Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Éjszakás vagyok egy mez. Gaz...

Éjszakás vagyok egy mez. Gaz telephelyen. Milliószor láttam már riadt sunyi rókákat szaladgálni éjszaka, de ma egy olyan Vukot fogtam ki, hogy jön mellettem mint egy kutya. Miért nem fél?

Figyelt kérdés
Sőt.. előtte az őrhelyemre is feljött.
2019. aug. 22. 23:10
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:

19-es!

De én legalább aktív vagyok és járőrözök az éjszakában!

2019. aug. 23. 15:59
 22/46 anonim ***** válasza:
63%
Azért nem simogattad meg ugye kérdező? Jobb félni mint megijedni.
2019. aug. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:
Nem.. nem nyúltam hozzá.
2019. aug. 23. 16:13
 24/46 anonim ***** válasza:
63%
OK, jól tetted :)
2019. aug. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:
:)
2019. aug. 23. 16:24
 26/46 anonim ***** válasza:
19%
Nagyon érdekes. Elvileg ha nem veszett, és megijeszted, pl. tapsolsz, vagy valamilyen zajt csapsz, akkor azért megriad. A veszett róka viszont ilyenkor agresszív lesz. Én felvenném a kapcsolatot az Állatmentő Sereggel, ők foglalkoznak rókákkal, most is egy nagy rókás kifutót építenek!
2019. aug. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:

De egyáltalán nem riadt meg,és nem lett agressziv hiába zavartam meg adtam zajt, illetve lámpáztam stb. Sok ismerősöm sem érti ezt a helyzetet.. köztük én sem. Ahogy jött velem párhuzamosan volt mellettem..közben fel fel nézett rám. Tényleg mint egy eb. Korábban egyik hozzászóló írta,hogy nagy eséllyel valaki házasíthatta és elengedte. Ebben akár lehet ráció... de ez a település/falu nem olyan nagy, a környező települések is 5 km-re vannak,és nyílván hallotunk volna róla,hogy valaki rókát vagy rókákat tart.

De egyébként valaki miért is háziasítana rókát? A telephelyen egyébként elég sok róka van.. az erdőben,természetben van,ahogy írtam is.. milliószor láttam már rémült,futó vukot. Hmm... na azért érdekes volt.

2019. aug. 23. 18:50
 28/46 anonim ***** válasza:
78%
Lehet, hogy valaki felnevelte és elengedte, de úgy tudom rókát nevelni nagyon hálátlan feladat. Napi több órát rá kell szánni, pont azért, mert nagyon gyorsan visszavadul. Több cikket is olvastam anno erről. Szóval ha emberek nevelték is, elviekben nem kellene ilyen szelídnek lennie. Mondom, Állatmentő Sereget kérdezd! Ők értenek a rókákhoz. Egyébként ha tényleg szelíd, akkor lehet visszamegy ma éjjel is!
2019. aug. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 A kérdező kommentje:

Igen. Ahogy mondod. Főleg egy tök idegennel (velem) szemben. Itt nyílván arra gondolok,hogy teljesen ismeretlen,számára idegen szagom is lehetett mégsem zavarta sehogy. Na meg semmi zavar effektus smit produkáltam. Lehet,hogy rossz hasonlat vagy gondolatmenet.. de egy kutya, aki megszokott szinte számtalan embert a környezetében,ha pl ilyen szituációban találkozna velem még ő is megijedne tőlem mint anonim valakitől.

Legközebb vasárnap leszek ott szolgálatban.

2019. aug. 23. 19:11
 30/46 anonim ***** válasza:
37%
Tegnap a kérdésed után fél órával is elhangzott, hogy írj nekik... helyette inkább itt elmélkedsz, pedig màr rég választ kaphattál volna és talán már biztonságban lenne a seregeseknél.
2019. aug. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!