Kezdőoldal » Állatok

Állatok - Gyakori kérdések

Dolgozott már vki a Lovasok.hu-nak?

Mik a tapasztalatok?

Lovak
1
Elég, ha 5 órát áll a cserevíz?

Úgy volt, hogy holnap utazunk, de mégis ma délután lett belőle... nem akarom egy hétre itt hagyni az akváriumot vízcsere nélkül. 120 liter, és 3 db 8 literes vödörbe engedtem ki a cserevizet, délután 3 -kor tudom legkésőbb cserélni... Kevés ez az 5 óra?

Halak, akvarisztika
2
Nyest a kertben, mit tegyek?

Van egy nyestpárom, jól érzik magukat, a kert közepén éltek hajnalban házaséletet. Nem ez zavar-mit csináljak, hogy a lábtörlőmet ne WC-nek használják? Tegnap lespricceletem ecetes vízzel a lábtörlőt, reggel egy kupac fogadott. Ma esettel (20% tisztán) fújom be. Köszönöm a segítséget

Vadállatok
9
Budapesti western lovardát keresek ahol megtanítják az alapokat. Javaslatok?

Később tervezek versenyszerűen is lovagolni. Olyan lovardát keresek ahol az oktatók kedvesek és tényleg tanítanak, tudok fejlődni. Melyik lovardákat ajánlanátok?

Lovak
4
Tényleg hülye vagyok és nem kéne ennyi mindent megtenni egy kutyáért?

Van egy 12 éves kistestű kutyusom. 6 hetes volt amikor hozzám került. Mindig mindent megtettem érte megvettem neki. Játékok, kaja, szeretem hetente fürdetni és fürdés után tiszta ágyikó neki. Ha van időm elviszem helyekre ahol elengedem mert tudom hogy élvezi....

Kutyák
22
Tennem kell bármit, ha látom, hogy kiközösítik a kutyámat?

Én életemben nem hittem volna, hogy valaha ilyet fogok kérdezni. Azt se tudtam, hogy ez nem csak gyerekek, de kutyák között is létezik. Bemegyünk a futtatóra és bejön idővel a többi kutya. Mind játszik vele. Aztán bejön egy, aki más mint a többi. Nevezzük...

Kutyák
7
Az agarak alapból jól viselkednek?

Sose láttam még rossz agarat , nem kell rájuk rászólni stb, mindig szépen mennek a póráz végén, megállnak a járda szélén, nem ugatnak más kutyákat, nem rángatják a pórázt. Olyan jól neveltnek, nyugodtnak tűnik mindegyik de tényleg. Maguktól ilyenek?

Kutyák
10
Az ágyi poloskák tudnak repülni?

Tudom, nagyon hülye kérdés, de még soha nem láttam, és nemrég le ütöttem egy bogarat ami kinézetben hasonlított rá, viszont repült. Kérlek ne nézzetek annyira hülyének 😂

Rovarok, ízeltlábúak
6
Hogyan lehet tartósan távoltartani macskát attól, hogy egy bizonyos helyre piszkítson?

A pincelejárónkról van szó, hiába van mindig tiszta almuk, egyszerűen élveznek odaszarni, mert az olyan eldugott helyen van. Raktunk oda macska távoltartó spray-től kezdve ecetet, meg erős illóolajokat, sajnos nem működnek tartósan. Van esetleg valami házipraktika, ami beválik?

Macskák
3
Mi számít állattartásnak a skorpió esetében?

Ha az utcán sétálok a táskámban egy skorpióval, ami műanyag dobozban van az állattartásnak számít?

Rovarok, ízeltlábúak
4
Mit jelent, ha a macska velünk szemben leül és emelgeti az elülső tappancsait?

Játszani akar, éhes, simogatást szeretne, vagy csak jól érzi magát?

Macskák
7
Disznótrágyával mit kezdjek?

Vettünk kismalacokat és nem tudom hogy mit kezdjek a trágyával

Haszonállatok
8
A nagy kérdés. Mit csináljak a halammal ha szabadságra megyek?

Van mindössze 1 szál halam, a többi kihalt, ez az 1 már vagy 6 éves. És úgy vagyok vele hogy nem fogok már halat venni ha ez kipusztul. Szóval el fogok menni majd a közel jövőben nyaralni hétfőtől péntekig. És fogalmam sincs mit kezdjek vele. Eddig amikor elutaztam,...

Halak, akvarisztika
9
Békásmegyer közeli lovardát keresek (kezdő). Vélemény, javaslat, tapasztalat?

A nyáron szeretnék elkezdeni lovagolni. Békásmegyeren lakom, a közelben keresek olyan lovardát, ahol megtanítják az alapokat és a későbbiekben is tudnak majd segíteni. A jövőben a versenyzés is szóba jöhet. Legjobban a díjugratás tetszik, de tudom, hogy addig még sok...

Lovak
2
Mikor lehet ivartalanítani?

11 hónapos szuka kutyám most tüzel. Mikor lehet utána ivartalanítani?

Kutyák
3
Haldoklim a nyuszim mit tudnék csinálni?

Lehet agydaganata van a nyuszimnak jobb esetben csak tályog , de a ct nagyon kockázatos neki . Most elvan . Nagy benne az életakarás . Abban nyílvánul meg a baja , hogy kijön a szeme a helyéről .. nem tudom mit csináljak , fogalmam sincs . Diák vagyok nincs 300 ezrem...

Kisemlősök
23
Normális,h az állatorvosom nem engedi,hogy vizsgálatnál bemenjek a cicámmal?

Az Auróra utcába járok egy igen tapasztalt dokihoz,elég jóban is vagyunk,de a covid óta nem mehetek be,csak a bejáratnál nézhetem üvegfalon keresztül,ahogy a rémült cicámat vizsgálja.Rossz nézni, mennyire szenved a doki és a cicáim is,amikor a körmüket vágja.Előtte le...

Macskák
6
Csomó a kiscica hasában?

5-6 hetes kiscica, miután telezabálta magát, észrevettem hogy a hasában egy kicsit keményebb, pici csomó van. Úgy érzékeltem hogy mozdítható. Nincsen semmi tünete, nem fáj neki meg semmi. Mi lehet ez?

Macskák
5
Miből látom hogy a bettam jól érzi magát az akváriumban?

Úszkál azért az egészben de sokszor elbújik a vízmelegítő mellé. Nem gondolnám hogy hideg lenne a víz hiszen 27-28 fokra van állítva.

Halak, akvarisztika
4
Borsodi állami vizet keresek!?

Olyan állami vizet keresek amivel van foglalkozva és eredményesen lehet fogni halat. Idáig a Mályi tóra jártam de a hínár elterjedése miatt egyenlőre hagynám.

Halak, akvarisztika
2

Az Állatok kategóriáról:

Az Állatok kategóriában megtalálhatod a velünk élő kiskedvencek és a vadon élő állatok témáit egyaránt. Kérdezhetsz többek közt kutya, macska, madár, rovar, hüllő, kisemlős, ló tárgykörökben.

Nem csak mi vagyunk hatással az állatvilágra, hanem az állatok is hatással vannak ránk. Sok örömöt okoznak és olykor bánatot, problémát. Ezekről bátran kérdezhetsz az Állatok kategóriában, más állatbarátok tudnak segíteni saját tapasztalataikkal, történeteikkel neked.

A legnépszerűbb témák az Állatok kategóriában: akvarisztika, akvárium, állat, betegség, cica, etetés, hal, háziállat, hörcsög, ivartalanítás, kiskutya, kölyök, kutya, ló, lovaglás, macska, madár, nyúl, papagáj, tengerimalac.




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!