Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit pattognak az emberek a...

Mit pattognak az emberek a kutya fürdetésén? Pl Velencei tó, Balaton.

Figyelt kérdés

A kedvencként tartott kutyák oltott, féreghajtott, bolhamentes állatok. Sokkal tisztábbak mint némelyik ember társunk. Nem mellesleg a tó a természeté, egy egész élővilág lakja, amihez hozzátartozik a döglött hal és a kacsafos is. Érdekes, az senkit nem zavar?! Vagy tiltsuk ki a vízi madarakat is?


Van kimondottan kutyastrand. Ez szép és jó. De: A kutya ugyanabban a vízben fürdik mint bárki más, a hullámok tesznek róla, hogy keveredjen a víz. A strandon is ugyanabban a vízben fürdenek az emberek mint kilóméterekkel arrébb a kutyák. Komolyan mondom, ennyi hisztérikát mint manapság még nem láttam. Ha steril víz kell, csináltasson medencét. A tó mindenkié. Nem az emberé. A természeté.


Ti mit gondoltok? Már kezd nagyon elegem lenni a sok kutyautáló hisztérikából. Nem kell szeretni őket, de elviselni, egymás mellett békésen élni, kötelessége. Nem viszem strandra a kutyámat, de a szabad partszakaszon simán beviszem. Ennyi nekik is jár ebben a hőségben.


2019. júl. 7. 13:03
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
80%

"Egyik válaszadó az is hülyeség,hogy nyilván nem akarnak más állatokkal keveredni.


Hal,béka,sikló,kacsa,hattyú és egyéb más állatkákkal mi a helyzet?"


A különbség az, hogy a felsoroltak vadon ott élő állatok, amiknek eszük ágában sincs keresni az ember társaságát. Egy kutya akarva-akaratlanul is belemegy mások intim szférájába, amivel hétköznapi emberek nem tudnak mit kezdeni, sőt van, akiben már egy kutya közeledése is félelmet vált ki. De mondom, ezt nagyban kell nézni, mert nyilván vannak nagyon jól nevelt kutyák is, de erre nem lehet építkezni, mert akkor Manci néni, akit a kutyája sétáltat feszített pórázon is jogosan mondaná, hogy ha ők bemehetnek kutyával, akkor ő is bemehet. A strandok különválasztása ellenben egy reális megoldás.

2019. júl. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
27%
Tudjátok mit? Igazatok van. Nem is értem, mit képzel magáról a hatóság. Ezt a csomó mocskos, büdös embert ki kéne tiltani a Balatonból, hisz szegény kutyák még elkapnak tőlük valamit! A kutyáknak jogai vannak! Az embereket meg ki nem sza.rja le? A gyengébbek kedvéért: Ez irónia volt.
2019. júl. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
66%

Utolsó! Hiába próbálsz poénos lenni, sajnos a kutyák a legtöbb esetben sokkal kultúráltabban viselkednek, mint az ember.

;) jha és nem nagyon van olyan betegség ami kutyáról-emberre terjed...🙄

2019. júl. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nem lenne jó a hagyományos és kutyastrand összevonása. Több helyet kéne megnyitni a kutyások előtt de vegyíteni nem kell. Így hogy külön van legalább a kutyások is nyugodtan lehetnek és a nem kutyások is. Mivel az emberek nehezebben kommunikálnak és vannak egy légtérbe mint az állatok.

Kutyával járok általába a Balatonra és az a helyzet hogy jobban is szeretem így, nem csak azért mert a kutyammal lehetek hanem mer pl az emberek felveszik a leejtett szemetet és a kukába dobják nehogy egy kutya a szájába vegye. Kan kutyáknál fordul elő ha a sekély vízbe magasabb tárgy van lepisik, de szerintem ha minden pisilés után kékre valtozna a víz hát a Balcsi és sok klórozott vízű strand a hupikék törpikék mesébe illene bele.

Az idei nyáron minden alkalmat megragadtunk a strandolásra és hát fedett fürdőbe volt már 10év körüli gyerek aki egy méretes fikát potyantott a vízbe, egy ékszer üzletől szabadult mamika a gyerek medencébe akinek a száját még Győzike is megirigyelt volna olyan stílusba visitott velünk mer a gyerek a gyerek medencébe fröcskölte a vizet (nem a hölgyre). Láttam néhány köröm gombát, rohadt fogat illetve ,,a fehérnemű is jó lesz bikininek,, szitut, hát az a helyzet hogy a bikini nem látszik át ha vizes. Szóval az idei nyáron a kutya pisis Balaton került a top 1 helyre.

De persze mindenkinek szíve joga eldönteni hova akar menni úszni csak azért egy biosz könyvet az élővizek élővilágáról és a víz összetételéről csapjunk fel és olvassuk át mielőtt előadást tartunk róla.

2019. júl. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
50%

Áruljátok már el, hogy miért lettem lepontozva? Azért mert leírtam egy esetet, mikor valaki behúzta szaratni a kutyáját a vízbe? Azért elég álszent dolog nem belátni, hogy nem csak tökéletes kutya fürdető gazdák léteznek, hanem ilyenek is...

#30 voltam.

2019. júl. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 A kérdező kommentje:

Így van. Nem az a célom, hogy strandra lehessen kutyát vinni. Az legyen "kutyamentes" rész, nem gond. De az, hogy máshol se lehessen azt a szerencsétlen kutyát 35 fokban a vízbe engedni... Baromság. Én strandra sosem vittem a kutyámat, van bőven olyan sekélyebb, köves partszakasz, ahol nem szoktak fürödni. Ott beengedem. Max a halakat zavarjuk.


Az ürülékes sztorihoz: tapló emberek mindenhol vannak. Kutyások és nem kutyások között is. Az egyik szemetel, a másik ott hagyja a kutyakakit. Fel kell szedni. Ha nem teszi, meg kell kérni. Mi is mindig viszünk zacsit. A kutyások sem tökéletesek. De ez nem a kutya hibája. Sok normális gazdi az ilyen idióták miatt szív.

2019. júl. 7. 18:01
 47/52 anonim ***** válasza:
49%

Én szeretem a kutyastrandot, mert eljátszanak a kutyák, szaladgálnak, új élményeket gyűjt, új "haverokat" ismer meg. Én ahol eddig voltam ilyen helyeken, nem találkoztam kutyaszarral.


Ettől függetlenül le szoktunk menni a Dunára is (az 5 perc kocsival, a Balaton 40) fürödni. Azt is élvezi nyilván, de néha nem árt, ha bandáznak is.


Egyébként sok helyen lehet fürdetni Pesten is és Pest mellett is.

2019. júl. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
80%

Elmesélek egy pozitív sztorit.

Van egy kezdeményezés, mely szerint a Római part Budán szabad-strand lenne, és egy próbanap erejéig meg is nyitották a helyet. Olyan 13 óra magasságában értünk oda (délután voltak a programok, mindenki akkor jött), 4 ember, 3 kutya (egy 10 kg, egy 30 kg és egy 40 kg magasságában ráadásul). Leültünk a kijelölt rész szélénél, ahol akkor még nem volt ember. Olyan 6 körül jöttünk el, addigra már lépni sem lehetett ott sem. Ahogy mentünk a parton, sok kutyát láttunk bent a tömegben is.

Senkinek szava nem volt a kutyák miatt. A gyerekek kérték el a kutyám labdáját és dobáltak neki. A felnőttek nevettek a másik 2 velünk lévő kutyán, amikor próbáltuk beimádkozni őket a vízbe. Tényleg nagyon jó élmény volt.

Eddig csak kutyastrandon voltam kutyával, ott többször volt gond (a neveletlen kutyák miatt), itt most semmi probléma nem volt, pedig egy kistestű kutyás család ült közvetlenül mellettünk...

Érdekes módon simán megfért egymás mellett a kutyás és a gyerekes család/társaság is.

2019. júl. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
Én pont a Dunába nem ereszteném be a kutyámat, de nekem sem jutna eszembe abban fürdeni, amibe a csatornák ürülnek.
2019. júl. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
64%
Amíg olyan strandon vagyok, ahova kutyát tilos bevinni, igenis zavar. Igen a pénztáros felelőssége is lenne szerintem, hogy ne engedje be, de ez van. Ha szabadstrandra megyek ott vállalom azt, hogy lehetnek kutyák is. Nem a kutyákkal van bajom, hanem a gazdáikkal, hogy nem tudják/akarják kordában tartani az állatukat. Igen, a neveletlen gyerekekkel is van bajom.
2019. júl. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!