttal a megerősítést is :)
2016. jún. 12. 18:13
 50/103 anonim ***** válasza:
70%
Az a legnevetségesebb hogy 10 kor még azt se tudtad hogy milyen fajta kutya most meg te mondod nekünk hogy abból indulunk ki hogy láttuk a Hachiko filmet...
2016. jún. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!