Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jól tettük? , hogyan tovább?

Jól tettük? , hogyan tovább?

Figyelt kérdés

35 N vagyok párom 40F

Van egy 5 éves kislányunk, vasárnap anyós át hívott minket ebédre, kérdeztük,hogy mikor mehetünk, segíthetünk-e valamiben.

Válasza az volt,hogy 11 re mert délben már lesz ebéd.

Azt tudni kell anyósról,hogy eléggé eltötymörög ha főz,nem egyszer fordult már elő,hogy 11 órát beszélttünk meg és 15 volt csak ebéd.

Átmentünk 11 re,anyós kb még fel se volt öltözve semminek nem állt neki,párom és én segíteni szerettünk volna az előkészületekben,de még az se engedte meg merthogy "vendégek vagyunk",amire anyós felöltözött, elővette az ebédhez való dolgokat neki áll az elő készülékben volt vagy 13 óra.

A kislányunk már nagyon éhes volt,le akartam menni a boltba venni egy túró rudit mert én már akkor láttam,hogy 15óránál előbb nem lesz kaja,erre anyós szabályosan kiakadt,hogy nem fog enni a kislány,ha én túró rudit adok neki, megkértem,hogy akkor addig egy szem rántott húst sussön ki amit a kicsi meg tud enni mert már éhes,erre anyós ezen is kiakadt,hogy egy család vagyunk megvárjuk a másikat, egyszerűen nem fogta fel anyós hogy egy 5 éves gyerekről beszélünk aki várt türelmesen órákat,de már nem bírta tovább és éhes lett.

A vége az lett ebből,hogy már párom rászólt az anyjára,elmondta a véleményét és eljöttünk onnan, nem vártunk tovább, beültünk egy gyorsétterembe.(KFC)


Anyós vasárnap délután óta zaklat minket üzenetekkel hívással,hogy ő kihajtotta a belét azért,hogy ebéd legyen, konkrétan érzelmileg zsarolja a párom,de én kiállok mellette és nem hagyom,hogy befolyásolja

Az a baj,hogy anyós egyáltalán nem ismeri be hol rontotta el,és azzal,hogy a kislányom megeszik egy túró rudit ebéd előtt annyira nem teliti el,hogy délután 15 ne tudjon ebédelni.


Mit csináljunk az anyóssal,hogy végre leállítsa magát mert még mindig csinálja



2020. márc. 9. 07:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
82%

Arulja el valaki mi a jo istennek mennetek oda enni vagy forditva. Egy sima koraesti latogatas nem jobb mindenkinek ? Leultok nehany hetente amikor mindenki raer egymashoz igazodva 1,5 orat aztan..beszelgettek. Fozni meg mindenki foz a legszukebb kornek. Es nincs sertodes.


N

2020. márc. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:
93%

Terjedelmesen ki akartam fejteni a véleményemet, de előbb elolvastam a válaszokat és rájöttem, hogy mindent leírtak előttem.


Engem nem hoz lázba a túrórudi téma, röviden csak annyi a hozzászólásom (de már ezt is leírták többen) hogyha tudom, sok éves megtapasztalás kapcsán, hogy anyósnál (vagy bárkinél) ilyen-olyan okból nincs a megszokott időben ebéd, akkor felkészülök rá, (viszek!) hogy a gyerekem 12 és 1 óra között tudjon enni valamit és qrvára nem érdekelne, hogy a vendéglátómnak ez mennyire tetszik.

2020. márc. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 anonim ***** válasza:
84%

Érdekes ez a tötymörgés, lehet, hogy ez adottság kérdése. Nekem pl. ég a kezem alatt a munka (nem szó szerint). Rám még saját anyám is rám csodálkozik, hogy én varázsolok a konyhában. Pedig csak egy megfontolt, egyenletes tempó szerint csinálom a dolgokat.

Nekem is van kolleganőm, aki mesélte, hogy a vasárnapi ebéd délután 5-re készül el nála. Gyereke nincs, aki elvonná a figyelmét, nincs. Egyszerűen menet közben meg lehetne ...........-ni, olyan lassú. Ilyen van, csak aki tudja ezt magáról, az pl. előkészülhetne. Vagy mellőzhetné az ilyen meghívásokat, mert kínos mindkét félnek, oszt ennyi.

2020. márc. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:
79%
41-es hozzászólónak +1
2020. márc. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim ***** válasza:
81%

Én is tötymörgős vagyok, pedig nem csinálok főzés közben hatezer más dolgot. Nem is értem amúgy, de amik neten fél órás receptek, az nekem másfél két óra. :D

De mondjuk én ezt tudom magamról, és ha időre kell főzni, akkor úgy állok neki. Eleve nem csinálok háromfogásos ebédet, ha mégis, akkor mindent előkészítve, vagy előző nap, amit lehet.


Kérdésnél maradva, meg kell mondani, hogy anyuka, legközelebb este hívjon át, ne ebédre, és nem kell értetek fáradni. Pont. Utána ha zsarolgat vagy témába kezd, akkor telefon lerak.

Majd elfelejtödik.

2020. márc. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, szerintem se fogadjatok el több ebédmeghívást. Beszéljétek meg, hogy összejöttök délután egy kávé-süti kombóra, beszélgettek, senki sem szakad meg, senki sem lesz ideges. Ti esztek otthon, anyós csak kettőjüknek főz. Nem kell a felesleges bonyodalom.
2020. márc. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:
86%

#41, tőlünk elvárás az ebéd, ha látogatóba megyünk. Másfél óra ebéd, fél óra süti, kizárólag akkor kezdve, ha az utolsó is befejezte a főételt és anyósom mindent elpakolt. Utána fél óra süti, kávé. Utána kezdenének unokázni, csakhogy a gyerek 1 óra letelte után már nyűgös, esze ágában sincs az asztalnál ülve tétlenül csevegni. A délutáni alvásidejében (2 körül) már az ölembe mászik, lefeküdni szeretne és nem másokat nézni csendben. Párszor kínoztuk magunkat azzal, hogy alkalmazkodtunk, de meg is volt az eredménye. Aztán megmondtam, hogy a gyerek 3-kor a kocsiban lesz és indulunk haza. Az út alatt tud aludni és nem várunk arra, hogy "náluk meg úgy szokás". Az első alkalommal nem hitték el igazán, de a rántott hús felett kezdett sírni a gyerek, hogy anya kell, aludni akar, mi felálltunk, vettük a cipőt és úgy, ahogy volt, otthagytuk őket 2 körül. Legközelebb tudtak 1-re főzni. Nem mondom, hogy elegáns vagy kedves voltam, de bármelyik nagyszülő beláthatja, hogy változtatni kell, ha az unokája miatta bőg, mert ráerőszakolnak valamit.

Ezelőtt és ezután is jóban vagyunk velük, értelmesen meg tudtuk beszélni és a gyerek is szívesebben van náluk, mióta rá is tekintettel vannak.

2020. márc. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 A kérdező kommentje:

Több ebéd nem lesz

Igazatok van, átmegyünk beszélgetés unokazás aztan haza kész vége

2020. márc. 9. 13:11
 49/71 anonim ***** válasza:
95%

Részemről ha vendégeket várok akkor arra hívom oda őket amikorra elkészülök, nem arra amikor kezdem a főzést.

Másrészről, ha tudom, hogy olyan helyre megyek ahol feltehetően várni kell akkor érkezés előtt adok a gyerkőcnek valamit enni, hogy kibírja amíg elkészül az ebéd és nem a házigazda előtt türelmetlenkedek, hogy mikor készül el már a kaja, mert éhen hal az utód.

2020. márc. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
84%
Én értem hogy ki lehetett volna védeni ezt így vagy úgy. De könyörgöm ők voltak a vendégek és vinniuk kellett volna magukkal kaját? Ne legyünk már ilyen rohejesek. Szerintem az anyós a hibás. Ha meghivok valakit ebédre akkor délben legyen ebéd. Ez nagyon gáz. Főleg hogy ezek után még ő cirkuszol.
2020. márc. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!