Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Éjszakás vagyok egy mez. Gaz...

Éjszakás vagyok egy mez. Gaz telephelyen. Milliószor láttam már riadt sunyi rókákat szaladgálni éjszaka, de ma egy olyan Vukot fogtam ki, hogy jön mellettem mint egy kutya. Miért nem fél?

Figyelt kérdés
Sőt.. előtte az őrhelyemre is feljött.
2019. aug. 22. 23:10
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:
Értelek.. de amikor eljött a hajnal,már nem találkoztam vele. Hatalmas erdőség(ek)veszi a települést körül.. nyílván visszament a valódi közegébe az erdő mélyére a többi rókához.
2019. aug. 23. 19:41
 32/46 anonim ***** válasza:
45%
De basszus arra gondolj már, hogy simán lehet az is, hogy veszett! Azért az nagyon nem mindegy járványügyi szempontból, ha veszett rókák kóricálnak a Zemplénben!
2019. aug. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
74%
#32 S szerinted ha nem kerül elő többet, akkor majd az állatvédők átkutatják a Zempléni hegységet egy róka miatt????
2019. aug. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 A kérdező kommentje:
De azért legyünk őszinték. Ha tudunk róla ga nem.. rengeteg veszett róka kóborolhat a hazai erdőnkben. Lényegében nem tehetünk ellenük semmit.
2019. aug. 23. 21:00
 35/46 anonim ***** válasza:
58%

Pontosan! Persze ledobálnak nekik ételbe rejtett veszettség elleni gyógyszert, de hogy mennyi állat eszi meg azt nem tudja senki. Azt sem, hány veszett róka és egyéb veszett állat kóricál a "vadonban" szerte Magyarországon. Ezért nem kell simogatni egy idegen állatot, és tartani kell a távolságot tőle!!!


Azért azt megnéztem volna ha a kérdező tegnap éjfélkor szól az állatmentőknek, melyik indul le Budapestről éjfélkor Zemplénbe egy róka miatt. A róka meg biztos megvárja őket, mert úgy illik :DDD

2019. aug. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:
Na igen :)
2019. aug. 23. 21:16
 37/46 anonim ***** válasza:
44%
... fel sem veszik a telefont, nem hogy autóznak éjszaka... vidd haza addig is, ha lesz kellő anyagi keret adományból majd rád néznek... kb ennyit tud a legtöbb állatvédő szervezet.
2019. aug. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
87%

Bírom az ilyen ostobákat, akik ilyenkor a veszettséggel dobálóznak rögtön, de gondolkodni már nem képesek. :D


1. Magyarországon folyamatosan oltják a rókákat veszettség ellen, így a veszett róka nagyon nem jellemző.


2. Mivel szűkül az életterük, így beljebb jönnek a városba élelemért, éppen ezért hozzászoktak az ember közelségéhez, nem félnek.


3. Lehetett fiatal állat is, azokban még annyira sincs félelemérzet, mert nem volt rossz tapasztalata az emberrel, kíváncsi.


4. Sokan rászoktak arra, hogy enni is kapnak az ember közelében.

2019. aug. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
84%
Megnéztem a képeket, ez a róka nagyon fiatal. Simán felnőhetett emberközelben és azért nem fél. A veszettségnek meg elég egyértelmű tünetei vannak és nem a barátságosság a legszembetűnőbb a közhiedelemmel ellentétben.
2019. aug. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
39%

"Nagyobb a valószínűsége, hogy valaki háznál felnevelte, majd elengedte, és ezért nem fél az embertől."

Vadkaland videókat ajánlom figyelmedbe! A háznál nevelt róka sem keresi az ember társaságát, egyedül a "gazdájában" bízik meg és ha nincs szökésbiztos kennelben tartva, akkor úgy megszökik, hogy soha többet nem látják viszont (akkor is, ha előtte éveken keresztül nevelték).


Szerintem a képen látható róka veszett és mint ilyen, jó lenne mihamarabb tenni valamit, hogy ne terjessze el a betegséget!

2019. aug. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!