Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy ha Tenyészt...

Miért van az, hogy ha Tenyésztő vs. Szaporító kérdések vannak, akkor 15-20 tudják itt verni magukat és okoskodni, de ha más pl. viselkedési problémáról van szó, nem válaszol csak 1-2 ember?

Figyelt kérdés
2010. máj. 25. 07:38
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
100%
Rendben, a 6 éves Daewoo doboz az CRT. A nagyfesz tekercs sípolása az TV korával erősödhet bizonyos képi tartalmak is kiválthatnak számunkra nem hallható rezgéseket a TV-ből. Nem akarom ráredöltetni, hogy biztosan ez a baj, azért javasoltam az elsötétítést és a lehalkítást, hogy kiderüljön milyen fizikai inger váltja ki a viselkedését. Még azt is el tudom képzelni, hogy egy estére kölcsönkértek egy másik TV-t a szomszédtól. Ha már kizártad, hogy nem a TV a hibás, hanem valóban a képi tartalaom vagy a hang idegesíti, az is nagy előrelépés, mert legalább kijelöli az árányt, amerre el kell indulni. (Szerencsére ebben nekem nincs tapasztalatom, mert ez én kutyám tudomást sem vesz a - szintén CRT - TV-ről.)
2010. máj. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
100%
10:19-es választ én sem tudom semmi egyébbel kiegészíteni, így kell csinálni. Tapasztalat nélkül nagyon nehéz lehet. A mi csoportunkban a kutyaiskolában egyszer csináltuk meg egy kutyával aki kissé sokat engedett meg magának, döbbenetes volt az eredmény és azóta sem kellett megismételni! A másik nagy élmény volt számomra, hogy a többi 8 kutya egyértelműen levette, hogy miről van szó, egyik sem ment oda "vígasztalni", vagy játszani vele, hanem dolgoztak tovább a gazdájukkal póráz nélkül.
2010. máj. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 A kérdező kommentje:

Itthon leszek még 2 napig, addig próbálgatom atv-s dolgot, amit írtál és beszámolok róla, hogy mi az eredmény. Hátha kihozunk belőle vmit.

A kiközösítés pedig tényleg összetett és sztem (nem akarom magam lebecsülni) nem is nagyon tudnám kivitelezni, egyrészt, mert lent a futtatón van 1 pár gazdi, aki csak tartja a kutyáját és nevelni nem is akarja, ők biztos nem lennének ebben társak, másrészt sajna nem zárt a futtató. A kan pedig tényleg domináns, sokan el is nevezték csendőrnek, plusz ő a falka vezér otthon.

2010. máj. 25. 11:03
 34/56 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat, akár "leoltós", akár hasznos, sokat tanultam belőle.

Lenne még 1 kérésem, ezentúl, ha bármilyen kérdést(betegség, viselkedés,stb.) láttok Bonnie aláírással, légyszi válaszoljatok és segítsetek!


Előre is köszi: Bonnie és Gazdija!

2010. máj. 25. 11:07
 35/56 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező ha lenne egy kis agyad akkor tudnád. Azért mert minden ember akinek van egy kicsi agya az félti a kutyákat és fel tudja fogni és elmondani másnak is miért rossz a szaporítás. Ellenben egy egyszerű ember, attól még hogy van kutyája, attól még hogy az jólnevelt nem ért minden kutyához, problémákhoz, nem kiképző. Ennyi. A nevelési problémákhoz gyakorlat kell. Ahhoz hogy féltsük a kutyákat és terjesszük mi a szaporítás és hogy óvakodni kell tőle nem kell gyakorlat.

Akinek ilyen baja van az menjen iskolába. Mint ahogy orvosok sem vagyunk. Azt is elfelejted hogy itt neked semmi jogod akármit is elvárni, számon kérni. Ide az emberek önszántukból, hobbiból, szabadidejükben jönnek és legfeljebb szivességet tesznek ha válaszolnak és nem kötelességük.

2010. máj. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
61%
14:17 vagyok: a másik nagyon egyszerű válasz hogy minden élőlénn, kutya más. Butaság azt várni hogy majd neten megoldják a problémádat mikor még az életbe nem látták a kutyád, téged, a körülményeket! A kutya nem egy legyártott holmi ami mind egyforma és ha baja van mindnek ugyanúgy lehet megoldani!
2010. máj. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
76%

Bocs, de nem olvastam végig az eddigieket. Én a magam részéről szinte mindig válaszolok a nevelési kérdésekre is. Feltéve, ha biztos vagyok a válaszok helyességében, mert hülyeséget nem írok, de olyan kevés van, hogy ne lenne ötletem. És vegyétek nyugodtan nagyképűségnek, nem egy privát üzenetet kaptam már a kérdés után hetekkel vagy hónapokkal később, mikor is gazdi megköszönte a tanácsomat, hogy megoldódott a probléma. A legkedvesebb az volt, aki írta, már azon gondolkoztak, hogy elaltatják a kutyát, mert annyira problémás volt. Végül az én válaszom segített rajta és megköszönte. Nagyon jó érzés volt. :)

De megmondom őszintén, mire nem válaszolok: naponta teszik fel azokat a kérdéseket, hogy szobatisztaság, felugrálás, húz a kutya, nem behívható. Régebben válaszoltam ezekre is, most már nem, mert unom. Ha a kérdező venné a fáradtságot, használná a google-t vagy akár ennek az oldalnak a keresőjét, vagy mikor kiírja a kérdést, megnézné az oldal által kidobott hasonló kérdéseket, akkor nem kérdezne feleslegesen. Ilyen jellegű kérdésekre csak akkor válaszolok, ha egyedi esetről van szó, ami nagy általánosság, annál már belefáradtam, hogy minden nap leírjam ugyanazt a hosszú monológot.

És nem verem magam a szaporítós témára, de igenis fontosnak tartom, hogy az embereket tájékoztassam erről (ne járjanak úgy mint én, genetikai betegsége van a kutyámnak)... Nálam az első a szép szó, ha valaki ebből nem ért, akkor szoktam felvenni az Ő stílusát, hátha a saját nyelvén megérti. És tudod, ennek is volt már haszna, volt, aki megértette, a legtöbb ember a szép szóból, erről is van visszajelzés. Tehát megéri, megérte és meg fogja a jövőben is. Ha ennyire zavar, ne olvasd az ilyen kérdéseket és rájuk adott válaszokat, nem kötelező. Én sem nézem meg, ami engem nem érdekel.

Végezetül annyit, hogy igenis provokatív a kérdés, mert így te sem vagy különb azoknál, akikre azt mondod, verik magukat. Ilyen megfogalmazással az én szememben ez is vergődés, ergo akkor most én is kiírhatnám, hogy "miért vergődnek azon egyesek, hogy ezen az oldalon az állatvédők prevenciós munkát végeznek?" Ellenben ha vergődés helyett választ használtál volna a mondatodban, egészen másképp hatna, s nem érezné senki provokatívnak.

2010. máj. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
62%

Kedves kérdező,

ha nem ilyen ocsmány hangnemben írogattál volna, szívesen belinkelnék neked videókat a póráz két végén című sorozatból, amik a te problémáidat és a megoldásukat is bemutatták volna(mivel nem csak te küzdesz ezekkel a gondokkal), de ilyen mértékű hiszti után...

Legközelebb talán vegyél fel valami normális hangnemet, ha segítségre vágysz és akkor talán megkapod a várt válaszokat.

2010. máj. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:

Elolvastam. Szerintem ennél kielégítőbb választ nem is kaphattál volna. Nekem is nagyon tanulságos volt.

Viszont magam is úgy gondolom, hogy ezt a problémát látni kellene, olvasni-írni kevés... Többet már én sem tudnék hozzá szólni, az előttem lévők nagyszerűen megfogalmazták, minden elismerésem nekik!

2010. máj. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 A kérdező kommentje:

Érdekes, tegnap Du. feltettem 1 kérdést és csak 1 válasz jött rá, ezt pedig csak ma reggel és már 27 válasz van.

Direkt így fogalmaztam meg a kérdést, mert, megfigyeltem, hogy ha 1 kérdésben benne van a tenyésztés, szaporítás, fedeztetés, egyből 20-30 válasz jön rá és kíváncsi voltam, hogy 1 egyszerű kérdésre miért nem lehet válaszolni. Én azt hittem, hogy itt, ezen az oldalon kutyákkal kapcsolatban minden féle kérdést fel lehet tenni és van itt hozzáértő ember is, mind nevelés, betegség, tenyésztés vagy bármilyen témakörben. Azt én is meg tom keresni, hogy hol lesz kiállítás, hol találok tenyésztőt, milyen a kutyám jelleme vagy mi a különbség 2 kaja között, stb. De én úgy veszem észre, hogy itt csak olyan válaszokat ismernek, hogy ivartalanítsd, ne szaporítsd, vidd orvoshoz, olvasd el a kutyapszichológiát, meg fikázni a másikat!(Akinek nem inge ne vegye magára!)

Azt pedig kikérem magamnak, hogy "agyatlannak" neveztek! Hogy jöttök ti ahoz, hogy bárkinek is megkérdőjelezzétek a szellemi állapotát!? Ha nektek lenne 1 kis agyatok, akkor a kérdésemre válaszoltatok volna normálisan és nem fikáznátok orba-szájba!!! Álltalános iskolában tanították az értő olvasást!!! Le merném fogadni, arra sem emlékeztek mi a bajom a kutyámmal, csak azt vettétek észre, hogy itt egy tenyésztő vs. szaporítós kérdés és lehet írni mindenféle leoltásokat!

2010. máj. 25. 15:15
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!