Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a kutyát sétáltatni...

Mi ez a kutyát sétáltatni kell szindróma?

Figyelt kérdés
Családi házban lakom közepes kerttel, és van egy Akita inu kutyám 2,5 éves. Eddig akárhányszor megpróbáltam kivinni legyökerezett a lába és mozdítani sem bírtam úgyhogy nem is kínzom egy jó ideje. A kertben amúgy rengeteget mozog és mindig jókedvű, elég jó izomzattal is rendelkezik. Erre képembe vágta egy kutyamániás hogy mekkora állatkínzó trehány nemtörődő ember vagyok.
2017. jan. 17. 18:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 anonim ***** válasza:
99%
7 a kutya nem "nem akar", hanem a gazdája képtelen volt megtanítani sétálni. Elárulom, eleinte nagyon sok kölyök fél az utcán, hiszen rengeteg ismeretlen, új inger veszi körül. Ezt normálisan kezelve pár séta után abbahagyja és várni fogja a sétát. Tapasztalat, nem a levegőbe beszélek.
2017. jan. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/73 anonim ***** válasza:
100%
És NEM KÉSŐ, SOSEM KÉSŐ! Az én kutyáat 4 évesen hoztam el úgy, hogy meg akart ölni minden kutyát. Az előző gazdája túladott rajta, mert agresszív volt. Ma bátran össze tudom engedni bármilyen békés kutyával.
2017. jan. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 anonim ***** válasza:
5%

Ez falun nem "szokás". Szerintem ez amolyan új keletű dolog lehet én legalábbis most hallom előszőr hogy kell. Akkor kell ha nem tud eleget mozogni vagy lakásban tartják (ezt speciel én nem tudom megérteni)...

Amúgy Budapesti vagyok és kertesházban tartottunk kutyát de sosem kellett sétáltatni.

2017. jan. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/73 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó, mit nem lehet azon érteni, hogy a kert egy ingerszegény környezet? Éld le az életedet egyedül egy kertbe zárva, ha szerinted ez olyan jó.
2017. jan. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/73 anonim ***** válasza:
94%

Azért fél, mert még sosem járt kapun kívül.

Úgy kellett volna tartani már az elejétől fogva.

2017. jan. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 anonim ***** válasza:
8%
ezt a séta dolgot az unatkozó kutyatartók kitalálták.Akkor vidd el ha nem tud mozogni,pl bérház,de ha van kert akkor nem kell annak több mozgás,etesd rendesen és el se hízik
2017. jan. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 anonim ***** válasza:
100%
az én akita inum imád a szabadban lenni/sétálni mert már kicsi kora óta minden nap sétáltatjuk. El tudom képzelni milyen boldog lehet a kutyád... az enyém egész nap szomorkodik ha bent vagyunk csak akkor éled fel ha meghallja a varázsszót ("gyerünk"). Szerintem ne várd meg hogy magától jöjjön rá milyen jó kint sétálni mert az egyikőtöknek sem lesz jó (de neked főleg nem)
2017. jan. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/73 anonim ***** válasza:
5%
Kertes házban szerintem sem szükséges a külön séta..jàtszani kell vele és csók.Az szocializáció pedig...hát én pl nem szeretném,h a kutyáim körbe ugráljanak mindenkit,nem csak szeretetből vannak kutyáim hanem a ház örzèsére is...egyébként kettő staffink meg egy pincsink van.nagy ritkán elvisszük sétálni őket de különösebb értelmét a kutya szempontjából nem látom,viszont plusz mozgás ami nekem is jól esik...
2017. jan. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/73 A kérdező kommentje:

Akkor leírom mégegyszer.

Az én kutyám EGÉSZNAP jókedvű, sokat játszunk is vele. Eddig akárhány kutyám volt azt mind vittem sétálni, és ha itthon voltak mindegyik halál depi volt ha éppen nem velük foglalkoztam. De ez a kutya olyan mintha nem ismerné a boldogtalanságot.


SENKIT és SEMMIT nem ugat-támad meg. Egyedül a postást és a fura alakokat. Aminek külön örülök.


NEM SZÜK TERÜLETEN VAN TARTVA.


Amúgy köszi a választ mindenkinek!

2017. jan. 17. 19:07
 20/73 anonim ***** válasza:
100%
#18 én nem okoskodnék úgy hogy nem tudok semmit. A szocializáció soha sem arról szólt hogy a kutya fűt fát körbeugráljon, sőt pont azt jelenti hogy megtanítod neki hogy nem kell megőrülnie ha élőlényt lát, hagyja figyelmen kívül. A szocializáció nem azt jelenti hogy arra tanítod hogy örüljön dolgoknak hanem hogy pl ne támadjon emberre, állatra tudja hogyan kell helyesen viselkedni...nagyon sajnálom a kutyáid remélem tudod hogy egy bulltípusúnál a legfontosabb a szocializáció....
2017. jan. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!