Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez milyen fajta kutya?

Ez milyen fajta kutya?

Figyelt kérdés

Tegnap a városligetben (Bp.) láttam ezt a kiskutyát és rettenetesen megtetszett.


[link]


Keresgéltem a neten és arra jutottam, hogy talán ez egy Shiba vagy Akita lehet vagy ha nem az akkor esetleg tudja milyen fajta (ha egyáltalán fajtatiszta?). Egy szó mint száz, ha valaki felismeri esetleg VAN IS NEKI, tudna mesélni róla mire lehet számítani vele kapcsolatban? Olvastam a Shibáról és az Akitáról is(nekem annak tűnnek), de nagyon sok az ellentmondó információ, néhol azt írják ragaszkodó, míg máshol, hogy független. Könnyen tanítható engedelmes, máshol buta és makacsnak írják, sőt volt ahol azt írták okos, de sz@rik a fejedre. És más egyébben sem találtam egyetértést. :(


Hihetetlenül tetszik a fizimiskája, úgyhogy szeretnék egy ilyet, remélem jellemében is passzolni fog hozzám!


Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. jún. 12. 10:04
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/103 anonim ***** válasza:
Biztos meg volt a feladata pl: husky, nem egy embercentrikus kutya (általában) mégis meg volt a feladata ami miatt tartották, de lehetsz határozott, csak nehéz lesz nevelni a kutyát....
2016. jún. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/103 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom nem olvastál el mindent. Az akita medvevadász. Nagyon erős vadász ösztöne van. Nem azért tenyésztik hogy lesse a gazda parancsát hanem azért hogy megölje a medvéket,farkasokat és minden más állatot (a kutyákat is prédának tekinti) Nagyon okos ami a préda kicselezéséhez kell. Nem tudom olvastad-e de van ahol még manapság is úgy választják ki a tenyészállatokat hogy amelyik neki akar menni a medvének az alkalmas amelyik megijed vagy nem érdekli az hasznavehetetlen. Nem az engedelmesség volt előtérben. Ja és ezért is nem jó első kutyának mert ha nem megfelelő nevelés mellett mindenre veszélyes lesz még a gazdájára is. És mivel a kisebb kutyákat prédának nézi a szocializációja nagyon fontos. Szerintem ne akarj ilyet első kutyának.
2016. jún. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/103 anonim ***** válasza:
100%

#12 nagyon jól leírta.


Amikor kitenyésztették ezeket a fajtákat nagyon fontos volt, hogy önállóak legyenek. Az akita nem fogja lesni hogy mit fog mondani a gazdája, amikor épp küzd a medvével, ahogy a husky sem fog így tenni egy nagy hóviharban, amikor az ember az orra hegyéig sem lát és a kutyáira kell hagyatkoznia, hogy hazajusson. Attól, mert valaki "csak" kedvencnek akar ilyen fajtát, attól nem fogják több száz év munkáját kitörölni, mert sokan a mai napig használják vadászatra, szánhúzásra, stb, ezeket a fajtákat. Van még nagyon nagyon sok kutyafajta, amik arra lettek kitenyésztve, hogy "csak" kedvencek legyenek, akkor az illető válasszon olyan fajtát, ne munkakutyát.


Első kutyának meg azért nem ajánlott, amiért friss jogsival sem ültetnek bele egy F1 versenyautóba, vagy amiért egy első osztályos kisgyereknek sem adnak fel egy végzősnek való matekfeladatot - mert nincs hozzá rutinod. És általában amikor egy kezdő kutyás megkap egy makacsabb fajtát, akkor csak csalódások érik: a kutya nem jön vissza hívásra, nem csinálja meg a parancsokat, nem hallgat a gazdira, megmorogja, nem heveredik le a lábai elé szundizni, nem szereti a simogatást, stb. És az eredmény az lesz hogy a gazdi szerint a kutya a hülye, mert "hasznavehetetlen, szemtelen, nem szeret" és esélye sem lesz kialakulni a kutya-gazdi kapcsolatnak, mert a kutyának is mások az igényei és a gazdi is másképp képzelte el a dolgokat. Teljesen más az amikor már van rutinja az embernek és már csak a kutya testtartásából ki tudja olvasni, hogy mi fog történni.

2016. jún. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/103 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.


Függetlenül ettől én mégis teszek egy próbát ezzel fajtával (esetleg a Shibat megnézem még, de ott nem találtam magyarországi tenyésztőt, viszont szlovákot igen), írtam emailt tenyésztőknek aztán majd eldöntik alkalmas vagyok-e vagy sem.


Mint írtam utána olvastam és nekem pontosan megfelel, hogy nem "seggbebújós" a kutya, hanem vidáman megvan egy magával is.


EZ a medvés dolog lehet valahol így választják ki, de azért erősen kétlem, hogy minden akita tenyésztő tart magánál egy medvét, hogy kiszolgálja a vérvonalat (vagy elviszi "medve-tesztre"...LOL).


Még egyszer köszönöm, azért örültem volna, ha Akita/Shiba tulajok is írnak, mert ezek a kommentek nekem úgy tünnek, minimum a fele Urban Legend.

2016. jún. 12. 13:12
 15/103 anonim ***** válasza:
68%
Te mekkora idióta vagy itt irogatok Akita tulaj ként próbállak felvilágosítani de itt értetlenkedsz LOL. És látom ám tényleg nagyon utána olvashattál ha még ennyit sem tudsz. Aztán maj olvashatjuk itt a kérdéseket hogy "a shibám nem hallgat rám" "megtámadott a shiba" meg stb. Hát hallod te nagyon sötét vagy. Az a medvés nem vicc. Egy szóval sem írtam hogy mindenki úgy csinálja de még ma is van. És igen van akinek van medvéje és oda viszik "medve-tesztre" Én tényleg nem ajánlom neked de egy olyan aki még soha nem tartott kutyát hogyan is foghatná fel ezt. Attól hogy kicsi még ugyan úgy agresszív. Elég megnézni Wikipédián hogy a shiba inu nagyon hajlamos megtámadni kisebb kutyákat.
2016. jún. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/103 anonim ***** válasza:
77%
Teszel egy próbát egy kutyával? Grat! 14 évig próbálkozhatsz, ha nem tudod megnevelni...
2016. jún. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/103 A kérdező kommentje:

Újfent köszönöm a válaszod, bár azt nem értem miért személyeskedsz.


Elfogadom ez a te véleményed(és köszönöm), de találok másik ezer kommentet a neten, amik nem téged támasztanak alá. Lehet te nem voltál elég jó a kutyához és magadból indulsz ki, viszont ahogy te is írod, ha van hozzá idegem. Nos szerintem van. Majd rákérdezek erre a medvés dologra, de erősen kétlem, hogy a Mo-i tenyésztők élnének ezzel. Ha a tenyésztő azt mondja alkalmatlan vagyok rá (de miért is lennék), akkor elfogadom és nézek másik kutyafajtát, de most egyenlőre ez tűnik a tökéletes választásnak.


Szerintem ez túlmisztifikált dolog, ez is csak egy kutya, lehet kicsit önfejűbb, agresszívabb, nehezen tanítható, de mégiscsak egy kutya.

2016. jún. 12. 13:28
 18/103 anonim ***** válasza:
77%

Kb mindenki leírta, hogy ne válassz ilyen fajtát, ha még nem volt kutyád, erre te csak azért is...


"nekem pontosan megfelel, hogy nem "seggbebújós" a kutya, hanem vidáman megvan egy magával is."


Jéézusom, nagyon szépen kérlek a saját meg mások testi épsége érdekében, hogy NE legyen ilyen kutyád! Már előre látom, hogy a kutyád majd "vidáman" megy levadászni a kisebb kutyákat, téged pedig gyönyörű ívben fog letojni, amikor majd kiabálod hogy "nyugi, nem bánt, csak játszik".


A másik meg hogy nem érzed kicsit nevetségesnek magad, hogy neked egy kutyád sem volt és olyan embert oktatsz ki akinek már volt, sőt, pont akitája volt? Talán pont hogy a tapasztaltra kéne hallgatni...

2016. jún. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/103 bollocks ***** válasza:
85%
Ma reggel még azt sem tudtad, milyen fajta a kutya, most meg már akarsz is egyet. Gratula, biztos felelősségteljes gazda lehetsz.
2016. jún. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/103 anonim ***** válasza:
82%
A Magyar tenyésztők nem használják a medvés dolgot de Japánban és más helyen még előfordul. Persze ha egy tenyésztő pl. japánból választ kant fedezésre akkor lehet hogy a kannak megvan a "medve-tesztje" ez nem kötelező. És nem bánok rosszul a kutyámmal jól nevelt. De miért akarsz velem veszekedni úgy hogy nekem Akitám van neked nincs, nekem ez már meg sem tudom számolni hányadik kutyám neked pedig még 1 sem volt. Nagyon magabiztos vagy de ezzel csak magadnak csinálod a szart.
2016. jún. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!