Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy ha Tenyészt...

Miért van az, hogy ha Tenyésztő vs. Szaporító kérdések vannak, akkor 15-20 tudják itt verni magukat és okoskodni, de ha más pl. viselkedési problémáról van szó, nem válaszol csak 1-2 ember?

Figyelt kérdés
2010. máj. 25. 07:38
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
89%

Nekem például kedvem sincsen reagálni a neveléssel kapcsolatos kérdésekre, mert a legtöbben csak megerősítést várnak a saját gondolataikra, nem pedig véleményt. Ha azt írom, hogy nem bántjuk a kutyát, még úgy sem, hogy a fejére koppintunk, mert a kezed után kaphat, arra az a válasz, hogy dehát nem is erősen kapja, csak én spirázom túl. Elég, ha egy kicsi rosszindulat van a kutyában, máris nem lesz túlspirázva az amit mondtam. A kutya nem tud mit kezdeni az erőszakkal, csupán úgy dolgozza fel, hogy ez a természetes.

De ezt hiába írom le, hogyha nagyrészüket nem is érdekli.


Egyébként én sem tenyésztőtől sem szaporítótól nem fogok kutyát venni, sajnos elég nagy a választék a menhelyen is :(


Egyébként van aki provokál, de a 15-20 ember között szokott olyan is lenni, aki elmondja a véleményét, normális ember módjára. Csak az ilyenekre kevesen figyelnek oda.

2010. máj. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
74%
Az ún. utolsó vagyok. Kihagytam, hogy és vannak akik, a két véglet között vannak. Eszembe se jutott, hogy vitát akarsz szítani, és igazat adok neked, csak rosszul fogalmaztam meg. A lényeg, hogy én segíteni akarok, ha megírod, mi a probléma a kutya viselkedésével.
2010. máj. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 A kérdező kommentje:

2 nagy problémám van:

1.) a kutyám állandóan ugatja a tv-t, próbálkoztam a rácsapással és a kizárással, de nem használt, 2 napja vettem klikkert, de még csak a kondicionálásnál tartok, utánna remélhetőleg sikerül vele megtanítani, hogy mit is értek CSEND alatt!

2.) pedig az, hogy a kutyámat kutyafuttatóra hordom, ahol tök jól elvan minden kutyával, csak kb. 2 hónapja az egyik kan állandóan nekiront és lemorogja,. ha az enyém szalad, mind1, hogy fogócskázik a többiekkel vagy csak behívtam és azért fut.

2010. máj. 25. 08:43
 14/56 A kérdező kommentje:
Ja, az enyém szuka, és mind kettő Westie.
2010. máj. 25. 08:45
 15/56 anonim ***** válasza:
100%

Mióta "ismeri" a tévét? Kezdettől fogva ugat rá, vagy csak most kezdte el? Lehet, hogy fél tőle, vagy túlzottan felizgatja, amit én tennék az semmi képpen nem a csapkodás lenne. Igaz ilyennel még nem találkoztam, de lehet, hogy egy kicsit hagynod kéne, hadd szokja meg, ha nagyon nem meg, ne nézz a jelenlétében tévét. Az én kutyám nem szereti a porszívót, olyankor kiviszem az udvarra és kész. Nem kell túlreagálni a helyzetet, nem szimpi neki, vagy csak sok az új infó. Rengeteg kutya retteg a tüzijátéktól, minden gazdi felfogja úgy, hogy fél tőle.


A másik, megint csak azt tudom mondani, hogy neked sem szimpatikus minden ember.

Lehet, hogy a kan úgy érzi, őt akarja megtámadni, azzal, hogy fut. Jelezni akarja ki a falkavezér. A szukád már ivarérett? Nem lehet ez az oka? Ha ez a baj, más nem tudsz csinálni, csupán azt, hogy ivartalanítod. Te morgásnak hallod, náluk viszont lehet, hogy mást jelent, nem?

2010. máj. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok, lehet, hogy klikkerrel sikerül megtanítani rá, bocsi nem olvastam elég figyelmesen, azt hittem a klikkre sem figyel. Csak ne add fel! Ha meg jól csinálja nagyon dícsérd meg!
2010. máj. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 A kérdező kommentje:

Az enyém "panel" kutya, kicsi kora óta látja a tv-t, de sokáig tudomást sem vett róla, de pár hónapja elkezdett morogni és ugatni az állatokra és a focimeccsekre, olyankor mindig elkapcsoltuk, hogy ne stresszeljük, de most már mindent ugat és morog.

Az enyém 7 hónapos , a fiú 1 éves, de amikor elkezdtünk lejárni a kutyafuttatóra, ők voltak a legjobb barátok, mindig körbenyalták egymás száját, amikor találkoztak és együtt játszottak.

2010. máj. 25. 09:11
 18/56 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én még nem láttam viselkedésproblémára vonatkozó megválaszolatlan kérdést, viszont a legtöbbre szoktam válaszolni. Gyakran van olyan, hogy a legelső válaszoló jól leírja a választ, ilyenkor maximum értékelni szoktam, hiszen felesleges, hogy még százan leírják százszor. A Tenyésztők kontra szaporítók téma azért vált ki mindenkiből indulatokat, mert ott életekről van szó, ami azért messze nem ugyanaz a súlycsoport, mint a századik felugrál a kutyám, mit csináljak típusú kérdés, amit némi guglizással, és mondjuk háziállat.hu olvasgatással meg lehet válaszolni.

2010. máj. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 A kérdező kommentje:
Ahogy én elnéztem, eddig még senkit sem lehetett lebeszélni a szaporításról, én pl. nem is foglalkozom velük, mert nekik igazán felesleges magyarázni, aki azért ír ide, hogy megkérdezze, hogy megy a pároztatás vagy tenyészteni, szaporítani akar, az meg is teszi, ha lebeszélitek, ha nem, ha válaszoltok neki, ha nem!
2010. máj. 25. 09:22
 20/56 anonim ***** válasza:
67%

A kutyák ivarérettek. Ennyi történt csak. Eddig gyerekként kezelték egymást, mostmár két felnőtt, akikbe kódolva van az egyedfenttartás.


Használd a klikkert. Össz-vissz ennyit tudok mondani

2010. máj. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!