Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jól tettük? , hogyan tovább?

Jól tettük? , hogyan tovább?

Figyelt kérdés

35 N vagyok párom 40F

Van egy 5 éves kislányunk, vasárnap anyós át hívott minket ebédre, kérdeztük,hogy mikor mehetünk, segíthetünk-e valamiben.

Válasza az volt,hogy 11 re mert délben már lesz ebéd.

Azt tudni kell anyósról,hogy eléggé eltötymörög ha főz,nem egyszer fordult már elő,hogy 11 órát beszélttünk meg és 15 volt csak ebéd.

Átmentünk 11 re,anyós kb még fel se volt öltözve semminek nem állt neki,párom és én segíteni szerettünk volna az előkészületekben,de még az se engedte meg merthogy "vendégek vagyunk",amire anyós felöltözött, elővette az ebédhez való dolgokat neki áll az elő készülékben volt vagy 13 óra.

A kislányunk már nagyon éhes volt,le akartam menni a boltba venni egy túró rudit mert én már akkor láttam,hogy 15óránál előbb nem lesz kaja,erre anyós szabályosan kiakadt,hogy nem fog enni a kislány,ha én túró rudit adok neki, megkértem,hogy akkor addig egy szem rántott húst sussön ki amit a kicsi meg tud enni mert már éhes,erre anyós ezen is kiakadt,hogy egy család vagyunk megvárjuk a másikat, egyszerűen nem fogta fel anyós hogy egy 5 éves gyerekről beszélünk aki várt türelmesen órákat,de már nem bírta tovább és éhes lett.

A vége az lett ebből,hogy már párom rászólt az anyjára,elmondta a véleményét és eljöttünk onnan, nem vártunk tovább, beültünk egy gyorsétterembe.(KFC)


Anyós vasárnap délután óta zaklat minket üzenetekkel hívással,hogy ő kihajtotta a belét azért,hogy ebéd legyen, konkrétan érzelmileg zsarolja a párom,de én kiállok mellette és nem hagyom,hogy befolyásolja

Az a baj,hogy anyós egyáltalán nem ismeri be hol rontotta el,és azzal,hogy a kislányom megeszik egy túró rudit ebéd előtt annyira nem teliti el,hogy délután 15 ne tudjon ebédelni.


Mit csináljunk az anyóssal,hogy végre leállítsa magát mert még mindig csinálja



2020. márc. 9. 07:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
96%

Anyósom is ilyen volt, ők 10-kor reggeliztek (hétvégén legalábbis), és utána kezdte a főzést. Először fura volt, hogy meghívott ebédre és délután 3-4 óra előtt nem tálalt semmit. 4 fogásos menüt főzött, de az utolsó morzsának is kész kellett lennie, hogy ehessünk. Ez egészen addig nem volt gond, míg terhes nem lettem, akkor nem fért bele, hogy leessen az udvariasság miatt a vércukrom. Ilyenkor mindig kértem és ettem is vajas kenyeret 2-kor, hogy bírjam a főtt ételig.

Miután elkezdtük a hozzátáplálást, simán melegítettem üveges bébipépet a babának, amikor kellett, így az ő napirendjét tartottuk. Miután a gyerek nagyobb lett és ő is az ebédből kapott már, minden alkalommal dél és 1 között már ült oda, hogy éhes. Ilyenkor én is külön kivetettem egy tányér levest (ami amúgy már kész volt, de anyósom várt vele). Megette, és 2 óra múlva is tudott enni. Anyósom fokozatosan megértette, hogy a gyerek igénye más és most már ő megy kérni kaját, amikor éhes. Én is hazamennék, ha egyszer is elhajtaná, hogy nem kaphat 1 db húst, koplaljon addig, míg a mama elszöszöl a 3 féle körettel. Felnőttként sem esik jól korgó gyomorral 3 órát várni, de egy gyerektől soha nem várnám el ezt. Meg lehet sértődni, ha másképp oldom meg, de a gyerek szükséglete az első, nem egy felnőtt érzései.

2020. márc. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 anonim ***** válasza:
38%

Nekem ugyanaz a bajom a rudival, mint a csokival, chipssel.😅 Hogy nem kaja.. Hanem nasi. Ha éhes a gyerek, akkor nem azt akarok venni, hanem értelmes kaját. De tényleg furi, hogy egy szelet kenyér nem volt???


Amúgy mondom hogy nektek adok igazat, és nem abban hogy nincs kész a kaja, hanem hogy meg akarja tiltani hogy egyen a gyerek, mikor éhes és sokára lesz kaja...


Férjed nem kérdezte meg h mit csinált akkor 11ig? Csak annyira kíváncsi vagyok

2020. márc. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 anonim ***** válasza:
92%

13as válasza korrekt. Ugyanezt csinálom anyosnal, ha latom hogy nem lesz ebed mikor a gyerek ehes. De nincs is belőle probléma naluk.


Ebben meg ez a legnagyobb probléma.. Nem az hogy nincs ebéd 13-ra, hanem hogy megy a hisztizes, hogy a gyerek nem ehet😲

2020. márc. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
89%

11-re hívott titeket, mert délben ebéd. Ő akkor még neki sem fogott az ebédnek. Én ezt tettem volna (ha első ilyen eset): nyomatékosan "felajánlom" a segítségem - akár többször is -, ha nem kéri, akkor "Anyuka, elmegyünk sétálni egy kicsit, látom, a kislányom kezd unatkozni, lefoglaljuk, addig sem zavarja Magát". Akkor egy alma vagy valami nasi belefér a gyereknek.

Ha sokadik, akkor pedig már 9-kor ott vagyunk nála. (Kivétel ez alól, ha a mama dolgozik, pl. gyárban és éjszakás műszakból megy haza. Bár akkor alapból lefújnám az ilyen ebédeket.)

2020. márc. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 A kérdező kommentje:

#14 nem kérdezi meg a párom mivel tudjuk

1 évig éltem anyóséknál én tényleg láttam


Kb 9 kelnek kv főz aztán igazából csak tollászkodik lusta

11 neki áll az ebédnek 15 végezz és látom hogy mennyit tötymörög és aki ezt tényleg nem látja nem hinné el de tényleg így van

2020. márc. 9. 08:36
 16/71 anonim ***** válasza:
85%
Ja, volt úgy, hogy nehéz hete volt, de hasonlót tervezett, mert Ő az, akinek főzni kell. Reggel ott volt a leves, amit még szombaton megfőztem (direkt nekik), apósom és sógorom pedig pörköltet és tésztát készítettek. Először kiborult (feleslegesnek érezte magát), de aztán örült, mert pihenhetett.
2020. márc. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 anonim ***** válasza:
97%
Na ha meg sokadik alkalom, akkor mielott indultunk volna eszik a gyerek. Vagy utkozben egy peksutit. Vagy viszek magammal. Ha tetszik ha nem megeszi es kesz. Megmondtam volna hogy nincs vita. Ehes. Eszik, de majd eszik velunk is...
2020. márc. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 anonim ***** válasza:
91%

Értem. Ha kilenckor kel, és akkor "bootol" a szervezete, az nehéz. De akkor én sem mennék 11-re, hanem 13-ra. Ha pedig szól érte, akkor, bocs, mi is most kávézunk/a gyerek kakaózik. :)

Ennyi... Bár a férjemnek is beletelt 1-2 évbe, hogy rájöjjön, hogy nem mindig mindenben - pláne hülyeségben - nekünk kell igazodni mindenkihez. :)

2020. márc. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 A kérdező kommentje:
#19 általános induláskor a kocsiba kap a kislányunk de reggeli után elaludt,és a kocsiban is
2020. márc. 9. 08:49
 20/71 A kérdező kommentje:

Ha késünk addig neki se áll volt hogy 13 érünk oda direkt mert tudtuk a párommal hogy 15 előbb nincs ebéd

Mikor állt neki akkor amikor megjöttünk este 18 volt ebéd

16 már inkább haza mentünk

2020. márc. 9. 08:50
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!