Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy ha Tenyészt...

Miért van az, hogy ha Tenyésztő vs. Szaporító kérdések vannak, akkor 15-20 tudják itt verni magukat és okoskodni, de ha más pl. viselkedési problémáról van szó, nem válaszol csak 1-2 ember?

Figyelt kérdés
2010. máj. 25. 07:38
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
51%

Válaszoltak neked !

DE arra mit mindjunk hogy egy idegen kan odafut a te kutyádhoz és lemorogja ..... az nem a te hibád, hanem a másik kutya gazdájáé hogy engedi morogni !

2 ivaros kan persze hogy rivalizál ...:S


Nem verjük magunkat, és okoskodunk hanem megpróbálunk tenni azért hogy ne szülessen több kutya a menhelyre, a halálba , a láncra ! És ne legyen minden 3. kérdés az hogy jaja a kiskutyám beteg, ilyen olyan baja van .... mert egy mocskos szaporítótól vette !! Azért írjuk mert jót akarunk és amúgy mert te azt hiszed hogy mi csak okoskodunk nem fogjuk abba hagyni , mert örülünk ha csak 10-ből 1 embert is rá tudunk beszélni arra hogy ivartalaníttasa a kutyáját/macskáját ! Mi már ennek is örülünk ....

Annyival kevesebb kidobott állat !

2010. máj. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, most látom a viselkedéses kérdéseidet. A tévé dolgot sajnos te erősítetted meg benne azzal, hogyha ugatott elkapcsoltál. Meg tanulta, hogy ugatással hatással tud lenni a tévére, és most ezt próbálgatja. Én írtam egy másik kérdésnél az ugatásról való leszoktatást klikkerrel, szerintem az menni fog, csak nagyon résen kell lenni, mert ha véletlenül belekattintasz a vakkantásba, akkor azt erősíted meg benne. A legjobb, ha úgy próbálsz csendet csinálni elsőre, hogy valamivel eltereled a figyelmét egy pillanatra, pl labdával, vagy cuppogással, vagy ilyesmi, így tuti nem fogsz ugatásra kattintani. Ha kell segítség még, nyugodtan írj privátban.


A másik kérdésedet is láttam, de sajnos az szerintem olyan szitu, amihez kéne látni a kutyákat, mert így leírva azért messze nem egyértelmű a probléma. Én is arra tippelek amúgy, hogy a másik kutyának van egy kis vezérérzése, és helyteleníti, hogy a kis alattvalója nem neki fogad szót. Nem tudom milyen viszonyban vagy a kannal, de ha elég gyakran találkoztok, megpróbálhatod kicsit javítani a pozíciód az ő szemében is. Egyébként kb ennyi idős korban kezdik el alakítani a falkahierarchiájukat, ilyenkor vannak összetűzések, de általában csak a fenyegetésig jut, vagy hangos de harapás nélküli acsarkodáshoz. Ha nincs komolyabb baj, hagyd őket békén szerintem, majd lerendezik egymáshoz. Esetleg még azt megpróbálhatod, amit a kutyaiskolában az oktatók csinálnak ilyen helyzetben: hátratett kéz, merev tekintet, morgás, és közelítés a morgó kutyához. Vagy megpróbálhatjátok olyankor lent a téren a saját gazdijával és a többi gazdival illetve kutyával együtt kizárni, hogy megértse, ebben a falkában ez nem kívánatos viselkedés. De ezek csak tippek, nem tudom, hogy melyik válik be, mert nem látom magát a problémát, így csak tapigatózni tudok.

2010. máj. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
100%

OK, akkor én is megpróbálok válaszolni a nevelési kérdésedre, habár te is, mint a legtöbb kérdező nagyon kevés információt közöltél. Rengeteg olyan körülmény van, amit mi nem ismerünk, nem látjuk a kutyád viselkedését abban a helyzetben, nem látjuk a testbeszédét, nem halljuk a hangját, nem ismerjük a viselkedését normál körülmények között. Így nagyon nehéz értelmes tanácsot adni. Ezért szoktuk ilyenkor azt mondani, hogy irány a kutyaiskola, mert azeket könyvből nem lehet megtanulni, hanem meg kell tapasztani.

Na mindegy, kis kitérő után: A kutyafuttató egyszerűnek tűnik, ha a tied rá sem néz arra a másik kutyára, akkor valószínűleg nem a tiednek van viselkedési problémája, hanem annak a másiknak, tehát nekik kellene tenni valamit, te maximum annyit tehetsz, hogy megpróbálod elkerülni őket.


TV: Nem írtad hogyan kezdődik és hogyan zajlik egy ilyen hiszti és azt sem, meddig tart. Nem ismerjük a TV-d tipusát sem. Mindegy. Próbáld meg azt, hogy leveszed a hangot és csak a kép van. Utána elsötétíted a képet és csak hang van, majd pedig a hangot is leveszed és a képet is elsötétíted, de a TV be van kapcsolva. Így kizárható, hogy csak a kép vagy csak a hand zavarja, de nekem van egy olyan sanda gyanúm, hogy kép és hang nélkül is ugatni fog. Ha régebbi katódsugárcsöves (CRT) TV-d van, abban van egy nagyfesz tekercs, ami igencsak tud sípolni már az emberi fül számára érzékelhetetlen tartomány környékén. Engem pl. baromira zavar és több szobányi távolságból is meghallom hogy be van kapcsolva TV. Ezt idősebbek már nem hallják, de a kutyák füle ebben a frekvenciatartományban is nagyon jól működik (ultrahang síp). Ha ez a helyzet, akkor max. annyit tehetsz, hogy veszel egy új TV-t, vagy beszélsz egy TV szerelővel, hogy meg tudja-e szűntetni a sípolást. A klikker nem hiszem, hogy ebben az esetben megoldás lenne.

2010. máj. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 A kérdező kommentje:

09:26-os!

"Válaszoltak neked !

DE arra mit mindjunk hogy egy idegen kan odafut a te kutyádhoz és lemorogja ..... az nem a te hibád, hanem a másik kutya gazdájáé hogy engedi morogni !

2 ivaros kan persze hogy rivalizál ...:S"

Ha elolvastad volna normálisan a bajomat, akkor láttad volna, hogy két különböző nemű kutyáról van szó és kölyök koruk óta barátok!

Na épp erről pofázok, hogy még el sem olvassák egyesek és egyből leugatnak, de a szaporítót és a tenyésztőt már meg tudtad érteni!!!

2010. máj. 25. 09:40
 25/56 anonim ***** válasza:
100%
09:27-es, amit a végén írtál, hogy közösen kizárják a renitens kutyát, nagyon jó ötlet! Mondjuk ehhez kell a gazdi együttműködése is, és nem ártana, ha segítene benne még pár ember, akik legalább láttak már valaha ilyet, hogy mi ennek a módja. De szerintem ez már eleve ott megbukna, hogy a kutya gazdája ezt túl durva és agresszív cselekedetnek minősítené.
2010. máj. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
100%

09:27-es vagyok. Igen, és ez amúgy iszonyúan nevetséges. Mert a legtöbb ember simán az orrára koppint, a fenekére csap, meghúzza fülét, megcibálja a nyakánál fogva vagy leüvölti a kutyáját, de egy hang nélkül egységes falkaviselkedést, kizárással túl durvának tartanak. És ez az a pont, ahol megáll a tudomány, hiába magyarázol nekik. Hiába mondod el az egyetlen erőszakmentes, és az erőszaknál lényegesen hatékonyabb megoldást, azt túl durvának tartják, és jönnek a hülye kérdések, hogy ettől nem fog-e világgá menni, nem lesz-e depressziós, stb.


Hát ezért tartunk ott, ahol.

2010. máj. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy ugatja a tv-t nem is biztos, hogy viselkedésprobléma. Elvégre a kutyák hallása sokkal jobb a mienknél, lehet, hogy a tv alap zúgása zavarja.


off: nekünk volt egy macskánk, ami kifejezetten szerette, ha be volt kapcsolva a számítógép, és zúgott. Mindig a közelében volt.

2010. máj. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 A kérdező kommentje:

Akkor a tv-s dolgot kifejtem! Nem akarok kötekedni, de leírok mindent ami az eszembe jut, hátha fontos az is amit nem tartok annak, mint pl a tv márkája.


Szóval 2. emeleten lakunk párommal és Bonnieval, kölyök korában nem ijesztgettük a tv-vel, de észre sem vette. A tv kb.6 éves Daewoo "doboz" tv. Egy idő után pedig elkezdett ugatni a sport műsorokra és az állatokra a tvben, ezt úgy kell elképzelni, hogy ha meglátja odarohan és nekitámaszkodik a tv szekrénynek és onnan ugatja és morogja. Ha elkapcsolom, akkor lenyugszik, de mostanra már szinte minden műsorra morog, főleg esténként( 21:00 után), de legjobban az állatokra, mesére és a sportra ugat. Az ugatás és a morgás pont olyan, mint amikor azért csinálja mert valakit hall a lépcsőházban(támadó).

2010. máj. 25. 09:54
 29/56 A kérdező kommentje:
Elmagyaráznátok, hogy működik ez a kiközösítés? A kutya gazdája is benne lenne sztem, mert őt is zavarja, csak ő nem tudja mit kéne tenni!
2010. máj. 25. 09:59
 30/56 anonim ***** válasza:
84%

Az a baj, hogy azért a kiközösítés kemény és egyértelmű fenyegetés a kutyának, nem vagyok benne biztos, hogy jó ötlet szakértő nélkül elkezdeni, de azért szívesen leírom, hogy hogyan nézett ki nálunk. Amint a kutya produkálja a nem kívánt viselkedést, mindenki magához hívja a saját kutyáját és egyikőtök elkezd morogva, fenyegetve közeledni a kutya felé, a többiek pedig egységes falkaként felállnak mögötte. A legjobb, ha te irányítasz, így a renitens kutya meg fogja tanulni, hogy ha te is jelen vagy, akkor te vagy a főnök, neki nincs joga senkit szabályozni. Elkezditek hajtani, elzavarni a falkától, ilyenkor nuygodtan hozzácsaphattok valamit (nem olyat ami fáj, hanem olyat ami hangos) Sokszor a kutyák ilyekor lefekszenek, lapítanak, illetve valahova bemenekülnek a falkába védelemért, pl a gazdihoz. NEktek hajthatatlannak kell lennetek, és minden áron elzavarni (azért nem árt ha ezt zárt területen teszitek) Ha nem mozdul, akkor az azt jelenti, hogy nem ismeri el a felsőbségeteket, ilyeknor hangosan, dobbantva, morogva, rárohantok, és elűzitek. A lényeg, hogy az egész falka besorakozik egy valaki mögé, és egységesen viselkedik. Ha megértette, és elment valahova messzebre, ott lefeküdt, akkor ott hagyjátok. Ha vissza akarna jönni, akkor újra egységesen elzavarjátok. Miután lekushadt, mindenki kivéve a gazdiját ugye elkezd játszani a kutyával, ilyenkor is jó, ha egységes falkamozgásokat csináltok, hogy lássa, ti együtt vagytok, ő meg külön. Legalább 15 percig ne hagyjátok visszatérni a falkába. Aztán a gazdája egy gyere vezényszóval visszahívja. Ha erre laposkúszásban közelíteni kezd, akkor megértette mit akartatok mondani. Nem kell elfogadni a megalázkodását simivel,vagy ilyesmi, csak behívni, és hagyni, hogy ott legyen. Ha erre nem jön vissza, akkor a gazdi guggoljon le, és hívja mégegyszer. Ha azért nem jött, mert félt, akkor erre be fog jönni. HA viszont erre sem jön, akkor egyértelműen bizonyította, hogy vezérnek gondolja magát, és haragszik a falkájára, amiért így viselkedik. Ilyenkor a legjobb ha a gazdi sarkon fordul, és elindul onnan ahol vagytok, ajtót maga mögött nyitvahagyva, mintha ott akarná hagyni a kutyát, de azért hagy neki lehetőséget, hogy vele menjen.


Szeretném azért, ha aki helyeselt nekem arra, hogy ezt kell csinálni, kijavítana, ha valamit rosszul mondtam, mert ez tényleg kemény és sokösszetevős történet, nem biztos, hogy én pl pontosan tudom, illetve annyira sok féleképpen reagálhat a kutya, hogy azt nem tudjuk itt leírni neked, nagyon sok benne a hibalehetőség. Tényleg a legjobb az lenne, ha lenne veletek valaki, aki csinált már ilyet. Illetve - és tudom, hogy erre érzékeny vagy - a legjobb, ha mindez egy kutyaiskolában történik, ahol teljesen kontroll alatt vannak a kutyák. Vannak dolgok, amiket nem lehet csak így elmagyarázni, hanem szakértőt igényelnek, ezért mindenképpen az iskola a legjobb megoldás. Valószínűleg a kis 1 éves westie elég domináns, és ha pl a gazdája nincs abban a pozícióban, hogy tőle elfogadja a büntetést, akkor az egész hatástalan. Szóval ez nehéz ügy, nem lehet egy ilyen fórumon megmondani a tutit.

2010. máj. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!