Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a kutyát sétáltatni...

Mi ez a kutyát sétáltatni kell szindróma?

Figyelt kérdés
Családi házban lakom közepes kerttel, és van egy Akita inu kutyám 2,5 éves. Eddig akárhányszor megpróbáltam kivinni legyökerezett a lába és mozdítani sem bírtam úgyhogy nem is kínzom egy jó ideje. A kertben amúgy rengeteget mozog és mindig jókedvű, elég jó izomzattal is rendelkezik. Erre képembe vágta egy kutyamániás hogy mekkora állatkínzó trehány nemtörődő ember vagyok.
2017. jan. 17. 18:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én örökbefogadtam az én 2 éves ex-kísérleti beaglem (aki 2 amíg el bem hoztuk, napfényt se igen látott), akkor ő sem akart sétálni (meg úgy bármerre is mozdulni :D ). Először úgy kellett édesgetni, hogy jöjjön már egyáltalán ki a kertből, de aztán pár alkalom után már rájött, hogy tök jó móka :D Egyébként nálunk nagy segítség volt egy másik kutya, mivel felé jobban nyitott, mint az emberek felé, így megmutatta, hogy milyen érdekes is a nagyvilág. Fontos, hogy pozitív élményekkel gazdagodjon, ne erőltesd nagyon, inkább lassan haladjatok.
2017. jan. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem fog a kutya konkréten megd*gleni attól, hogy nincs sétáltatva. Egy kisgyerek is fel tud nőni anélkül, hogy vinné a szülő játszótérre, kirándulni, más gyerekek közé, stb. De ha olyan helyzetbe kerül, akkor fingja nem lesz arról mit reagáljon. Akárcsak a te kutyád, kérdező. Sose volt kint, aztán amikor vitted volna sétálni akkor teljesen beijedt, hogy most mi van.


Tegyük hozzá, a séta nem csak azért jó, mert egyrészt nem a gép előtt terpeszkedik az ember, meg a kutya is kiszabadul a "ketrecéből" (mert a kert kb annak számít, mint az állatkert...), hanem ha tán el kell vinni állatorvoshoz vagy bárhova, akkor el tudod vinni.


A "a kutyát sétáltatni kell" pedig nem szindróma, hanem alap. Olyan alap, minthogy az aranyhalat meg akváriumban tartod. Persze tudom, faluhelyen nem divat, de hát a 80 éves Pista bácsi nem is fogja sétáltatni a kivénhedt Buksikát. Mondjuk az ilyeneknél a kutya még mindig csak egy "kellék" a kertbe, nem pedig élőlény, amiről gondoskodni kell... Márpedig ha én szeretem a kutyám, akkor a lehető legjobbat akarom neki.

2017. jan. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 anonim ***** válasza:
97%

"...A kertben tartott, vagy a kertbe kijáró kutyát is mindenképpen érdemes sétáltatni...."

www.pozsonyidoki.hu


A mai kutyákat az ember 'munkanélkülivé' tette. Nem kell nyájat őrizni és vadászni sem napi szinten, vagyis a kutyáink unatkoznak. Lényegtelen, hogy lakásban vagy kertben vannak tartva, sètáltatni kell! Kertesházas kutyunál bocsánatis bűn, ha nem minden nap, de hetente 2x-3x nagyon is ajánlott. Aki ezt nem érti meg, nem képes átgondolni az az ember valóban, csak egy állattartó, de semmiképp sem nevezhető felelős gazdinak.

Nem kellene megsèrtődni azon, ha erre felhívják az ember véleményét, mert hibázni lehet, az még nem tragédia, de az, ha valaki még csak végig sem gondolja, amit tanácsként kap, na az már nagy baj.

Gondolom aki szerint nem kell sétáltani, az úgy gondolja, hogy a konyhai maradék is doszt elég egy kutyának, merthogy nagyanyám is úgy etette... Naja, pár évtizede még egy náthába is bele lehett halni... Bár itt is van néhány agyhalott... :(

2017. jan. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 A kérdező kommentje:

dfxcv meg a többi#

Felfogom hogy a kutyának jobb lenne hogy sétáljon, de azt ne akard már bemagyarázni hogy ezzel kínzom. Nem láncon tartom meg verem.... az lenne ingerszegény környezet.

Tele van az utca kutyákkal és akik sétáltatják folyton találkozik velük a kerítésnél, szóval mégse ingerszegény a környezet.


Ja amúgy nem szokásotok elolvasni a leírást?

"Eddig akárhányszor megpróbáltam kivinni legyökerezett a lába és mozdítani sem bírtam úgyhogy nem is kínzom egy jó ideje"


Vagyis nem lustaságból nem viszem ki meg azért mert nem vagyok intelligens stb, hanem mert kb szívinfarktust kapott amikor kiakartam vinni. Lusta lennék játszani se játszanék vele. Menjetek már.


Az a példa se jó hogy mintha ember a gép előtt a szobában mivel a kutyát sem egy veremben tartom hanem mint már leírtam udvarban, sok emberrel találkozik sok másik kutyával a kerítésnél.

2017. jan. 17. 20:18
 35/73 anonim ***** válasza:
100%
figyelj bidbullos gyerek, nekem mint írtam akitám van, makacsabb mint egy pit de hasonlóan agresszív tud lenni, mellette volt már macskám, kutyám és most egy nyúllal él együtt pedig VADÁSZKUTYA, közülük is az egyik legjobb. De mivel SZOCIALIZÁLVA van hozzá és minden nap sétál aminek az eredménye hogy nincs túlcsordulva energiától, így nem azon ügyködik egész nap hogy hogyan nyírja ki a nyulat, inkább játszani próbál vele. Nem ás lyukakat, nem ugat feleslegesen néha még akkor sem ha kellene, nem szökik, nem rombol. Ellenben az előző kutyám aki a kerti elvek szerint élt, az az sétáltatva nem volt, se szocializálva majdnem kinyírta a tengeri malacomat, megölt egy teknőst mert nem talált jobb szórakozást, lyukakat ásott, néha kiszökött és egyszer majdnem megharapott valakit. CSAK ennyi a különbség.
2017. jan. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 anonim ***** válasza:
100%
Most itt mindenki bizonygatja, hogy az ő kutyája még soha nem volt sétáltatva, mégis milyen boldog... Ha persze, a legtöbb kutyatulajdonosok sajnos annyira nem ért hozzá, hogy ha a kutya kiírná magára, hogy szenved, azt se venné észre.
2017. jan. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 anonim ***** válasza:
100%
Ó az én akitámmal is volt egyszer olyan hogy megijedt a kötélpályától, lógott a hámban úgy menekült volna pislogtam mint hal a szatyorban, de nem az volt a megoldás hogy nagy ívben elkerültük a helyet hanem direkt sokat mentünk arra, mikor nem volt ott senki oda vezettem és megmutattam neki, azóta nem fél tőle tök természetes neki.
2017. jan. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 anonim ***** válasza:
100%

Értem. Fantasztikus élete van. Egy rácson keresztül lát rengeteg ingert, eseményt, amiből kimarad. Bocsánat, neked van igazad.


Rettegett kint, ez csak annyit jelent, hogy nem értesz a kutyákhoz, neveléshez, szocializációhoz, semmihez. Valószínűleg sikeresen meg is erősítetted ebben őt.

2017. jan. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim ***** válasza:
100%

Ülj egy lakásban egész nap kedves kérdező, egy jó nagy lakásban, de ne menj soha sehova! Embereket csak az ablakon keresztül láthatsz. Jó móka, nem?

A kutyád nem fél. Egyszerűen meg kellett volna tanítani sétálni, de te lusta vagy. Ismerek olyat aki sok türelemmel, odafigyeléssel szoktatta a halál félelemben lévő kutyát a sétához, az meg ma már örömmel megy.

2017. jan. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:
100%

Pedig kérdező a te hibád, hogy nem tud pórázon közlekedni. Egy kutya sem úgy születik, hogy tudná, meg kell tanítani rá.

Nincs rossz kutya, csak rossz gazda.

Kerítésnél összeszagolni meg nudli.

A kutyáknak a séta az olyan, mint nekünk az újságolvasás kb. Tégy belátásod szerint, úgysem lehet téged most meggyőzni, de arra kérlek, hogy olvass utána máshol is a neten, pl kutyasulik és egyéb kutyás oldalakon. El fogsz ám csodálkozni, mert nem tűnsz butának az írásod alapján, hanem inkább csak nem gobdoltál bele jobban.

2017. jan. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!