Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a kutyát sétáltatni...

Mi ez a kutyát sétáltatni kell szindróma?

Figyelt kérdés
Családi házban lakom közepes kerttel, és van egy Akita inu kutyám 2,5 éves. Eddig akárhányszor megpróbáltam kivinni legyökerezett a lába és mozdítani sem bírtam úgyhogy nem is kínzom egy jó ideje. A kertben amúgy rengeteget mozog és mindig jókedvű, elég jó izomzattal is rendelkezik. Erre képembe vágta egy kutyamániás hogy mekkora állatkínzó trehány nemtörődő ember vagyok.
2017. jan. 17. 18:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/73 anonim ***** válasza:
95%
Imádom azokat akik nem sétáltatják a kerti kutyát de aki a panelban kiviszi napi 4 órát a többi kutya közé a parkba bandázni az állatkínzó.
2017. jan. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/73 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kutya nem akar menni, hanem te képtelen vagy megmutatni neki, hogy a séta jó dolog kedves kérdező. El sem tudom képzelni, hogy valaki ne imádjon a kutyájával utazni, hatalmasakat kirándulni, futni a mezőn, erdőben, labdázni, felfedezni... De ezek szerint mégis vannak ilyenek, hát sajnállak titeket nem tudjátok miből maradtok ki. Nekem a kutyáim a legjobb barátaim,család tagok, semmi sem tesz boldogabbá mintha velük mászkálhatok.
2017. jan. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/73 anonim ***** válasza:
100%

Persze,hogy jól érzi magát,hisz nem tudja miből marad ki.A séta nem az unatkozó kutyatartók mániája,hanem a felelősségteljes kutyatartók szokása.Ha a gyerekedet sose vinnéd játszótérre,nyilván nem hisztizne érte,mert nem tudja,milyen jó a többiekkel játszani.Viszont ha egyszer elviszed,akkor utána nyilván követeli.Ilyen a kutya is.A megoldás:minden nap viszed sétálni,és kész.

Ha egyszer elvinnéd sétálni,utána sose kell majd kiráncigálni az ajtón,megy magától,sőt.

Ha lusta vagy,az a te saját emberi problémád.Meglátod,a kutyád sokkal de sokkal boldogabb lenne ha vinnéd sétálni,kutyák közé.

Ezen nincs mit magyarázni,aki felelős,intelligens,empatikus ember,az úgy is megérti,hogy mindez a kutya javát szolgálja,és nekünk embereknek is jót tesz a séta.Aki meg enyhénszólva szűklátókörű,maradi és makacs,azt nem lehet meggyőzni,csak a kutyáját tudjuk sajnálni.

2017. jan. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/73 anonim ***** válasza:
100%

A kutya nem lett szocializálva, vagy ennyire ideggyenge. Egyik sem jó, de persze te tudod, kérdező.


Régen pedig azért nem sétáltatták a kutyákat, mert mindet munkára használták. Vadászniuk, terelniük, védeniük kellett, emellett plusz séta fölösleges volt.

Aki egész nap kertben tartja a kutyáját, nem mozgatja, nem foglalkozik vele kellően, az csak kutyát tart, nem gazda. Az ilyen embereknek, akiket nem érdekel maga a kutya, nem értenek hozzá, azokat nem értem, hogy miért írnak ide, miért adnak tanácsot.

2017. jan. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/73 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is kerti kutyáim vannak. Igen nekik is kell a sétá, DE nem fog belerokkanni, ha 1-1 nap kimarad. Én is próbálom mindennap vinni őket, de nem mindig fér bele. Ma pl. nem mentünk mivel a németjuhászom még kölyök lévén nem tud szépen sétálni, féltem, hogy elrát. Ehelyett kiengedtem őket az egész udvarra (nekik le van választva egy terület). És 2 órán keresztul labdáztunk, "nyomkerestünk" én eldugtam ő megkereste a labdát+ engedelmest gyakoroltunk.
2017. jan. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/73 anonim ***** válasza:
100%

Ez a felos kutya dolog erdekes. A kutyam fel evesen kerult hozzam mindentol retteget. Mert ot se vittek ugye sehova...


Nalunk azonban alap hogy a kutyat visszuk mindenhova. Nem volt egyszeru de most ha meglatja hogy keszulodunk, elovesszuk a porazt stb magatol ugrik fejest a hamjaba.


Persze meg fel kint par dologtol, ettol meg szeret jonni.

2017. jan. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/73 anonim ***** válasza:
100%
Keresztanyámnak van két goldija, sosem sétáltak nem tudtam meggyőzni. 1000 nm-es telek. Állandóan verekszik a két kutya, tele vannak feszkóval. Ha megyünk akkor "jaj nézd hogy örülnek nektek" a kutya fel-alá rohangászik mint egy elmebeteg, ugrál, zihál és látom, hogy szétveti az energia. Nem örül, hanem konkrétan majdnem felrobban. Köveket hordtak össze unalmukban, persze a kutya a hülye, véletlen se ő amiért nem képes lemozgatni őket, és nem érti, egyszerűen nem érti. Szenved mindkét állat, én már nem is járok oda, nem tudom nézni.
2017. jan. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/73 anonim ***** válasza:
6%
20# ne sajnáld a kutyáimat mert nem ismered nem láttad őket még egyszer sem tehát nem tudhatod mennyire egészségesek,megsúgom,h azok...nyilván fontos a szocializáció de pl ne engedje a házam körül a telkekmen garázdálkodni a szomszéd kutyáit macskáit meg a marinénot a sarokról...és nem támad emberre egyik sem és teljesen gyerek barátok.Az meg,h nem értek hozzá ne adjak tanácsot...tudhatnád,h " a bull tipusú ebek" nagy odafigyelést igényelnenk...nekem van kettő teljesen megbízható mellettük egy pincsi meg egy macska tehát miről is beszélünk?...
2017. jan. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/73 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a kert egyáltalán nem ingerszegény környezet egy kutyának. De arra valóban igénye lehet, hogy más kutyákkal találkozzon. Illetve vehettek mellé egy másik állatot (tapasztalatból állítom: akár macskát). Nagyon fog neki örülni.
2017. jan. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/73 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, most hova sz*rjunk hogy van 2(!!!!) píbú a háznál és még egyik se támadt emberre? Ilyen körülmények között egy goldit is veszélyes lenne tartani. Szerencsétlen meg fog kattanni az ingerszegény környezetben te nagy szaki.
2017. jan. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!