Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jól tettük? , hogyan tovább?

Jól tettük? , hogyan tovább?

Figyelt kérdés

35 N vagyok párom 40F

Van egy 5 éves kislányunk, vasárnap anyós át hívott minket ebédre, kérdeztük,hogy mikor mehetünk, segíthetünk-e valamiben.

Válasza az volt,hogy 11 re mert délben már lesz ebéd.

Azt tudni kell anyósról,hogy eléggé eltötymörög ha főz,nem egyszer fordult már elő,hogy 11 órát beszélttünk meg és 15 volt csak ebéd.

Átmentünk 11 re,anyós kb még fel se volt öltözve semminek nem állt neki,párom és én segíteni szerettünk volna az előkészületekben,de még az se engedte meg merthogy "vendégek vagyunk",amire anyós felöltözött, elővette az ebédhez való dolgokat neki áll az elő készülékben volt vagy 13 óra.

A kislányunk már nagyon éhes volt,le akartam menni a boltba venni egy túró rudit mert én már akkor láttam,hogy 15óránál előbb nem lesz kaja,erre anyós szabályosan kiakadt,hogy nem fog enni a kislány,ha én túró rudit adok neki, megkértem,hogy akkor addig egy szem rántott húst sussön ki amit a kicsi meg tud enni mert már éhes,erre anyós ezen is kiakadt,hogy egy család vagyunk megvárjuk a másikat, egyszerűen nem fogta fel anyós hogy egy 5 éves gyerekről beszélünk aki várt türelmesen órákat,de már nem bírta tovább és éhes lett.

A vége az lett ebből,hogy már párom rászólt az anyjára,elmondta a véleményét és eljöttünk onnan, nem vártunk tovább, beültünk egy gyorsétterembe.(KFC)


Anyós vasárnap délután óta zaklat minket üzenetekkel hívással,hogy ő kihajtotta a belét azért,hogy ebéd legyen, konkrétan érzelmileg zsarolja a párom,de én kiállok mellette és nem hagyom,hogy befolyásolja

Az a baj,hogy anyós egyáltalán nem ismeri be hol rontotta el,és azzal,hogy a kislányom megeszik egy túró rudit ebéd előtt annyira nem teliti el,hogy délután 15 ne tudjon ebédelni.


Mit csináljunk az anyóssal,hogy végre leállítsa magát mert még mindig csinálja



2020. márc. 9. 07:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 A kérdező kommentje:
Ha később megyünk akkor áll neki az ebédnek és akkor kb tényleg estére lesz kész
2020. márc. 9. 08:51
 22/71 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem neked van igazad. Ha ebédre hívott és 11re, de mégis délután 3-ra lesz kaja, akkor természetes, ha éhes lesz a gyerek és nem bírja ki.

Én felnőtt vagyok, mégis nehezen bírnám ki, ha a reggelimen kívül délután 3-kor ehetnék. Egy gyerek még nyűgosebb ezen a téren. Kicsit nevetséges, hogy meg akarta tiltani, hogy egyén addig a gyerek.

Ugyanakkor nagy vitát nem csapnék belőle, annyit nem ér.

2020. márc. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 anonim ***** válasza:
23%

1. Ha tudtátok, hogy anyós rendszeresen elcsúszik a kajakészítéssel, akkor miért nem vittetek a gyereknek valami normális uzsonnát?

2. Ha nincs kaja, akkor miért kérsz engedélyt anyósodtól a boltbamenésre?

3. Ha valamit venni akarsz a gyereknek, akkor miért túró rudit alarsz venni(ami nem normális kaja, csak édesség, nem jobb, mint a chipszek vagy hasonlók), miért nem valami szendvicset, zsömlét, szalámit, sajtot, aminek valami értelmes összetétele van?

4. Ha tudjátok, hogy anyós ilyen, akkor miért vesztek össze vele és miért nem készültök elöre úgy, hogy ne legyen belöle cirkuszolás?

5. Itt ti sokkal inkßabb hibásaka vagytok, mint az anyós, csak a gyereket sajnálom, hogy ennyire inkompetens szülökkel van megáldva!

2020. márc. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom miért esik sok embernek nehezére hazudni, hogy megkönnyítse a saját életét. Egyszerűen annyit kellett volna mondanod, hogy elmentek egy kicsit sétálni/játszótérre, nem soká jöttök. A gyekek eszik, nincs sértődés, nincs konfliktus, sokkal jobb lett volna mindenkinek.
2020. márc. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem az anyós elnézést kellett volna kérjen, hogy nem volt képes idöben meglenni. Megértem, hogy csalódott saját magában, de ne akarja rátok kenni a rossz érzést
2020. márc. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 A kérdező kommentje:

Gyerek egyszer kétszer elkotyogta, hogy boltba mentünk mert éhes volt


Mi a baj a turo rudival óvodába is adnak ebéd előtt még meg is lepődtem,de tényleg ki van írva az étlap

Ha szenvicset eszik akkor nem fog enni az ebédből lányom nem eszik sokat szeret mindent,de 5 éves ha eszik egy szenvicset kb 18 nem kér semmit főleg nem 3 fogásos ebédet


Azért gondoltam rudira mert az nem teliti el annyira és csak a felét eszi meg és utána tudd enni ebédet

2020. márc. 9. 09:00
 27/71 anonim ***** válasza:
27%

A kfc rosszabb, mint a túró rudi. Én sem értem miért a rudin akadtak ki a legtöbben.

De gondolom mindenki egészségesen táplálkozik.


Ha tudom, hogy ilyen, én biztosan tartalmas reggelivel kezdtem volna a napot és viszek magammal mentő kaját. Köles golyó, gyümitál vagy vmi hasonlót. Attól nem akik jól, de csipegetheti ebédig. Tényleg furcsa, hogy elmentek vásárolni.

De anyósod is furcsa, hogy amikor ott vagytok kezdi az ebédet.

Majd megnyugszik, mást nem tudtok csinálni, mint vártok.

2020. márc. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem a rudin/KFC-n kellene fennakadni, hanem az egész kérdést nézni (főleg nem a kérdezőt fikázni, de ház ez a gyakori, mit lehet várni.)

1. Ha vendégeket várok, időben felkelek, felöltözök, stb.

2. Ha tudom magamról, hogy tötymörgésre hajlamos vagyok, akkor pláne időben elkezden.

3. Ha már elcsúsztam időben, összekapom magam, nem b...aszakodok annyit, és megkérem a menyemet/ fiamat, hogy segítsen/elfogadom a segítségét.


Amúgy meg, szerintem nem kell erőltetni az ilyen meghívásos vasárnapi ebédeket, főleg, ha teher, aztán ennyi.

2020. márc. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
21%

Mikor kelt a gyerek ha reggeli után be is aludt? Normális reggeli és ha tudod, hogy éhes, akkor indulás előtt is ehet. Akkor kibirja.

Amúgy olyan formában igazad van, hogy ha 11re hív, akkor 12 13kor nem ártana, ha kész a kaja.

2020. márc. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
31%

1) beteg a gyerek h ennyit alszik?lol

2) pl en nem ekéztem a kérdezőt, igazat adtam neki. De önmagában a nasi kib@.zottul nem kaja. Oke h adnak az oviban is, mondjuk kifli MELLÉ.. Nem helyett... Nem azt írta senki h miert vesz ilyet alapbol, hanem hogy az nem étkezés..

3)igaza van a kérdezonek h ne szabalyozzak be

4)ha anyosek mindig ezt csinaljak akkor ne legyen meglepve es visz plusz kajat es megeteti a gyereket, ha tetszik ha nem anyosnak

5) ha 5 eves a gyerek, akkor ezt a meccset 4,5 eve le kellett volna mar jatszani amikor elkezdodott a hozzataplalas.

2020. márc. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!