Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jól tettük? , hogyan tovább?

Jól tettük? , hogyan tovább?

Figyelt kérdés

35 N vagyok párom 40F

Van egy 5 éves kislányunk, vasárnap anyós át hívott minket ebédre, kérdeztük,hogy mikor mehetünk, segíthetünk-e valamiben.

Válasza az volt,hogy 11 re mert délben már lesz ebéd.

Azt tudni kell anyósról,hogy eléggé eltötymörög ha főz,nem egyszer fordult már elő,hogy 11 órát beszélttünk meg és 15 volt csak ebéd.

Átmentünk 11 re,anyós kb még fel se volt öltözve semminek nem állt neki,párom és én segíteni szerettünk volna az előkészületekben,de még az se engedte meg merthogy "vendégek vagyunk",amire anyós felöltözött, elővette az ebédhez való dolgokat neki áll az elő készülékben volt vagy 13 óra.

A kislányunk már nagyon éhes volt,le akartam menni a boltba venni egy túró rudit mert én már akkor láttam,hogy 15óránál előbb nem lesz kaja,erre anyós szabályosan kiakadt,hogy nem fog enni a kislány,ha én túró rudit adok neki, megkértem,hogy akkor addig egy szem rántott húst sussön ki amit a kicsi meg tud enni mert már éhes,erre anyós ezen is kiakadt,hogy egy család vagyunk megvárjuk a másikat, egyszerűen nem fogta fel anyós hogy egy 5 éves gyerekről beszélünk aki várt türelmesen órákat,de már nem bírta tovább és éhes lett.

A vége az lett ebből,hogy már párom rászólt az anyjára,elmondta a véleményét és eljöttünk onnan, nem vártunk tovább, beültünk egy gyorsétterembe.(KFC)


Anyós vasárnap délután óta zaklat minket üzenetekkel hívással,hogy ő kihajtotta a belét azért,hogy ebéd legyen, konkrétan érzelmileg zsarolja a párom,de én kiállok mellette és nem hagyom,hogy befolyásolja

Az a baj,hogy anyós egyáltalán nem ismeri be hol rontotta el,és azzal,hogy a kislányom megeszik egy túró rudit ebéd előtt annyira nem teliti el,hogy délután 15 ne tudjon ebédelni.


Mit csináljunk az anyóssal,hogy végre leállítsa magát mert még mindig csinálja



2020. márc. 9. 07:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, persze, hogy neked van igazad. A gyerek éhes, valamit enni kell adni neki, tök mindegy, hogy túró rudit, almát, vagy vajas kenyeret.


Nem is értem anyósodat, mint vendéglátót.


Ahány ház, annyi szokás. Vasárnap mi is 10-kor reggelizünk, 11-12-kor fogok neki főzni, vendéget 2-re hívok, 3-kor ebéd. Nálunk az ebédmeghívás nem úgy megy, hogy azonnal asztalhoz ülünk és eszünk, még beszélgetünk kicsit, és - borzasztó - de olyankor van rágcsálni való az asztalon, mogyoró, tortilla, sós keksz, sajt, apró szendvics.


Ez nagyjából az unokának is elég, aki ahhoz van szokva az óvodában, hogy egykor eszik.

2020. márc. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
88%

Vicces hogy ennyien kiakadtak a turo rudin ,mikor olyan dolog amit kb tényleg minden gyerek szeret , nem méreg 😀


Anyósod a h.lye ebben a sztoriba ha vendégeket vár és nem készül el megfelelően. Akárki jönne hozzam meghívásra és nincs kaja elsüllyednék...

2020. márc. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
70%

Persze igazatok van,de a mama már csak ilyen,én nem rendeztem volna ekkora drámát ,hogy akkor elmentek máshová enni .

Mikor mama rákezdett volna,hogy nincs túrórudi ebéd előtt, "persze anyuka" ,egyszerűen lementem volna a boltba és megveszem . Utána ő sem kattogott volna ezen,és megmarad a családi béke .

Őszintén,változni már nem fog ennyi idősen az ember ,nem vele éltek ,néha napján pedig át lehet lépni a hülyeségein . Most így csak még tovább magyaráz és idegesít titeket :D


És őszintén,ha visszanézel,micsoda embertelen baromság miatt áll a bál most .. :D

2020. márc. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
33%
Legközelebbi hasonlo meghivásnál rendeljetek valamelyik ételszállitotol ebédet ugy, hogy 12-re vigyék ki. Becsenget 12-kor, gyorsan megteritetek, tálaltok, mondván, hogy ekkorra volt az ebédmeghivásotok, az összes CSALÁDHOZ TARTOZO! foglaljon helyet az asztalnál!
2020. márc. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudom miért idegesíted magad! A mamának semmi köze ahhoz, hogy Te mit adsz a gyerekednek enni! Ha nem eszik ebédet ahhoz sincs semmi köze! A túró rudi szerintem tökéletes lett volna! Érdekes hozzáállás a mamától ez az egész, én innentől kezdve minden ebéd meghívást elutasítanék!
2020. márc. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
71%

Jah én sem mennék többet elég önző és sértő viselkedés 😀

Más vendégekkel is ezt csinálhatja hogy odarendeli őket korábban hogy jól kiéhezzenek és tuti megegyenek mindent ? Micsoda taktika 🤣

2020. márc. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
16%

En nem azert akadok ki a rudin mert nasi. En is megeszem, gyereknek is adok. De ha éhes akkor nem ezt veszek.

Amugy mar ezt korabban el kellett volna intezni...vasárnap meg enni adni a gyereknek es kesz. Ha utána is hepciaskodik, akkor pápá... De így.. 🤷‍♀️

2020. márc. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
29%
Pontosan tudod, hogy későn lesz ebéd, de nyolctól nem adsz semmit a gyereknek, majd délben túró rudit vennél. Tuti, hogy anyós a zizzent???
2020. márc. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
83%

Emberek álljatok már le! Minden gyerek más. Én is olyan voltam, mint a kérdező kislánya. Ha ettem egy szendvicset, ebéd előtt, akkor nem ettem ebédet.

Ezt a KFC-s kiakadást sem nagyon értem. Otthon is simán lehet egészségtelen kaját csinálni, egészségesnek eladva, és most csak azért, mert egyszer-egyszer elviszünk egy 5 évest kajálni egy gyorskajáldába, nem fog összedőlni a világ!

Kérdező: Teljesen igazad van. Legközelebb, ha elmentek, és látjátok, hogy megint szöszmötlni fog, és a gyerek már éhes, akkor menjetek le a kisboltba a gyerekkel. Nem kell megmondani hova mentek, addig meg a férjed ott lesz az anyóssal. Azután ha a kicsi elkotyogja, hogy evett, akkor ez van. Ilyenkor óvatosan lehet közölni, hogy azért lett éhes, mert b***ik rendesen csinálni a kaját. Viszont nem akarjátok, hogy éhen haljon, ezért kapott egy szelet müzlit, de ettől még enni fog. Ha nem érti meg, így járt. Ha nagyon hánytorgatja, ott kell hagyni. Ha érzelmileg zsarolja a férjed, és ilyen rossz természete van, nem lehet sajnos mit tenni. Elég havonta egyszer is odajárni.

2020. márc. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
66%

Az anyós vitán kívül minden problémának az okozója.

Éhes volt a gyerek? Nem is annyira biztos. Bizonyára más is találkozott olyan esettel, hogy a gyerek kitalált valamit és erősen ragaszkodott annak megvalósításához. Persze, nehéz őt lecsillapítani, tehát (jelen esetben) adok valamit neki, hogy "befogja a száját". A túrórudin nem akadnék fenn. Az anyósnak meg kellett volna szépen, nyugodt hangnemben mondani, hogy 12-re ígérte az ebédet és nemcsak a gyerek, de ti is éhesek vagytok. Bizonyára nem először hívott meg ebédre. Ha ez a késés mindig fennállt, akkor tényleg ne ebédre menjetek, hanem délutáni csevegésre.

2020. márc. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!